Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

XXIII Niedziela Zwykła – 5 IX 2021


1. Przypominamy, że zakończył się wakacyjny porządek nabożeństw: od wtorku 1 września w dni powszednie wznowiona została Msza Święta o godz. 700, natomiast od dzisiaj 6 IX odprawiana jest Msza Święta o godz. 1145, nie będzie Mszy Świętej o godz. 2000.

2. Święto Narodzenia NMP obchodzić będziemy w środę 8 września; Msze Święte o godz. 630, 700, 900, 1500 i 1800.

3. W niedzielę 12 września rozpoczyna się cykl spotkań formacyjnych Czcicieli Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy w każdą drugą niedzielę na Koronkę i Mszę Świętą o godz. 1500; ofiary do skarbonek na KUL i C P-K zbiorą oaza i ministranci (wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi – wiktoria wiedeńska).

4. Na regałach znajduje się prasa katolicka: tygodniki – Idziemy i Gość Niedzielny; w następną niedzielę ukaże się wrześniowy numer „Dróg Miłosierdzia”, z tematem wiodącym, ingresem nowego metropolity – Abpa Józefa Guzdka.

5. Po długiej przerwie, Pan organista zaprasza chórzystów na spotkanie organizacyjno-robocze w sali pod plebanią, w czwartek o godz. 1845.

6. Zapraszamy młodzież, od siódmej klasy szkoły podstawowej, do OAZY. OAZA jest to grupa młodzieży, która spotyka się w każdy piątek na Mszy Św. o godz. 1800, a następnie na spotkaniu modlitewnym lub integracyjnym. Może to być okazja do poznania ciekawych osób i bycia bliżej Pana Boga. Zapraszamy na spotkanie w najbliższy piątek po Mszy Św. wieczornej.

7. Pielgrzymka parlamentarzystów oraz pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w niedzielę, 12 września 2021 roku i przebiegać będzie według następującego porządku: godz. 11.00 - Modlitwa różańcowa, godz. 12.00 - Msza Święta.

8. Piesza Pielgrzymka z Krzyżami do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w sobotę 11 września br. w formie indywidualnej. Spotkanie modlitewne pielgrzymów na błoniach św. Jana Pawła II w Świętej Wodzie rozpocznie się o godz. 1400, natomiast Msza św. będzie sprawowana o godz. 15.00.

9. Świetlica parafialna „Michałek” oferuje dzieciom w wieku od 7 do 14 lat pomoc w nauce, nadrabianiu zaległości szkolnych, zajęcia rozwijające zainteresowania, opiekę doświadczonej kadry pedagogicznej. Zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu w siedzibie placówki (dawny dom katechetyczny, budynek naprzeciwko kancelarii parafialnej) od poniedziałku do piątku od 1300 do 1800. Ilość miejsc ograniczona.

10. Bóg zapłać Dobroczyńcom, życzymy wszystkim błogosławionego tygodnia.

11. Zmarli w VII i VIII:+ Marcin Zdanowicz, Bożena Kazberuk, Henryk Kropiewnicki, Romualda Starosta, Bogumiła Bąk, Grzegorz Jermakow, Antoni Wiśniewski, Lucjana Piotrowska, Kazimierz Zawadzki, Anna Matus, Hanna Kowerdej, Helena Sieńko, Oskar Bobowski, Zuzanna Małoń.Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…