Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

1. Dzisiaj rozpoczynamy VII Tydzień Wychowania.

2. We wtorek 11 września po Mszy Świętej o godz. 1800 zapraszamy na spotkanie tzw. BLOKOWYCH, poświęcone przygotowaniu parafian do Misji Świętych, m.in. przez dostarczenie do wszystkich domów zaproszenia z programem.Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

3. We środę przypada wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.

4. W piątek obchodzić będziemy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego: zapraszamy na Msze Święte o godz. 630, 7, 9, 15 i 18 (w głównej świątyni). Przynieśmy ze sobą krzyże (będzie możliwość poświęcenia). Zapraszamy w tym dniu na Drogę Krzyżową po Mszy Św. o godz. 15.00 (w kościele), natomiast o godz. 19.00 dla chętnych będzie możliwość przejścia szlakiem krzyży osiedlowych – wyjście od ołtarza papieskiego.

5. W sobotę 15 września, we wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, odbędzie się kolejny etap pielgrzymowania szlakiem Bł. Michała, z tej okazji w kościele Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 18.00 odprawiona będzie Msza Święta, a następnie modlitewne przejście do kaplicy przy ul. Poleskiej.

6. W najbliższą niedzielę rozpocznie się TRIDUUM ku czci Św. Stanisława Kostki: o godz. 12.30 Msza Święta z udziałem dzieci ze scholi parafialnej, a następnie spotkanie klas trzecich szkół podstawowych z rodzicami w ramach katechezy przygotowującej do I Komunii Św.; przed kościołem zbierane będą ofiary do skarbonek na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne.

7. Dzień Skupienia Kół Żywego Różańca w Sanktuarium Matki Bożej w Różanymstoku odbędzie się w sobotę 6 października, wyjazd z naszej parafii autokarem o godz. 800, zapisy w sklepiku, koszt 1 zł.

8. Prasa katolicka: Idziemy, Gość Niedzielny.

9. W terminie 23-30 września 2018 odbędą się w naszym sanktuarium Misje Święte, które poprowadzą Księża Pallotyni – o. Piotr i o. Mariusz; polecajmy ich posługę w codziennej modlitwie.

10. Piesza pielgrzymka z KRZYŻAMI do Świętej Wody organizowana jest w sobotę 15 września; wyjście z Katedry o godz. 11.00, Msza Święta o godz. 15.00; zapraszamy do udziału.

11. Pielgrzymka parlamentarzystów oraz pracowników Administracji do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w niedzielę, 16 września br. Rozpoczęcie o godz. 10.00 Różańcem do Siedmiu Boleści Matki Bożej, o godz. 12.00 - Msza Święta.

12. Bóg zapłać Dobroczyńcom, życzymy błogosławionego tygodnia.