Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

XIV Niedziela Zwykła – 3.07.2022

1. Ks. Arcybiskup Metropolita skierował do pomocy duszpasterskiej w naszym sanktuarium ks. Tomasza Piotrowskiego; otoczmy go naszą modlitwą i życzliwością.

2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji Białostockiej.

3. Nowenna do Matki Bożej Karmelitańskiej odprawiana będzie od 7 do 15 lipca po Mszy Świętej o godz. 1800.

4. I czwartek: Msza Święta o godz. 1800 z nabożeństwem w intencji powołań za wstawiennictwem bł. Michała Sopoćki.

5. Prasa katolicka: Drogi Miłosierdzia, Idziemy, Gość Niedzielny, nowe zestawy broszur „Dzień Pański” (na regałach).

6.Wakacyjna zmiana porządku Mszy Świętych: od 1 lipca (piątek) w dni powszednie rano będzie tylko jedna Msza Święta o godz. 630 (nie będzie godz. 700); od 3 lipca do 28 sierpnia w niedziele nie będzie Mszy Świętej o godz. 1145, natomiast będzie o godz. 2000. Jednocześnie informujemy, że w lipcu i sierpniu (w związku z urlopami, oazami etc.) część intencji Mszy Świętych będzie odprawiana przez naszych kapłanów poza parafią. Będą one polecane o godzinie ustalonej z osobą zamawiającą Mszę Świętą.

7. Okazujmy szacunek dla świątyni i liturgii w niej sprawowanej, przez właściwy strój - godny dla miejsca świętego. Prosimy również, aby w czasie upałów zamykać wewnętrzne (przeszklone) drzwi świątyni.

8. AWSD zaprasza na „REKOLEKCJE W KAJAKU” dla młodzieży męskiej w terminie 16-18 sierpnia 2022, szczegóły na stronie. Informacja o rekolekcjach Wspólnoty dla Dzieła Intronizacji, 9-10 lipca w Hodyszewie - w gablocie.

9 . Bóg zapłać wszystkim dobroczyńcom; dziękujemy za wspólne przeżywanie niedzielnej Eucharystii i życzymy Bożego błogosławieństwa na cały tydzień.

10. Polećmy Bożemu miłosierdziu zmarłych w V i VI: + Leokadia Szklanko, Karol Filipczuk, Regina Szymczyk, Witold Wróblewski, Henryk Mieleszkiewicz, Helena Popławska, Wiesław Jezierski, Jan Giniewicz, Waldemar Bach, Teresa Urban, Stefania Kołdys, Krystyna Oleksiuk, Mieczysław Gontar, Tadeusz Bielski, Grażyna Iwanowska, Elżbieta Rutkowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…