Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

XXIII Niedziela Zwykła – 4 IX 2022

1. Przypominamy o zmianie godzin Mszy Świętych w niedziele: Msza Święta o g. 1200(zamiast 1145), nie będzie Mszy Św. o g. 2000;Msza Święta o g. 1330 zamiast g. 1230.

2. Inauguracja spotkań formacyjnych Ruchu Rodzin Nazaretańskich nastąpi jutro (poniedziałek) 5 września o godz. 1800.

3. Święto Narodzenia NMP obchodzić będziemy w czwartek 8 września; Msze Święte o godz. 630, 700, 900, 1500 i 1800.

4. W niedzielę 11 września rozpoczną się spotkania formacyjne Czcicieli Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy w każdą drugą niedzielę na Koronkę i Mszę Świętą o godz. 1500; ofiary do skarbonek na KUL i C P-K.

5. Na regałach znajduje się prasa katolicka: Idziemy, Gość Niedzielny, Drogi Miłosierdzia

 - zapraszamy do lektury nowego numeru „Dróg Miłosierdzia”. Przypominamy w nim, jakże aktualne dziś przesłanie Jana Pawła II, że „jedynie w miłosierdziu Boga współczesny świat znajdzie pokój”, wypowiedziane przed 20 laty w Krakowie-Łagiewnikach. Polecamy rozmowę-świadectwo ze znanym aktorem Lechem Dyblikiem, w której opowiada on o swej drodze wyjścia z nałogu i pojednaniu z Bogiem i najbliższymi. W miesięczniku pojawiły się nowe rubryki: „Życie duchowe”, „Świeccy w Kościele”, „Młodzi pytają” i „Maryja w literaturze”.

6. Pielgrzymka parlamentarzystów oraz pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w niedzielę, 11 września 2022 roku i przebiegać będzie według następującego porządku: godz. 11.00 - Modlitwa różańcowa, godz. 12.00 - Msza Święta.

7. Piesza Pielgrzymka z Krzyżami do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w sobotę 10 września br. w formie indywidualnej. Spotkanie modlitewne pielgrzymów na błoniach św. Jana Pawła II w Świętej Wodzie rozpocznie się o godz. 1400, natomiast Msza św. będzie sprawowana o godz. 15.00.

8. Rekrutacja na studia w Instytucie Teologicznym w Białymstoku, a także na studia Podyplomowe Etyki i Filozofii Religii w Szkole w roku akademickim 2022/2023; szczegółowe informacje zamieszczone się na ulotkach i plakatach.

9. Tegoroczna Archidiecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę odbędzie się w piątek 7 października 2022r. Ksiądz Arcybiskup Józef Guzdek Metropolita Białostocki serdecznie zaprasza do wspólnego pielgrzymowania Dyrektorów, Wychowawców, Nauczycieli, Katechetów i Maturzystów wszystkich szkół ponadpodstawowych znajdujących się na terenie Archidiecezji Białostockiej. Celem pielgrzymki jest modlitwa o dobre rozeznanie przez młodych swojej drogi życiowej, a także zawierzenie Maryi czasu przygotowania się do egzaminu dojrzałości.

10. Zjazd Liturgicznej Służby Ołtarza - Ministrantów odbędzie się 17 września w parafii św. Kazimierza w Białymstoku.

11. Pierwsze spotkanie w ramach przygotowania do I komunii świętej dzieci klas drugich i ich rodziców 

odbędzie się w drugą niedzielę października o godz. 12.00

12. Bóg zapłać Dobroczyńcom, życzymy wszystkim błogosławionego tygodnia.

13. Zmarli w VII i VIII:+ Zbigniew Więcko, Serafin Kamiński, Michał Nowacki, Woktoria Drewnowska, Antoni Romanowicz, Małgorzata Sawicka, Tadeusz Sawoniuk, Halina Popko, Jacek Dąbrowski, Bożena Wołkow, Lucyna Siemiaszko, Jolanta Biedrzycka, Piotr Kirszewski.Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…