Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

XIX Niedziela Zwykła – 7 VIII 2022

1. Dzisiejsza  taca przeznaczona jest na Centrum - Pastoralno Katechetyczne i Katolicki Uniwersytet Lubelski.

2. W tygodniu: 

w poniedziałek wspomnienie św. Dominika, prezbitera;
we wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy;
w środę święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
w czwartek wspomnienie św. Klary, dziewicy.

3. W sobotę - Dniu Fatimskim zapraszamy na różaniec po Mszy Św. o godz. 630 i 15; natomiast po Mszy Św. o godz. 1800 na różaniec i nabożeństwo z procesją.

4. Z racji niedzieli w tym roku nie ma liturgicznego wspomnienia św. Maksymiliana Marii Kolbego, Kapłana i Męczennika, zamordowanego w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz; z osobą świętego męczennika związany jest Dzień Modlitwy za zamordowanych w obozach i więzieniach.

5. W niedzielę 21 sierpnia, w czasie Mszy Świętej o godz. 1800 w świątyni oraz procesji i modlitwie przy Krzyżu-Pomniku o godz. 1945, odbędą się uroczystości religijno-patriotyczne z okazji 102 rocznicy wojny polsko-bolszewickiej i jej ofiar - mieszkańców naszego miasta.

6. Przypominamy o parafialnej dwudniowej pielgrzymce do Wilna 17-18 września. Koszt to 400 zł. Zapisy do 15 sierpnia u sióstr w zakrystii najlepiej po Mszach św. Szczegółowe informacje w zakrystii i na stronie parafialnej.

7. Prasa (na regałach); książki Bł. Michała – Dziennik, Wspomnienia i inne książki (w sklepiku).

8. Z okazji Uroczystości Wniebowzięcia NMP tradycyjnie będzie wykonywana dekoracja z kwiatów ogrodowych i polnych oraz z owoców i warzyw. Prosimy, aby osoby, które zwykle wspierały to dzieło, również w tym roku zechciały przynieść kwiaty, warzywa i owoce (do piątku).

9. Bóg zapłać Dobroczyńcom; niech przeżywana Eucharystia i Boże Słowo pomoże mądrze korzystać z darów tego tygodnia.