Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

XXIV Niedziela Zwykła – 13 IX 2020

1. 40-Godz. Nabożeństwo i Triduum Bł. Michała odbędzie się 28, 29 i 30 września. 

Zapraszamy do udziału w Nowennie do Bł. Michała: 19 - 27 września o godz. 1500.

2. Jutro 14 września obchodzić będziemy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego: zapraszamy na Msze Święte o godz. 630, 7, 9, 15 i 18 (w głównej świątyni); możliwość poświęcenia krzyży. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w świątyni po Mszy Świętej o godz. 1500; Droga Krzyżowa po Mszy Świętej o godz. 1800 szlakiem krzyży osiedlowych i poświęcenie odnowionego krzyża przy ul. Tysiąclecia.

3. We wtorek 15 września odbędzie się kolejny etap pielgrzymowania szlakiem Bł. Michała: Msza Święta w kościele Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 1800 i przejście z modlitwą Koronki do kaplicy przy ul. Poleskiej.

4. Wznowienie nawiedzenia Ołtarzyka Miłosierdzia z relikwiami bł. Michała w rodzinach przy ul. Radzymińskiej 42 nastąpi we środę 16 września. Zapraszamy mieszkańców na Mszę Świętą o godz. 1800 i na przeniesienie ołtarzyka z dolnego kościoła do bloku.

5. W czwartek 17 września odbędzie się konferencja kapłanów naszego dekanatu z Ks. Arcybiskupem Metropolitą. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 1000, na którą zapraszamy naszych parafian.

6. W piątek (18.09) przypada Święto Św. Stanisława Kostki, patrona dziecii młodzieży; o godz. 1630 (w głównej świątyni) Msza Święta z udziałem uczniów szkół podstawowych i poświęcenie tornistrów pierwszoklasistom.

7. Wszystkich lektorów naszej parafii oraz nowe osoby mające chęć i predyspozycje do pełnienia funkcji lektora, zapraszamy na spotkanie w piątek 18 września po Mszy Świętej o godz. 1800 (kontakt z ks. Andrzejem Makaro przy zakrystii).

8. W następną niedzielę 20 września odbędzie się zakończenie pielgrzymowania „Białostockimi Śladami Bł. Michała Sopoćki”; Msza Święta o godz. 1630 w kaplicy przy ul. Poleskiej, po niej przejście do naszego sanktuarium. Również w następną niedzielę o godz. 1230 Msza Święta i spotkanie z udziałem uczniów klas trzecich szkół podstawowych i ich rodziców.

9. W przyszłą niedzielę po Mszach Św. prosimy o podpisywanie się pod projektem obywatelskim „STOP LGBT”, którego celem jest powstrzymanie agresywnej promocji nasilającej się ideologii homoseksualnej (parad równości, homo-edukacji w szkołach i przedszkolach itp.). Przy wejściu do świątyni są listy i osoby odpowiedzialne; 

na stronie www.milosierdzie.archibial znajduje się grafik wspólnot dyżurujących: godz. 700 – Straż Honorowa i Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa; 900 – Koła Żywego Różańca; 1030 – Rycerstwo Niepokalanej i Rodzina Karmelitańska; 1145 – Wieczernik Miłosierdzia; 1230 – Oaza i ministranci; 1500 – Czciciele Miłos. Bożego, Caritas; 1800 – Ruch Rodzin Nazaretańskich i Domowy Kościół. 

10. Spotkanie modlitewno-formacyjne zelatorek i zelatorów Kół Żywego Różańca oraz odpowiedzialnych za inne grupy różańcowe odbędzie się w sobotę, 19 września 2020 roku. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 1000 w Katedrze białostockiej.

11. Pierwsze spotkanie oazowe po wakacjach dla dzieci i młodzieży będzie miało miejsce w najbliższy piątek, tradycyjnie o godz. 19.00 w sali pod plebanią. Zapraszamy także dzieci i młodzież od klasy VI szkoły podstawowej, które chciałyby dołączyć do wspólnoty i poznać nowe osoby - ks. Adam

12. Prasa Katolicka: Idziemy, Gość Niedzielny.

13. Bóg zapłać naszym Dobroczyńcom.