Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

1.Dzisiaj rozpoczynamy VII Tydzień Wychowania. Również dzisiaj rozpoczną się spotkania rodziców i uczniów w związku z katechezą parafialną: po Mszy Św. o godz. 12.30 – klasy drugie szkół podstawowych; po Mszy Św. o godz. 18.00 – wszystkie klasy gimnazjalne; przed kościołem zbierane są ofiary do skarbonek na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne.

2.W czwartek obchodzić będziemy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego: zapraszamy na Msze Święte o godz. 630, 7, 9, 15 i 18 (w głównej świątyni). Przynieśmy ze sobą krzyże (będzie możliwość poświęcenia). Zapraszamy w tym dniu na Drogę Krzyżową po Mszy Św. o godz. 15.00 (w kościele), natomiast o godz. 19.00 będzie Droga Krzyżowa szlakiem krzyży osiedlowych – wyjście od ołtarza papieskiego, zakończenie w świątyni.

3.W piątek 15 września przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej; jest to również kolejny etap pielgrzymowania szlakiem Bł. Michała, z tej okazji w kościele Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 18.00 odprawiona będzie Msza Święta, a następnie modlitewne przejście do kaplicy przy ul. Poleskiej.

4.Zapraszamy dzieci do udziału w TRIDUUM ku czci Św. Stanisława Kostki (16-18.09):

  • ……………………………………………………………..
  • niedziela (17.09) godz. 1230 – Msza Święta z udziałem dzieci ze scholi parafialnej
  • poniedziałek (18.09) godz. 16.30 – Msza Święta z udziałem uczniów szkół podstawowych - poświęcenie tornistrów i ślubowanie uczniów klas pierwszych szkół podstawowych.

5.W najbliższą niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.30 odbędzie się spotkanie klas trzecich szkół podstawowych w ramach katechezy przygotowującej do I Komunii Św.

6.Prasa katolicka: Idziemy, Gość Niedzielny.

7.Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zwraca się z apelem do wszystkich Polaków o wsparcie materialne osób poszkodowanych przez nawałnice. Pomocy można udzielić w ramach akcji organizowanej przez Caritas Polska wysyłając SMS z hasłem WICHURA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub dokonywać wpłaty; w następną niedzielę nasza CARITAS będzie kwestowała na ten cel.

8.W parafii wojskowej pod wezwaniem św. Jerzego w Białymstoku, przy ul. św. Jerzego 43, rozpoczyna się cykl spotkań dla ludzi samotnych, kobiet i mężczyzn pragnących poznać drugą osobę i wstąpić w sakramentalny związek małżeński. Spotkania będą się odbywały w każdą trzecią sobotę miesiąca. Pierwsze odbędzie się 16 września br. i rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00. Chętnych zapraszamy do uczestnictwa.

9.Piesza pielgrzymka z KRZYŻAMI do Świętej Wody organizowana jest w sobotę 16 września; wyjście z Katedry o godz. 11.00, Msza Święta o godz. 15.00; zapraszamy do udziału.

10.Pielgrzymka parlamentarzystów oraz pracowników Administracji do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w niedzielę, 17 września br. Rozpoczęcie o godz. 11.00 Różańcem do Siedmiu Boleści Matki Bożej, o godz. 12.00 - Msza Święta.

11. Archiwum i Muzeum Archidiecezjalne w Białymstoku zaprasza na wernisaż wystawy Podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie - Środowiskowego Domu Samopomocy w Białymstoku "Malowane nitką..." Wernisaż odbędzie się w siedzibie AMAB przy ul. Warszawskiej 48 w dniu 13 września 2017 r. o godz. 13.00. Podopieczni Ośrodka przedstawią swoje prace wykonane w technice haftu krzyżykowego. Autorami prac są: Krystyna Banasiuk, Anna Grodzka, Edyta Maleszko, Marcin Fidler i Marek Stolik. Prace powstały pod kierunkiem Krystyny Stypułkowskiej-Dobkowskiej. Wystawę można oglądać codziennie (poniedziałek-piątek), w siedzibie Archiwum i Muzeum, we wrześniu i październiku 2017. Serdecznie zapraszamy!!

12. Rada Osiedla Białostoczek zaprasza na FESTYN SPORTOWY i KULTURALNY 17 września 2017 na terenie Szkoły Podstawowej nr 42. Szczegółowe informacje na plakatach i facebooku R.O.

13.Bóg zapłać Dobroczyńcom… 

14. Polecamy w modlitwie naszego ministranta Jakuba Taudula, który 4 września tego roku rozpoczął wstępną formację, a następnie podejmie studia filozoficzno-teologiczne w Archidiecezjalnym Wyższym Seminarium Duchownym w Białymstoku.