Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XV NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

XV Niedziela Zwykła – 14 VII 2019

=======================================================

1. Kolejny etap pielgrzymowania białostockimi śladami bł. Michała odbędzie się jutro 15 lipca; o godz. 1800 w kościele Św. Wojciecha odprawiona będzie Msza Święta z udziałem ruchów katolickich w intencji obrony dziecii młodzieży przed deprawacją oraz w intencji nawrócenia i opamiętania dla uczestników białostockiej parady „lgbt”.Po Mszy Świętej nastąpi przejście do budynku byłego Seminarium Duchownego przy ul. Słonimskiej.

2. Wspomnienie NMP z Góry Karmel przypada we wtorek - 16 lipca; o godz. 1800 Msza Święta z udziałem Rodziny Karmelitańskiej naszej Archidiecezji, będzie możliwość poświęcenia i włożenia szkaplerza Karmelitańskiego.

3. Przypominamy o zapisach na XXXIII Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę – od 22 lipca w Piwnicy Akademickiej; zapisy do grupy „ZŁOTEJ” (w sklepiku parafialnym).

4. Rowerowa Pielgrzymka z Białegostoku na Jasną Górę -informacje i zgłoszenie się na www.rowerymka.pl

5. Prasa katolicka: Idziemy, Gość Niedzielny, nowe zestawy broszur DZIEŃ PAŃSKI.

6. Msza Święta w intencji mieszkańców ul. Radzymińskiej 10, dziękczynna za nawiedzenie RODZIN przez Ołtarzyk Miłosierdzia z Relikwiami Bł. Michała, odprawiona będzie 2 sierpnia o godz. 1500.

7. Piknik Rodzinny pod patronatem honorowym Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego odbędzie się w sobotę, 20 lipca 2019 roku, o godz. 14.00 na dziedzińcu przed Pałacem Branickich w Białymstoku. W programie przewidziane są liczne atrakcje dla dzieci i rodziców. Piknik będzie też okazją do zamanifestowania przywiązania do wartości rodzinnych. Organizatorem pikniku jest Marszałek Województwa Podlaskiego. Zapraszamy do uczestnictwa. Wstęp wolny.

8. Informacja o możliwości skorzystania z bezpłatnych usług technicznych przez osoby 65+; informacja na plakatach.

9. Bóg zapłać  dobroczyńcom; dziękujemy za ofiary na tacę (8 080,00 zł), zbierane w ubiegłą niedzielę na potrzeby Archidiecezji Białostockiej.

============================================

"Stowarzyszenie Czcicieli Miłosierdzia Bożego im. bł. Ks. Michała Sopoćki „Michael”, we współpracy z innymi wspólnotami wchodzącymi w skład Rady Ruchów Katolickich Archidiecezji Białostockiej, w szczególności Ruchem Rodzin Nazaretańskich, Przyjaciółmi Oblubieńca i wspólnotą Gloriosa Trinita`, zaprasza do udziału we Mszy św. w dniu 15 lipca o godz. 18.00 w kościele św.Wojciecha przy ul. Warszawskiej 46A. Msza św. rozpocznie kolejnespotkanie w ramach tegorocznego pielgrzymowania szlakiem „Śladami bł. Ks. Michała Sopoćki”. Msza św. zostanie odprawiona w intencji obrony dzieci i młodzieży przed deprawacją oraz w intencji nawrócenia i opamiętania uczestników białostockiej parady środowisk LGBT, która ma mieć miejsce 20 lipca tego roku.

Po Mszy św. przejdziemy kolejnym odcinkiem Szlaku, z kościoła św. Wojciecha do Domu Dziecka przy ul. Słonimskiej 8, ulicą Warszawską i Słonimską. W drodze będziemy modlić się w intencji mieszkańców Białegostoku, Miasta Miłosierdzia. "