Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

XVI Niedziela Zwykła – 17 VII 2022

1. Święto Św. Marii Magdaleny, Apostołki Apostołów - 22 lipca.

2. Święto Św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy przypada 23 lipca.

3. W zawiązku ze wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców, w następną niedzielę 24 lipca po Mszach Świętych będzie możliwość poświęcenia pojazdów, a także nabycia dewocjonaliów ze Św. Krzysztofem, wspomagając zakup pojazdów misjonarzom. Zachęcamy również posiadaczy samochodów do włączenia się w akcję „1 grosz za 1 kilometr”, wspierającą zakup pojazdów dla misjonarzy.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; są dostępne ciekawe tygodniki– Idziemy i Gość Niedzielny /na regałach/.

5. Piesza Pielgrzymka do Wilna /20 – 24 sierpnia/. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą: od 1 do 15 sierpnia drogą telefoniczną lub online, wypełniając formularz pielgrzymkowy, który został umieszczony na stronie internetowej; lub od 9 do 14 sierpnia w Domu Księży Emerytów przy ul. Cedrowej 16 w Białymstoku w godz. 1700 - 1930. Informacje na stronie internetowej www.wilenska.bialystok.pl

6. XXXVI Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę – zapisy od 22 do 29 lipca b.r., w godz. 1700-1900 w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej katedrze – ul. Kościelna 2; do „Grupy Złotej” – w sklepiku, zakrystii i w kancelarii Informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej: www.pielgrzymka.net.pl

7. Wszystkich pasjonatów wypraw rowerowych zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania do Jasnogórskiej Królowej w ramach X Białostockiej Rowerowej Pielgrzymki na Jasną Górę, która wyruszy 3 sierpnia b.r. Szczegółowe informacje i zapisy na witrynie internetowej - rowerymka.pl.

8. Planowany jest wyjazd – pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie w związku z XX-leciem Aktu Zawierzenia Świata Miłosierdziu Bożemu (13-14 sierpnia); zgłoszenia osób zainteresowanych w zakrystii i kancelarii, szczegóły będą podane w następną niedzielę.

9. Ksiądz Adam Ciereszko zaprasza na Parafialną dwudniową pielgrzymkę do Wilna 17-18 września. W programie zwiedzanie Wilna i miejsc związanych z bł. księdzem Michałem i św. siostrą Faustyną, Msze św. przed pierwszym obrazem Jezusa Miłosiernego i w Ostrej Bramie, nocleg w centrum Wilna. Całkowity koszt, w tym przewodnik, nocleg, posiłki, przejazd autokarem to 400 zł. Zapisy do 15 sierpnia u sióstr w zakrystii najlepiej po Mszach św. Szczegółowe informacje w zakrystii i na stronie parafialnej.

10. Dzieci, które na początku sierpnia pozostają w domach zapraszamy na trzydniowe parafialne półkolonie prowadzone przez młodzież naszej parafii od 2 do 4 sierpnia. Półkolonie są bezpłatne. Prosimy o jak najszybsze zapisy u sióstr zakonnych w zakrystii.

11. Bóg zapłać wszystkim dobroczyńcom; dziękujemy za wspólne przeżywanie niedzielnej Eucharystii i życzymy Bożego błogosławieństwa na cały tydzień wszystkim Parafianom, zwłaszcza lipcowym Solenizantkom i Solenizantom.