Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

| dodał:

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego09 VI 2019

1. Dzisiaj za odmówienie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami; zbiórka Caritas „Kilometry dobra”.

2. Jutro Święto NMP Matki Kościoła, dodatkowa Msza Św. z nabożeństwem dla chorych odprawiona będzie o godz. 1630 w dolnym kościele.

3. Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana (dzień modlitwy o uświęcenie kapłanów) przypada we czwartek 13 czerwca. Jest to również dzień fatimski, o godz. 1900 nabożeństwo fatimskie, konferencja i procesja ze świecami.

4. Msza Święta w intencji mieszkańców ul. Radzymińskiej 6, dziękczynna za nawiedzenie ołtarzyka miłosierdzia odprawiona będzie 14 czerwca o godz. 1500; (w intencji mieszkańców ul. Radzymińskiej 4 została odprawiona w piątek 7 czerwca o godz. 1500).

5. W sobotę 15 czerwca: o godz. 1500 Msza Święta i konferencja w ramach „Spotkań z Miłosierdziem Bożym”; o godz. 1800 w Katedrze Msza Święta i drugi etap pielgrzymowania szlakiem Bł. Michała do Kaplicy przy ul. Orzeszkowej.

Również w sobotę 15 czerwca odbędzie się ostatnie w tym roku katechetycznym spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas siódmych: o godz. 900 spotkanie duszpasterskie z grupą,o godz. 1000 celebracja.

6. W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która, kończy czas spowiedzi i komunii św. Wielkanocnej; po Mszach Świętych młodzież będzie zbierała ofiary do skarbonek na oazy wakacyjne.

7. Zapraszamy na ostatnie spotkanie w ramach katechezy parafialnejdla klas trzecich szkół podstawowych - w najbliższą niedzielę 16 czerwca po Mszy Świętej o godz. 1230.

8. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej (21-23 czerwca). Zapisy w kancelarii i w zakrystii, koszt 30 zł; możliwość powrotu autokarem; informacje u ks. Stanisława.

9. Na regałach przy wyjściu z kościoła znajduje się prasa katolicka; w każdą niedzielę są tygodniki: Idziemy i Gość Niedzielny; miesięczniki: Drogi Miłosierdzia, Nasza Arka i Miłujcie się i kwartalnik „Zwiastun Miłosierdzia”. Prosimy o korzystanie i lekturę ciekawych artykułów.

10. Zbiórka elektrośmieci odbędzie się jutro 10 czerwca w godz. 1600-2000 i 11 czerwca w godz. 1000-1400. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można będzie składać przy garażach domu parafialnego. Przychody z akcji wspomogą zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce.

11. Duszpasterstwo Trzeźwości Archidiecezji Białostockiej zaprasza na 38. Ogólnopolską Pielgrzymkę na Jasną Górę w intencji Trzeźwości Narodu. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 15-16 czerwca b.r., a jej program dostępny jest na plakatach.

12. Przedszkole Sióstr Miłosierdzia – „szarytek” przy Rynku Kościuszki 5 w Białymstoku zachęca Rodziców „poszukujących” dobrej opieki dla swoich pociech ( w wieku 2,5-6 lat ) do skorzystania z oferty.

13. Bóg zapłać Dobroczyńcom…

==========================================================================

Kuria Metropolitalna Białostocka Białystok, 28.05.2019 r.

Wydział Duszpasterstwa

P.T. Księża Proboszczowie

Archidiecezji Białostockiej


KOMUNIKAT

Kuria Metropolitalna Białostocka uprzejmie prosi o odczytanie w ramach ogłoszeń duszpasterskich, podczas Mszy Świętych w niedziele, 9 i 16 czerwca 2019 roku, następującej informacji:

W dniach 21-23 czerwca br. (piątek, sobota, niedziela) organizowana jest Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

Białostockie grupy wyruszają 21 czerwca (piątek) po Mszy Świętej (o godz. 11:30) w Białostockiej Katedrze. Pozostałe grupy z całej Archidiecezji połączą się w odpowiednim dla nich miejscu i czasie. (Parafie z terenu Archidiecezji proszę podać właściwe dla siebie informacje o zapisachi wyjściu pielgrzymki).

Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku 23 czerwca (niedziela) uroczystą Eucharystią o godz. 17:00 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Tadeusza Wojdy.

Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, jednak w sposób szczególny młodzież pragnącą podziękować Chrystusowi i Jego Matce za kończący się kolejny rok katechetyczny, szkolny i akademicki.

Proszę o zorganizowanie zapisów w parafii. Księża mogą odbierać pakiety pielgrzymkowe (znaczki, karty pielgrzyma) w dniach 7,8,9,10 czerwca 2019r. w kancelarii parafii św. Jadwigi w Białymstoku w godz. 19:00 -20:00.

Osobą odpowiedzialną za zorganizowanie Pielgrzymki i pomoc w zorganizowaniu wszystkich grup pielgrzymkowych jest ks. Kamil Ciulkin – wikariusz parafii pw. Ducha św. Jadwigi w Białymstoku, tel. 516 096 324, e-mail: ciulkin@wp.pl.

Bardzo dziękuję za podjęty trud i współpracę.

                     Ks. Kamil Ciulkin                                             Ks. Jarosław Grzegorczyk

                            Kierownik                                                              Dyrektor

      Pieszej Pielgrzymki Różanostockiej                             Wydziału Duszpasterstwa