Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

1. Dzisiaj odbywa się liczenie parafian uczestniczących we Mszach Świętych i przystępujących do komunii świętej; po Mszy Świętej o godz. 9.00 zapraszamy na spotkanie w refektarzu nauczycieli i wychowawców, a także pracowników służby zdrowia.

2. Święto Św. Łukasza, Ew., patrona służby zdrowia, przypada w środę 18 października.

3. Tydzień Misyjny rozpocznie się w następna niedziele 22 października, zachęcamy do ofiar duchowych i materialnych (w ramach tacy na misje).

4. Dzień Skupienia Grona Przyjaciół Seminarium Duchownego odbędzie się w niedzielę 22 października o godz. 1000.

5. Na regałach znajduje się prasa katolicka, a także „kartki wspominkowe”; intencje i ofiary na wypominki oraz na Mszę Świętą składkową możemy składać do skarbon ustawionych przy prezbiterium oraz w kancelarii.

6. CARITAS parafialna przygotowuje się do wydawania gorących posiłków podopiecznym i zaprasza wolontariuszy do pomocy - zgłoszenia w siedzibie Caritas w poniedziałki i piątki w godz. 9-11 oraz we środy w godz. 16-17.

7. Zaproszenie na spektakl pt. "Popiełuszko", z okazji 33. rocznicy męczeńskiej
śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Premiera spektaklu odbędzie się 21 października. Przedstawienie będzie można obejrzeć także 22, 24 , 25, 27 i 28 października. Bilety dostępne są w kasie oraz na stronie internetowej Teatru.

8. Nawiedzenie ołtarzyka miłosierdzia z relikwiami bł. Michała odbywa się aktualnie przy ul. Zagumiennej 4, po zakończeniu ołtarzyk będzie nawiedzał mieszkańców ul. Zagumiennej 5.

9. Radni Białegostoku zapraszają na spotkanie dotyczące budżetu i innych ważnych spraw, 17 października o godz. 1700 w Klubie Miraż (ul. Kozłowa 4).

10. Przy wyjściu ze świątyni znajduje się „Lista podpisów pod petycją mieszkańców Białegostoku wyrażających wolę nazwania imieniem Księdza Zbigniewa Stanisława Krupskiego ronda u zbiegu ulic Sitarskiej, Hajnowskiej i Radzymińskiej na Osiedlu Białostoczek”. Zachęcamy do poparcia tej inicjatywy.

11. We czwartek 19 października będzie możliwość wykonania badań mammograficznych w ambulansie przy naszej świątyni; szczegółowe informacje na plakatach.

12. Bóg zapłać naszym Dobroczyńcom…