Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

| dodał:

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego5 VI 2022


1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 18.00 kandydaci do bierzmowania (uczniowie klas ósmych) złożą deklaracje.

Przypominamy i zapraszamy dzisiaj na uroczysty Apel przy ołtarzu papieskim z okazji 31 rocznicy wizyty papieskiej do Białegostoku.

2. Po Mszy św. zapraszamy wszystkich parafian na szczególną modlitwę o dar Ducha Świętego w ramach wieczorów uwielbienia; 

za odmówienie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny

(warunki: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, modlitwa Ojcze nas, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga…w intencjach Papieża Franciszka).

2. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Św.: o godz. 630, 700, 900 (z nabożeństwem dla chorych), 1500 i 1800.

3. W czwartek 9 czerwca przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; prosimy o modlitwę w intencji kapłanów.

4. Pielgrzymka Wspólnoty adoracji Najświętszego Sakramentu, szlakiem sanktuariów: Sokółka, Różanystok, Lipsk i Krasnybór odbędzie się w sobotę 11 czerwca, wyjazd o godz. 900; zapisy w zakrystii.

5. W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - ostatni tydzień spowiedzi i komunii św. wielkanocnej:

- Dzień Skupienia Apostolstwa Miłosierdzia Bożego w Pogorzałkach, wyjazd autokarem o godz. 930, zapisy w sklepiku;

- Zebranie liderów wspólnot parafialnych i rady parafialnej, poświęcone uroczystości Bożego Ciała i procesji na zakończenie Oktawy oraz innym wydarzeniom parafialnym o godz. 1600.

INTENCJE MODLITEWNE na VI: 

Koła Żywego Różańca – O świętość i niezłomność pasterzy Kościoła

Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa – O umocnienie wiary w sercach dzieci i młodzieży.

6. Na regałach znajduje się prasa katolicka: Idziemy i Gość Niedzielny.

7. W dniach 18-19 czerwca 2022 r. organizowana jest Rowerowa Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Różanymstoku. Pielgrzymka dotrze do Sanktuarium w sobotę i następnego dnia powróci do Białegostoku, gdzie nastąpi jej zakończenie. Zapisy i informacje (600 111 974).

8. Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza na kolejną edycję Koncertu Uwielbienia „Bogu Dźwięki”, który wykonany zostanie przez akademicką scholę ADONAI wraz z zespołem i uczestnikami warsztatów muzycznych. Koncert odbędzie się w niedzielę, 12 czerwca br. o godz. 2030 przed Archikatedrą białostocką. Wstęp wolny.

9. Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dary ołtarza przeznaczone na zakup ornatów do koncelebry; dziękujemy za współudział w przygotowaniu PIKNIKU, naszym wolontariuszom, Caritas parafialnej, młodzieży oazowej, zarządowi BSM, kierownikowi i pracownikom Administracji Osiedla Białostoczek oraz wszystkim uczestnikom.