Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

XIV Niedziela Zwykła – 4.07.2021


1. Dziś taca na potrzeby Archidiecezji Białostockiej. Po Mszach Świętych odbywa się zbiórka charytatywna do puszek, pod patronatem naszej Caritas, na leczenie dzieci.

2. Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy; patronalne święto Apostolstwa Chorych – 6 lipca.

3. Nowenna do Matki Bożej Karmelitańskiej odprawiana będzie od 7 do 15 lipca po Mszy Świętej o godz. 1800.

4. Prasa katolicka: Drogi Miłosierdzia, Idziemy, Gość Niedzielny (na regałach).

5. Zmiana porządku Mszy Świętych: od 1 lipca w dni powszednie rano będzie tylko jedna Msza Święta o godz. 630 (nie będzie godz. 700); od 4 lipca do 29 sierpnia w niedziele nie będzie Mszy Świętej o godz. 1145, natomiast będzie o godz. 2000. Jednocześnie informujemy, że w lipcu i sierpniu (w związku z urlopami etc.) część intencji Mszy Świętych będzie odprawiana przez naszych kapłanów poza parafią i polecane o godzinie ustalonej z osobą zamawiającą Mszę Świętą.

6. Okazujmy szacunek dla świątyni i liturgii w niej sprawowanej, przez właściwy strój - godny dla miejsca świętego. Prosimy również, aby w czasie upałów zamykać wewnętrzne (przeszklone) drzwi świątyni.

7. Bóg zapłać wszystkim dobroczyńcom; dziękujemy za wspólne przeżywanie niedzielnej Eucharystii i życzymy Bożego błogosławieństwa na cały tydzień.

8. Polećmy Bożemu miłosierdziu zmarłych w V i VI: + Maria Zieniewicz, Jerzy Czerwiński, Tadeusz Zalewski, Jacek Szymański, Czesław Sidorczuk, Eugenia Wiertel, Halina Kundzicz, Eliza Kołakowska, Leokadia Rogaczewska, Wiesław Jeżewski, Luba Gutowska, Janina Dobrzycka, Jadwiga Nowińska, Maria Kolęda, Bernardeta Dołęgiewicz, Maria Teresa Jeneralczuk, Zofia Jabłonowska, Krystyna Wilk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…