Aktualności

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

XVII Niedziela Zwykła – 26 VII 2020

1. Dzisiaj, polecając wstawiennictwu św. Joachima i Anny, Dziadków Pana Jezusa, pamiętajmy o modlitwie za nasze babcie i dziadków.

2. Miesiąc sierpień w Kościele w Polsce jest czasem modlitwy, a także podejmowania dzieła abstynencji od alkoholu. Tradycyjnie w piątki po Mszy Świętej o godz. 1500 będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

3. Zapraszamy na Koronkę, Mszę Świętą i Drogę Krzyżową w piątki sierpnia o godz. 1500 (w głównej świątyni) w intencji Ojczyzny i o wyzwolenie z nałogu alkoholizmu.

4. I sobota: nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy Świętej o godz. 630; odpust Porcjunkuli.

5. I niedziela: o godz. 1000 różaniec, procesja, po Mszy Św. o godz. 1230 katecheza chrzcielna; taca na KUL i CP-K.

6. Kolejny etap pielgrzymowania białostockimi śladami bł. Michała odbędzie się jutro 28 lipca; o godz. 1800 w kościele Św. Wojciecha. Po Mszy Świętej nastąpi przejście do budynku byłego Seminarium Duchownego przy ul. Słonimskiej.

7. Prasa katolicka: tygodniki – Idziemy i Gość Niedzielny oraz materiały duszpasterskie o sanktuarium.

8. Intencje modlitewne na sierpień: Kół Żywego Różańca – Za dotkniętych alkoholizmem oraz o ustawowe ograniczenie dostępności do alkoholu; Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa – Za Ojczyznę oraz Białystok – Miasto Miłosierdzia w 100-lecie Bitwy Warszawskiej (Cudu nad Wisłą) i Bitwy Białostockiej.

9. W tym roku 28. Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka z Białegostoku do Wilna w tradycyjnej formie się nie odbędzie. Priorytetem w tym względzie jest nasze wspólne bezpieczeństwo. Nie chcemy, aby nasza Pielgrzymka stała się dla kogokolwiek zagrożeniem. Wielkim pragnieniem organizatorów jest, aby 28. Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna, choć z ograniczeniami, ale zapisała się w tradycję naszego pielgrzymowania. Dlatego w tym roku przez teren wileńszczyzny od granicy białorusko-litewskiej wyruszą kapłani i klerycy wraz z obsługą pielgrzymki. Wszystkich pielgrzymów zachęcamy do duchowego pielgrzymowania. Szczegóły na stronie internetowej pielgrzymki wilenska.bialystok.pl.Dnia 24 sierpnia br. organizowany jest wyjazd autokarowy z Białegostoku do Wilna, aby powitać pielgrzymów. Będzie też możliwość uczestnictwa w Mszy św. o godz. 1600 w Ostrej Bramie.

10. Bóg zapłać Dobroczyńcom, …