Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

XXIV Niedziela Zwykła – 11 IX 2022

1. Dziś zbiórka do skarbonek na KUL i C P-K

2. Jutro 12 września wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi (wiktoria wiedeńska).

3. We wtorek dzień fatimski – zapraszamy na różaniec po Mszach Świętych o godz. 700 i 1500, po Mszy Świętej o godz. 1800 wieczór fatimski z procesją.

4. W środę 14 września obchodzić będziemy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego: zapraszamy na Msze Święte o godz. 630, 7, 9, 15 i 18 (możliwość poświęcenia krzyży). Nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Mszy Świętej o godz. 1500; Droga Krzyżowa szlakiem krzyży osiedlowych po Mszy Świętej o godz. 1800. Jest to Dzień Modlitwy za Ukrainę.

5. W czwartek 15 września przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej i kolejny etap pielgrzymowania „Białostockim Szlakiem Bł. Michała Sopoćki”: Msza Święta w kościele Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 1800 i modlitewne przejście do kaplicy przy ul. Poleskiej, a następnie do naszego sanktuarium; w tym dniu przypada 18. Rocznica święceń biskupich Arcybiskupa. Metropolity Józefa Guzdka.

6. Spotkanie LEKTORÓW odbędzie się w najbliższy piątek po Mszy Świętej o godz. 1800; zapraszamy również osoby, mające chęć i predyspozycje do pełnienia funkcji lektora o dołączenie do tego grona.

7. Zapraszamy dzieci klas trzecich szkół podstawowych i ich rodziców na przygotowanie do pierwszej komunii świętej w niedzielę 18 września: godz. 10.30 - Msza Święta, konferencja i spotkanie organizacyjne.

8. W niedzielę 18 września modlić się będziemy w intencji dzieci i młodzieży w dniu ich patrona św. Stanisława Kostki; zapraszamy dzieci na Mszę Świętą o godz. 1200. Poświęcenie tornistrów pierwszoklasistom odbędzie się 29 września, w dniu ich ślubowania, w czasie Mszy Świętej o godz. 1630.

9. W następną niedzielę 18 września zostaną wznowione spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 1800 oraz na spotkanie młodzież obecnych klas pierwszych szkół średnich oraz inne osoby, które zadeklarowały chęć przygotowania się i przyjęcia sakramentu. Apelujemy do młodzieży, aby w sposób odpowiedzialny i dojrzały traktowała przygotowanie do tego sakramentu, który jest umocnieniem wiary chrześcijanina przez działanie Ducha Świętego. Od pierwszych wieków Kościoła apostołowie i ich następcy przez gest wkładania rąk udzielali Ducha Świętego. Od tego momentu ochrzczony i bierzmowany w pełni mógł nazywać się chrześcijaninem. Na www.milosierdzie.archibial.pl znajduje się harmonogram spotkań.

10. Ze względu na wymianę nagłośnienia w dolnym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek i środę (13 i 14.09) będzie odbywała się w głównej świątyni.

11. Prasa Katolicka: Idziemy, Gość Niedzielny; "Drogi Miłosierdzia"

12. Bóg zapłać naszym Dobroczyńcom.