Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

XXIII Niedziela Zwykła – 10 IX 2023

1. Dzisiaj rozpoczyna się XI Tydzień Wychowania, w którym również będziemy przeżywać kwartalne dni modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców; w Parafii Markowa (diec. przemyska)odbywa się uroczystość beatyfikacji Rodziny Ulmów.

2. We wtorek 12 września przypada wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.

3. Zapraszamy na wieczór fatimski 13 września po Mszy Świętej o godz. 1800.

4. W czwartek 14 września obchodzić będziemy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego: zapraszamy na Msze Święte o godz. 630, 7, 9, 15 i 18; możliwość poświęcenia krzyży. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w świątyni po Mszy Świętej o godz. 1500; Droga Krzyżowa szlakiem krzyży osiedlowych - po Mszy Świętej o godz. 1800.

5. W piątek 15 września, we wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, odbędzie się kolejny etap pielgrzymowania szlakiem Bł. Michała: Msza Święta w kościele Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 1800 i przejście z modlitwą Koronki do kaplicy przy ul. Poleskiej. W tym dniu modlić się będziemy w intencji Ks. Arcybiskupa Józefa w 19. rocznicę święceń biskupich.

6. W niedzielę 17 września przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pierwsza Msza Święta o godz. 10.30 i spotkanie dzieci klas trzecich i rodziców w ramach przygotowania do pierwszej komunii świętej - niedziela 17 września.

7. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania i ich rodziców. Rodzice podczas Mszy przekażą uroczyście świecę chrzcielną swoim dzieciom. Po Mszy św. ważne spotkanie dla młodzieży i rodziców dotyczące programu spotkań.

8. Na regałach znajduje się prasa katolicka: tygodniki – Idziemy i Gość Niedzielny oraz wrześniowy numer „Dróg Miłosierdzia” poświęcony między innymi Rodzinie Ulmów. Rodzina ta, małżeństwo z siódemką dziećmi (w tym jednym nienarodzonym), poniosła męczeńską śmierć za ukrywanie Żydów podczas niemieckiej okupacji. Zapraszamy również do przeczytania rozmowy z białostoczanami uczestnikami Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w sierpniu w Lizbonie. Pomocą w życiu duchowym może być rozpoczynający się w tym numerze cykl „Panie, naucz nas się modlić!”, będący szkołą modlitwy, opartą na przykładzie Jezusa i Jego słowach zapisanych na kartach Ewangelii.

9. Białostocka Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na Warsztaty Liturgiczno – Muzyczne w dniach 6 – 8 października 2023 w naszym sanktuarium; szczegóły na plakatach.

W niedzielę 17 września odbędzie się Podlaski Marsz dla życia połączony z Piknikiem Rodzinnym. Inauguracja o godz. 12.00 Eucharystią w bazylice św. Rocha. Po Mszy św. (ok. godz. 13.00) marsz wyruszy w stronę Archikatedry i zakończy się piknikiem na placu przed Kinem Ton. W programie: koncert scholi Winnica, animacje dla dzieci, nauka pierwszej pomocy. Szczegóły na plakatach, banerach oraz w Internecie. Zapraszamy.

Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej zaprasza wszystkie małżeństwa (bez względu na staż) na świętowanie rocznic małżeńskich. W najbliższą sobotę 16 września o godz. 18.00 w Archikatedrze Białostockiej. Podobnie jak w ubiegłych latach prosimy aby małżonkowie ustawili się na schodach przed Archikatedrą, skąd zostaną wprowadzeni do Bazyliki. Podczas Eucharystii odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

Tegoroczna Piesza Pielgrzymka z Krzyżami do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w sobotę, 16 września br. Pielgrzymka wyruszy z Archikatedry o godz. 11.00, a zakończy się Mszą Świętą w Świętej Wodzie o godz. 15.00. Zapraszamy do uczestnictwa.

Niebieska Msza Święta - przystosowana do potrzeb osób z autyzmem jest odprawiana w każdy wtorek w Parafii NMP z Guadalupe o godz. 17. Jest to Msza św. krótsza, cicha bez drażniących dźwięków i świateł. Nikt też nie zwraca uwagi na nietypowe zachowania dzieci lub dorosłych. Serdecznie zapraszamy!

10. Bóg zapłać Dobroczyńcom, życzymy wszystkim błogosławionego tygodnia.