Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

XVI Niedziela Zwykła – 23 VII 2023

1. Jutro przypada wspomnienie Św. Kingi, Dz.; we wtorek Święto św. Jakuba, Ap.

2. Dzisiaj rozpoczyna się 24.Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Niesiemy narodom pokój Chrystusa”. Dzisiaj, jak też w dniu wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców (we wtorek 25 lipca) po Mszach Świętych będzie możliwość poświęcenia pojazdów; nabywając dewocjonalia ze Św. Krzysztofem będziemy mogli wspomóc zakup pojazdów misjonarzom. 

3. Dzisiejsza niedziela, poprzedzająca liturgiczne wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Maryi i dziadków Pana Jezusa, obchodzona jest jako Światowy dzień Dziadków; w tej intencji modlić się będziemy również w środę 26 lipca.

4. Pielgrzymowanie kolejnym etapem Białostockiego Szlaku Bł. Michała Sopoćki odbędzie się w piątek 28 lipca; Msza Święta w kościele św. Wojciecha o godz. 1800 i modlitewne przejście do następnej stacji - dawnego budynku Seminarium Duchownego przy ul. Słonimskiej.

5. Prasa katolicka: Drogi Miłosierdzia, Idziemy i Gość Niedzielny /na regałach/.

6. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę przyjmowane są od 24 do 29 lipca, w godz. 1700-1900, w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej katedrze. W dalszym ciągu trwają zapisy do „Grupy Złotej” ( zakrystii, kancelarii i sklepiku)

Od następnej niedzieli 30 lipca do 12 sierpnia zapraszamy na Apel Jasnogórski przy ołtarzu papieskim. Będzie on prowadzony w łączności z Pielgrzymką na Jasną Górę, z poleceniem intencji pielgrzymów, w tym Grupy Złotej.

7. Zapraszamy do udziału w 11 Rowerowej Pielgrzymce z Białegostoku na Jasną Górę: 3-10 sierpnia b.r. Zapisy i informacje o pielgrzymce dostępne są na: rowerymka.pl lub pod nr-em tel. 600 111 974.

8. XXXI Piesza Pielgrzymka z Białegostoku do Sanktuarium NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia w Wilnie pod hasłem ,,WIERZĘ W KOŚCIÓŁ”, odbędzie się w dniach 20–25 sierpnia 2023 roku.Zapisy przez specjalny formularz internetowy, który będzie aktywny od 1 do 15 sierpnia na stronie internetowej www.wilenska.bialystok.pl. oraz osobiście w dniach 14- 18 sierpnia w godz. od 17:00 do 19:00 w Domu Księży Emerytów przy ul. Cedrowej 16 w Białymstoku. Wymagany jest ważny dowód osobisty.

9. Trzydniowe parafialne półkolonie dla dzieci, prowadzone przez młodzież naszej parafii odbędą się od 1 do 3 sierpnia, w godz. 1000 - 1500. W programie zabawy, gry, wspólny wyjazd i posiłki w duchu biblijnym. Zapisy u sióstr zakonnych w zakrystii lub w kancelarii, zapraszamy.

10. Bóg zapłać wszystkim dobroczyńcom, dziękujemy za wspólne przeżywanie niedzielnej Eucharystii i życzymy Bożego błogosławieństwa na cały tydzień, zwłaszcza wszystkim lipcowym Solenizantkom i Solenizantom.