Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

XVII Niedziela Zwykła – 24 VII 2022

1. Dzisiaj w Kościele Powszechnym obchodzony będzie Dzień Dziadków i osób starszych; jest on związany ze wspomnieniem świętych Joachima i Anny, rodziców Maryi i „dziadków Pana Jezusa”, których liturgicznie uczcimy we wtorek 26 lipca. Jako wierzący, w tym dniu uroczyście okażmy duchową wdzięczność i szacunek dziadkom.

2. Ze względu na niedzielę nie wspominamy dziś liturgicznie św. Krzysztofa, patrona kierowców, jednakże modlimy się za kierowców i podróżujących; po Mszy Świętej poświęcenie pojazdów; nabywając dewocjonalia ze Św. Krzysztofem będziemy mogli wspomóc zakup pojazdów misjonarzom. Zachęcamy również posiadaczy samochodów do włączenia się w akcję„1 grosz za 1 kilometr”, wspierającą zakup pojazdów dla misjonarzy.

3. Jutro przypada Święto św. Jakuba Ap; zwyczajowo wspominamy również św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących; po Mszach Świętych będzie możliwość poświęcenia pojazdów.

4. Kolejny etap pielgrzymowania białostockimi śladami bł. Michała odbędzie się we czwartek 28 lipca; o godz. 1800 w kościele Św. Wojciecha. Po Mszy Świętej przejście do budynku byłego Seminarium Duchownego przy ul. Słonimskiej.

5. 30. Jubileuszowa Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna, pod hasłem ,,Aby byli jedno”: 20–25 sierpnia 2022 roku. W drugim dniu pątnicy przejadą autokarami na granicę białorusko-litewską, skąd nastąpi dalsze pielgrzymowanie. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą: przez specjalny formularz internetowy, który będzie aktywny od 1 do 15 sierpnia na stronie internetowej www.wilenska.bialystok.pl. oraz osobiście w dniach 10-12 sierpnia w godz. od 17:00 do 19:00 w Domu Księży Emerytów przy ul. Cedrowej 16 w Białymstoku. Wymagany jest ważny dowód osobisty.

6. Ksiądz Adam Ciereszko zaprasza na Parafialną dwudniową pielgrzymkę do Wilna 17-18 września. W programie zwiedzanie Wilna i miejsc związanych z bł. księdzem Michałem i św. siostrą Faustyną, Msze św. przed pierwszym obrazem Jezusa Miłosiernego i w Ostrej Bramie, nocleg w centrum Wilna. Całkowity koszt, w tym przewodnik, nocleg, posiłki, przejazd autokarem to 400 zł. Zapisy do 15 sierpnia u sióstr w zakrystii najlepiej po Mszach św. Szczegółowe informacje w zakrystii i na stronie parafialnej.

7. Dzieci, które na początku sierpnia pozostają w domach zapraszamy na trzydniowe parafialne półkolonie prowadzone przez młodzież naszej parafii od 2 do 4 sierpnia. Półkolonie są bezpłatne. Prosimy o jak najszybsze zapisy u sióstr zakonnych w zakrystii.

8. Prasa katolicka: tygodniki – Idziemy i Gość Niedzielny oraz materiały duszpasterskie o sanktuarium.

9. Bóg zapłać Dobroczyńcom, …

=============

MODLITWA

NA  ŚWIATOWY DZIEŃ DZIADKÓW

I OSÓB STARSZYCH

Dziękuję Ci, Panie,
za ukojenie w Twojej obecności.
Nawet gdy jestem samotny,
jesteś moją nadzieją i moją ufnością,
od mej młodości jesteś moją skałą i twierdzą!

Dziękuję Ci, że dałeś mi rodzinę
i pobłogosławiłeś mnie długim życiem.
Dziękuję Ci za chwile radości i trosk,
za marzenia już spełnione
i te, które jeszcze przede mną.
Dziękuję Ci za ten czas owocowania na nowo,

do którego mnie wzywasz.

Umocnij, o Panie, moją wiarę,
uczyń mnie narzędziem Twojego pokoju,
naucz mnie przygarniać tych, którzy cierpią bardziej niż ja,
abym nigdy nie przestał marzyć
i opowiadać nowym pokoleniom o Twoich cudach.

Chroń i prowadź papieża Franciszka i cały Kościół,
aby światło Ewangelii dotarło do każdego zakątka ziemi.
Ześlij, o Panie, swego Ducha, aby odnowić świat,
aby ucichła burza pandemii,
ubodzy doznali pocieszenia i ustały wszelkie wojny.

Wspieraj mnie w słabości
i pomagaj żyć pełnią życia w każdej chwili, którą mi dajesz,
– w pewności, że jesteś ze mną przez wszystkie dni,
aż do skończenia świata.

Amen.