Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

XVII Niedziela Zwykła – 30 VII 2023

1. Miesiąc sierpień w Kościele w Polsce jest czasem modlitwy, a także podejmowania dzieła abstynencji od alkoholu. Tradycyjnie w piątki po Mszy Świętej o godz. 1500 będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

Zapraszamy na Drogę Krzyżową w intencji Ojczyzny i o wyzwolenie z nałogu alkoholizmu - we wszystkie piątki sierpnia po Mszach Świętych o godz. 1500. Droga Krzyżowa w piątek 4 sierpnia będzie odprawiana przy stacjach na zewnątrz. Chociaż jeszcze nie wszystkie elementy architektoniczne stacji są wykończone, to jednak istotna część - płaskorzeźby z obrazami męki pańskiej są i będą poświęcone. Będzie to również okazja do modlitwy dziękczynnej za osoby zaangażowane w wykonanie stacji: P. Andrzeja Nowakowskiego – projektanta kapliczek, P. Mirosława Kotowicza – projektanta i wykonawcę części witrażowej, P. Błażeja Tylora i P. Tadeusza Karnego – wykonawców elementów ze stali, Firmę GABRA i P. Michała Jackowskiego.

2. Od dzisiaj do 12 sierpnia zapraszamy na Apel Jasnogórski, odprawiany w łączności z pątnikami 37. Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

3. I czwartek: Msza Święta o godz. 1800 z nabożeństwem o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

4. I piątek – nabożeństw do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Świętej o godz. 630 i 1800; spowiedź pół godziny przed Mszami Świętymi.

5. I sobota - po Mszy Św. o godz. 630 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

6. W następną niedzielę, pierwszą miesiąca obchodzić będziemy Święto Przemienienia Pańskiego: o godz. 1000 różaniec, procesja, po Mszy Św. o godz. 1200 katecheza chrzcielna; taca na uczelnie katolickie.

7. 31. Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna: 20–25 sierpnia 2023 roku. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą: przez specjalny formularz internetowy, który będzie aktywny od 1 do 15 sierpnia na stronie internetowej www.wilenska.bialystok.pl. oraz osobiście w dniach 10-12 sierpnia w godz. od 17:00 do 19:00 w Domu Księży Emerytów przy ul. Cedrowej 16 w Białymstoku. Wymagany jest ważny dowód osobisty.

8. Prasa katolicka: tygodniki – Idziemy i Gość Niedzielny.

9. Intencje modlitewne na sierpień: Koła Żywego Różańca: Za ludzi uzależnionych i nadużywających alkohol oraz za ich rodziny; Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa: Za Polaków i wszystkich zamieszkujących w naszej Ojczyźnie, o jedność, zgodę i wspólną troskę o jej dobro społeczne i duchowe.

10. Apostolstwo Trzeźwości naszej archidiecezji zachęca wszystkich ludzi dobrej woli do podjęcia daru dobrowolnej abstynencji w sierpniu – w intencji ocalenia i pomyślnego rozwoju naszej Ojczyzny. Jednocześnie zapraszamy do udziału w sierpniowych inicjatywach, jakimi są w tym roku: Eucharystia i modlitwa w intencji Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i osób uzależnionych: 5 VIII o godz. 18.00 w par. Niepokalanego Serca Maryi oraz 11 VIII - również o 18.00 - w par. Ducha Św. w Białymstoku(są to spotkania comiesięczne),"Rekolekcje sierpniowe w Kozińcach", które odbędą się w tamtejszejparafiiwdniach25-27sierpnia, a szczegółowy program będzie dostępny na plakatach

11. Instytut Teologiczny w Białymstoku rekrutuje na studia teologiczne,katechetyczne oraz nauk o rodzinie. Więcej szczegółów na plakacie oraz stronie internetowej Instytutu.

12. Bóg zapłać wykonawcom nasadzeń zieleni przy schodach głównych; dziękujemy Panu Leszkowi Domaniewskiemu i Firmie SEDAB za wyrównanie powierzchni z polbruku na posesji kościelnej; za ofiary z Tygodnia Św. Krzysztofa na pojazdy dla misjonarzy w wys. 5 000,00 zł; niech wszystkim Bóg błogosławi na cały tydzień.