Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

XIX Niedziela Zwykła – 8 VIII 2021


1. Jutro przypada Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, Dz. M; we wtorek Święto Św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika.

2. W piątek przypada Dzień Fatimski – różaniec po Mszy Św. o godz. 630 i 15; po Mszy Św. o godz. 1800 – nabożeństwo z procesją.

3. W sobotę 14 sierpnia przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, Kapłana i Męczennika, zamordowanego w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz - dzień modlitwy za zamordowanych w obozach i więzieniach.

4. W niedzielę 15 sierpnia obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP i 101 rocznica „Cudu nad Wisłą”, Msze Święte wg porządku niedzielnego (7,9,1030,1230,15,18,20) z poświęceniem plonów i kwiatów;prosimy o przyniesienie kwiatów ogrodowych i polnych na dekorację świątyni (czwartek lub piątek rano); pamiętajmy o wywieszeniu flag narodowych i maryjnych; zbiórka do puszek na Radio „i”, którą przeprowadzą Koła Żywego Różańca. W tym dniu również gościć będziemy ks. Piotra Kozłowskiego, który wygłosi Słowo Boże, po Mszach Święty będzie możliwość nabycia jego najnowszej książki.

5. W niedzielę 22 sierpnia, w czasie Mszy Świętej o godz. 1800 w naszym Sanktuarium i MODLITWY przy Krzyżu o godz. 2000, odbędą się uroczystości religijno-patriotyczne z okazji 101-lecia wojny polsko-bolszewickiej i jej ofiar - mieszkańców naszego miasta.

6. Prasa (na regałach); książki Bł. Michała – Dziennik, Wspomnienia i inne książki (w sklepiku).

7. Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, z okazji Święta Wojska Polskiego i 101. rocznicy Cudu nad Wisłą, odprawiona zostanie w Archikatedrze o godz. 1100.

8. Bóg zapłać Dobroczyńcom; życzymy Bożego błogosławieństwa w pracy i wypoczynku na cały tydzień.