Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XV NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

XV Niedziela Zwykła – 16.07.2023

1. Dzisiaj modlimy się za przyczyną Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel; o godz. 1800 Msza Święta z udziałem Rodziny Karmelitańskiej, będzie możliwość poświęcenia i włożenia szkaplerza Karmelitańskiego.

2. W sobotę 22 lipca przypada święto św. Marii Magdaleny.

3. W następną niedzielę, poprzedzającą liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, będzie możliwość poświęcenia pojazdów.

4. Prasa katolicka: Drogi Miłosierdzia, Idziemy, Gość Niedzielny

5. Ruszyła darmowa Aplikacja na smartfony – Drogowskaz, mająca służyć pomocą tym, którzy chcąc uczestniczyć w Eucharystii szukają Mszy św. (aplikacja pomoże znaleźć godzinę oraz drogę do kościoła), spowiedzi oraz różnych inicjatyw duszpasterskich. Więcej szczegółów na plakatach.

6. Zapraszamy do udziału w 37. Białostockiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę pod hasłem „ŚWIĘTYMI BĄDŹCIE”: 30 lipca – 12 sierpnia; informacje w sprawie zapisów na stronie www.pielgrzymka.net.pl

Zapisy przyjmowane będą od 24 do 29 lipca, w godz. 1700-1900, w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej katedrze.

Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów zachęcamy, aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając także intencje, w których każdego dnia pielgrzymowania będą modlili się pielgrzymi (zapisy w zakrystii po Mszach Św. lub w kancelarii).

7. Czynna jest już odnowiona klatka schodowa oraz toaleta w dolnym kościele, bardzo prosimy korzystających z niej o zachowanie porządku, właściwe korzystanie za środków higieny i gaszenie świateł.

8. Zapraszamy do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele; przypominamy o zachowaniu ciszy, nie tylko w kaplicy adoracji, ale również w holu (unikać głośnych rozmów, nie prowadzić rozmów telefonicznych)

9. Ponawiamy zaproszenie na trzydniowe parafialne półkolonie dla dzieci, prowadzone przez młodzież naszej parafii od 1 do 3 sierpnia, w godz. 1000 - 1500. W programie zabawy, gry, wspólny wyjazd i posiłki w duchu biblijnym. Koszt to 50 zł. Prosimy o jak najszybsze zapisy do 23 lipca u sióstr zakonnych w zakrystii lub w kancelarii. Liczba miejsc ograniczona.

10. Bóg zapłać wszystkim dobroczyńcom.