Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

| dodał:

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego28 V 2023

1. Dzisiaj w czasie Mszy Św. o godz. 1800 młodzież złoży deklaracje kandydatów do bierzmowania; o godz. 1800 w Archikatedrze rozpocznie się drugi etap pielgrzymowania szlakiem bł. Michała.

2. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Św.: o godz. 630, 700, 900 (z nabożeństwem dla chorych), 1500 i 1800.

3. Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Białymstoku przypada we wtorek 30 maja;

Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny – środa 31 maja.

4. W czwartek 1 czerwca rozpoczną się nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa i będą odprawiane po Mszach Świętych o godz. 1800; katecheza i spotkanie uczestników ADORACJI Najświętszego Sakramentu.

5. W czwartek 1 czerwca przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; dzień modlitwy o uświęcenie kapłanów.

6. I piątek, sobota i niedziela mies. – nabożeństwa wg stałego programu.

7. Następna niedziela 4 czerwca będzie Uroczystością Trójcy Przenajświętszej, która zakończy czas spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej; w czasie Mszy Świętej o godz. 1030 odbędzie się ROCZNICA pierwszej komunii świętej klas czwartych (spowiedź dzieci w piątek o godz. 1730).

8. Serdecznie zapraszamy na Piknik Rodzinny: Mama i Tata, najlepszy zawód świata” w najbliższą niedzielę 4 czerwca 2023; rozpoczęcie Koronką przy Ołtarzu Papieskim o godz. 1400.

9. Wyjazd modlitewno-rekreacyjny dla Czcicieli Miłosierdzia Bożego i Seniorów do Kopiska odbędzie się w niedzielę 11 czerwca; zapisy w sklepiku.

10. Serdecznie zapraszamy na film „Niebo nie może czekać - historia Carla Acutisa”. Seans w galerii Jurowiecka, środa 31.05, godz. 19.30. Bilety na hasło „miłosierdzie” do nabycia w kasie kina.

11. Intencje na VI: Koła Żywego Różańca – Za powołanych do służby Bożej oraz o nowe powołania; Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa – W intencji dzieci i młodzieży, aby żywa wiara w Jezusa Chrystusa w Jego Kościele była oparciem wśród zagrożeń obecnych czasów.

12. Katolicka prasa: Drogi Miłosierdzia, Idziemy i Gość Niedzielny.

13. Bóg zapłać DOBROCZYŃCOM