Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XV NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

XV Niedziela Zwykła – 10.07.2022


1. Jutro (11lipca) przypada święto św. Benedykta, Opata; patrona Europy.

2. Zapraszamy do modlitwy w Dniu Fatimskim – w środę 13 lipca: po Mszy Św. o godz. 630 i 1500 – różaniec;po Mszy Św. o godz.1800 - nabożeństwo fatimskie z procesją.

3. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel przypada w sobotę 16 lipca; o godz. 1800 Msza Święta z udziałem Rodziny Karmelitańskiej, będzie możliwość poświęcenia i włożenia szkaplerza Karmelitańskiego.

4. Prasa katolicka: Drogi Miłosierdzia, Idziemy, Gość Niedzielny

5. W następną niedzielę 17 lipca wolontariusze Caritas i ministranci zbierać będą ofiary do skarbonek na „operację na sercu” półtorarocznej Marysi z Białegostoku; operacja ma odbyć się w najbliższych miesiącach w Bostonie.

6. Informacje o rekrutacji na studia w Instytucie Teologicznym w Białymstoku – w gablocie i na ulotkach.

7. XXXVI Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia 2022 r. Pielgrzymka wyruszy pod hasłem ,,Cała Piękna”. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą w Białymstoku - od 22 do 29 lipca b.r., w godz. 1700-1900 w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej katedrze – ul. Kościelna 2. Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów zachęcamy, aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając także intencje, w których każdego dnia pielgrzymowania będą modlili się pielgrzymi (zapisy w każdej parafii oraz w miejscach zapisów na pielgrzymkę). Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej: www.pielgrzymka.net.pl

8. 10. Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy z Białegostoku 3 sierpnia br. Do udziału w pielgrzymce zapraszamy wszystkich, którzy poprzez rowerowe pielgrzymowanie pragną uczcić Matkę Bożą i wraz z Nią powierzać swoje intencje Panu Bogu. Zapisy i szczegółowe informacje o pielgrzymce dostępne są na stronie - rowerymka.pl lub pod nr-em tel. 600 111 974.

9. Odnowa w Duchu Świętym Archidiecezji Białostockiej serdecznie zaprasza na rekolekcje III wieku seniorów, którzy ukończyli 60 rok życia. Ćwiczenia duchowe pt. ,,Starość też udała się Panu Bogu" poprowadzi Ks. Adam Anuszkiewicz. Rekolekcje odbędą się w domu rekolekcyjnym Odnowy w Surażu w dniach 25 - 28 sierpnia. Więcej informacji i zapisy pod numerem telefonu 793 933 523 oraz na stronie internetowej: odnowa.bialystok.pl

10. Dziękujemy wszystkim dobroczyńcom; życzymy Bożego błogosławieństwa na cały tydzień.