Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

XIX Niedziela Zwykła – 13 VIII 2023

1. Dziś Dzień Fatimski – różaniec; po Mszy Św. o godz. 1800 – nabożeństwo z procesją.

2. Jutro 14 sierpnia przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, Kapłana i Męczennika, zamordowanego w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz - dzień modlitwy za zamordowanych w obozach i więzieniach.

3. We wtorek 15 sierpnia przypada (obowiązująca) Uroczystość Wniebowzięcia NMP, 100 rocznica „Cudu nad Wisłą” i Święto Wojska Polskiego, Msze Święte wg porządku niedzielnego (7,9,1030,1200,15,18,20) z poświęceniem plonów i kwiatów;pamiętajmy o wywieszeniu flag narodowych i maryjnych; zbiórka do puszek na Radio „i”, którą przeprowadzą LEKTORZY.

4. Zapraszamy do udziału w NOWENNIE przed Uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej i 70-leciem Apelu Jasnogórskiego – od czwartku 17 sierpnia przy ołtarzu papieskim; modlitwę prowadzą wspólnoty:

czwartek(17.08): Czciciele Miłosierdzia Bożego i Caritas,

piątek (18.08): Lektorzy, Ministranci

sobota(19.08): Wieczernik Miłosierdzia

niedziela(20.08): Koła Żywego Różańca,

poniedziałek (21.08): Wspólnota Apelowa i Służba Sanktuarium,

wtorek(22.08): Ruch Rodzin Nazaretańskich,

środa(23.08): Przyjaciele Oblubieńca, Oaza / Domowy Kościół

czwartek (24.08): Arcybractwo Straży Honorowej i Dzieło Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa,

piątek(25.08): Rycerstwo Niepokalanej i Rodzina Karmelitańska.

5. W najbliższą niedzielę 20 sierpnia odbędą się uroczystości religijno-patriotyczne upamiętniające 103. rocznicę wojny polsko-bolszewickiej i pomordowanych 20 sierpnia 1920 roku mieszkańców naszego miasta.Z tej okazji w naszym Sanktuarium o godz. 1800 Bp Henryk Ciereszko odprawi Mszę Świętą w intencji poległych oraz za mieszkańców Białegostoku. Po Mszy Świętej (ok. godz. 1900) modlitewne przejście z flagami narodowymi i maryjnymi do Krzyża-Pomnika; o godz. 2000 – MODLITWA i śpiew pieśni patriotycznych przy Krzyżu – Pomniku (ul. Gen. Maczka). Będzie również możliwość skorzystania z autobusu miejskiego, który odjedzie o godz. 1940 z przystanku przy świątyni, a następnie odwiezie uczestników modlitwy na osiedle. Zapraszamy wiernych naszego miasta, a także poczty sztandarowe instytucji, szkół i stowarzyszeń.

6.Prasa (na regałach); książki Bł. Michała – Dziennik, Wspomnienia (w sklepiku).

7. Zaproszenie do udziału w akcji Caritas „Tornister Pełen Uśmiechów”, której celem jest wspierającej potrzebujące rodziny z Polski oraz z Ukrainy i Białorusi u progu nowego roku szkolnego. Do końca sierpnia można zakupić tzw. „wyprawkę szkolną” czyli tornister i/lub przybory szkolne (zeszyty, długopisy, artykuły plastyczne), a następnie dostarczyć je do parafii lub biura Caritas przy ul. Warszawskiej 32.Można również dokonać wpłaty na konto białostockiej Caritas.

8. W uroczystość Wniebowzięcia NMP naszymi ofiarami do puszek wspieramy Archidiecezjalne „Radio i”. Rozgłośni można słuchać na fali 103,3 FM w promieniu ok. 40 km wokół Białegostoku i na fali 90,9 FM w promieniu ok.30kmwokółMoniek.Radio w ostatnich miesiącach przechodzi zmiany, aby jeszcze lepiej docierać do słuchaczy z informacjami z życia archidiecezji i regionu, z ewangelizacją i edukacją. 11 września wprowadzona zostanie nowa ramówka z ciekawymi propozycjami dla słuchaczy. Wcześniej do parafii zostaną przekazane ulotki z nową ofertą programową. Zapraszamy do słuchania. Zbiórkę na „Radio i” przeprowadzą LEKTORZY.

9. W ramach „Rekolekcji sierpniowych w Kozińcach”, które odbędą się w dniach25-27sierpnia odbędzie się Piesza Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości, organizowana przez Krucjatę Wyzwolenia Człowieka naszej archidiecezji. Szczegóły oraz nr kontaktowy do zapisów - na plakacie.

10. Msza Święta w intencji Ojczyzny, z okazji Święta Wojska Polskiego i 103. rocznicy Cudu nad Wisłą, odprawiona zostanie w Archikatedrze o godz. 1100.

11. Bóg zapłać Dobroczyńcom (…)