Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

XIX Niedziela Zwykła – 9 VIII 2020


1. Święto Św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika – jutro, 10 sierpnia; wspomn. Św. Klary, Dz. – wtorek 11 sierpnia.

2. W czwartek 13 sierpnia Dzień Fatimski – wg stałego porządku: po Mszy Św. o godz. 1800 – nabożeństwo fatimskie z procesją.

3.W piątek 14 sierpnia przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, Kapłana i Męczennika, zamordowanego w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz - dzień modlitwy za zamordowanych w obozach i więzieniach.

4. W sobotę 15 sierpnia przypada (obowiązująca) Uroczystość Wniebowzięcia NMP i 100 rocznica „Cudu nad Wisłą”, Msze Święte wg porządku niedzielnego (7,9,1030,1230,15,18,20) z poświęceniem plonów i kwiatów;prosimy o przyniesienie kwiatów ogrodowych i polnych na dekorację świątyni (czwartek lub piątek rano); pamiętajmy o wywieszeniu flag narodowych i maryjnych; zbiórka do puszek na Radio „i”, którą przeprowadzą Koła Żywego Różańca.

5. W najbliższą niedzielę 16 sierpnia odbędą się uroczystości religijno-patriotyczne z okazji 100-lecia wojny polsko-bolszewickiej, upamiętniające pomordowanych mieszkańców naszego miasta. O godz. 1800 odprawiona będzie uroczysta Msza Święta w naszym Sanktuarium w intencji poległych oraz za mieszkańców Białegostoku; zapraszamy poczty sztandarowe instytucji, szkół, stowarzyszeń. Po Mszy Świętej (ok. godz. 1900) modlitewne przejście z flagami narodowymi i maryjnymi do Krzyża-Pomnika; o godz. 2000 – MODLITWA i śpiew pieśni patriotycznych przy Krzyżu – Pomniku (ul. Gen. Maczka). Będzie również możliwość skorzystania z autobusu miejskiego, który odjedzie o godz. 1940 z przystanku przy świątyni, a następnie odwiezie uczestników modlitwy na osiedle.

6. Prasa (na regałach); książki Bł. Michała – Dziennik, Wspomnienia i Dzieła, Historia pierwszego obrazu i święta miłosierdzia Bożego (w sklepiku).

7. Przy wejściach do świątyni zostały zainstalowane automatyczne dozowniki do wody święconej i do płynu dezynfekcyjnego; chcąc skorzystać należy zbliżyć dłoń do dolnej części dozownika. Przypominamy o stosowaniu środków bezpieczeństwa; osoby, które życzą przyjęcia Ciała Pańskiego w komunii świętej na rękę, niech podchodzą do kapłana jako pierwsze; niech również zapoznają się w jaki sposób przystępuje się do tej formy komunii świętej.

8. Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, z okazji Święta Wojska Polskiego i 100. rocznicy Cudu nad Wisłą, odprawiona zostanie w Archikatedrze o godz. 1100.

9. Bóg zapłać Dobroczyńcom; dziękujemy Siostrze Kornelii za posługę w naszym sanktuarium (...); życzymy Bożego błogosławieństwa w pracy i odpoczynku na cały tydzień.