Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

XIV Niedziela Zwykła – 5.07.2020


1. Dziś taca na potrzeby Archidiecezji Białostockiej.

2. Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy; patronalne święto Apostolstwa Chorych – 6 lipca.

3. Nowenna do Matki Bożej Karmelitańskiej odprawiana jest codziennie po Mszy Świętej o godz. 1800 od 7 do 15 lipca.

4. Święto Św. Benedykta, Patrona Europy przypada w sobotę 11 lipca; jest to również dzień pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę.

5. Prasa katolicka: Drogi Miłosierdzia, Idziemy, Gość Niedzielny (na regałach); bardzo prosimy, aby nie kłaść na regałach makulatury.

6. Zbiórka elektrośmieci odbędzie się 13 i 14 lipca w godz. 1700-2000 i 15 lipca w godz. 800-1000. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można będzie składać przy garażach domu parafialnego. Przychody z akcji wspomogą Polskich Misjonarzy w Zambii, Kamerunie, Kenii i Tanzanii.

7. Za tydzień druga tura wyborów Prezydenta RP; polecajmy tę intencję w naszych modlitwach, zwłaszcza w różańcu o godz. 20.20; weźmy udział w wyborach, jako ludzie wierzący zagłosujmy na kandydata, który kocha Ojczyznę oraz uznaje i szanuje prawo Boże i ludzkie.

8. Przypominamy o wakacyjnej zmianie porządku Mszy Świętych: od 1 lipca (środa) w dni powszednie rano jest tylko jedna Msza Święta o godz. 630 (nie ma o godz. 700); natomiast od 5 lipca do 30 sierpnia w niedziele nie będzie Mszy Świętej o godz. 1145, natomiast będzie o godz. 2000. Jednocześnie informujemy, że w lipcu i sierpniu (w związku z urlopami etc.) część intencji Mszy Świętych będzie odprawiana przez naszych kapłanów poza parafią. Będą one polecane o godzinie ustalonej z osobą zamawiającą Mszę Świętą.

9. Ukazał się lipcowo-sierpniowy numer „Dróg Miłosierdzia”, poświęcony w głównej mierze przypadającej w sierpniu setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą. Oprócz materiałów dotyczących tego wydarzenia, zamieszczone są artykuły na temat przekazywania przez Kościół Ewangelii w czasie naznaczonym epidemią koronawirusa. Mamy nadzieję, że pomocą w dobrym przeżyciu urlopów i wakacji będą teksty ukazujące, jak Bóg w tym czasie przemawia w ciszy, podczas odpoczynku oraz przez piękno przyrody. Pomocą w tym mogą być również rozważania do niedzielnych i świątecznych Ewangelii.

10. Bóg zapłać za wspólne przeżywanie niedzielnej Eucharystii; dziękujemy wszystkim dobroczyńcom za pomoc i życzymy Bożego błogosławieństwa na cały tydzień. 

Ze względu na dalsze prace przy wymianie nagłośnienia głównej świątyni, wszystkie Msze Święte, od poniedziałku do piątku, będą w dolnym kościele.