Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

XXVIII Niedziela Zwykła – 11 X 2020

1. Dzisiaj: przed kościołem młodzież Ruchu Ś-Ż zbiera ofiary na Fundusz DNT;

2. Jutro wspomnienie Bł. Jana Beyzyma, prez.

3. Dzień Fatimski: różaniec po Mszach Świętych o godz. 700 i 1500; po Mszy Świętej o godz. 1800 konferencja, różaniec i procesja Fatimska.

4. W czwartek wspominać będziemy św. Teresę od Jezusa, dz. i dra K-ła. Dzień Dziecka Utraconego – czwartek 15 października, Msza Święta w intencji rodziców, którzy utracili dziecko, o godz. 1800 w Katedrze.

5. W piątek 16 października, we wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej, przypada 42. rocznica wyboru Św. Jana Pawła II na Stolicę Św. Piotra; zapraszamy na Apel Jasnogórski. Msza Święta o godz. 1800 i różaniec w intencji Nauczycieli, Wychowawców i Pracowników Oświaty; spotkanie okolicznościowe w sali pod plebanią.

6. Z okazji Święta Św. Łukasza, Ew., w niedzielę 18 października, Duszpasterstwo „Służby Zdrowia” zaprasza lekarzy, pielęgniarki, położne, ratowników medycznych, farmaceutów, rehabilitantów na Mszę Świętą w Katedrze godz. 1630 z zawierzeniem posługi chorym, szczególnie w czasie epidemii.

7. W następna niedziele 18 października rozpocznie się Tydzień Misyjny pod hasłem Oto ja, poślij mnie”, zachęcamy do ofiar duchowych i materialnych (w ramach tacy na misje); o godz. 1230 Msza Święta i spotkanie dla uczniów klas trzecich i ich rodziców (poświęcenie i wręczenie różańców) w ramach przygotowania do pierwszej komunii świętej.

8. W następną niedzielę odbędzie się liczenie parafian uczestniczących we Mszach Świętych i przystępujących do komunii świętej. Serdecznie zapraszamy do osobistego uczestnictwa w Mszach Świętych w świątyni; nie lękajmy się, w różnych niebezpieczeństwach i zagrożeniach przychodźmy do Boskiego Lekarza.

9. Zgromadzenie Sióstr Jezusa Miłosiernego zaprasza młodzież oraz osoby w wieku średnim na Dzień Skupienia, 17 października 2020 w kaplicy przy ul. Poleskiej; rozpoczęcie o godz. 1600.

10. Na regałach z prasą katolicką są też „kartki wspominkowe”; intencje i ofiary na wypominki oraz na Mszę Świętą składkową możemy składać do skarbony w kościele oraz w kancelarii.

11. Spotkanie mieszkańców/przedstawicieli wszystkich bloków ul. Olsztyńskiej, w sprawie nawiedzenia Ołtarzyka Miłosierdzia odbędzie się jutro (poniedziałek 12.10) po różańcu w sali pod plebanią. 

12. Podpisem przy wyjściu z kościoła możemy poprzeć projekty obywatelskie dotyczące inwestycji na terenie naszego osiedla: Bulwarów Tysiąclecia, boiska wielofunkcyjnego przy SP 42 oraz pomieszczeń rekreacyjnych, kulturalnych i socjalnych w ZSE.

13. Bóg zapłać naszym Dobroczyńcom…