Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

| dodał:

Wniebowstąpienie Pańskie (VII N.W.) – 29 V 2022

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. Zapraszamy na dzisiejszy Piknik Rodzinny „Mama i Tata, najlepszy zawód świata” - rozpoczęcie o godz. 15.00 przy ołtarzu papieskim.

2. Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Białymstoku przypada jutro 30 maja; Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny we wtorek 31 maja.

3. W środę 1 czerwca rozpoczną się nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa i będą odprawiane po Mszach Świętych o godz. 1800.

4. I czwartek, piątek i sobota miesiąca – nabożeństwa wg stałego programu.

5. W najbliższą sobotę (4 czerwca) przeżywać będziemy Wigilię Zesłania Ducha Świętego; zapraszamy - szczególnie wspólnoty i grupy parafialne - do udziału w wieczornej i nocnej adoracji Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się o godz. 1900 i będzie połączona z rozważaniem stacji Drogi Światła w głównej świątyni; tradycyjnie też o północy będzie Msza Św.

6. NIEDZIELA Uroczystości Zesłania Ducha Świętego (5 czerwca): 

- O godz. 1800 będzie miało miejsce kolejne spotkanie w ramach przygotowania uczniów klas 8 do sakramentu bierzmowania. Podczas Mszy św. kandydaci złożą wypełnione deklaracje. Po Mszy świętej będzie miała miejsce, krótka modlitwa o dar Ducha Świętego dla kandydatów. Na Mszę świętą i modlitwę zapraszamy uczniów klas ósmych i ich rodziców.

- Po Mszy św. wieczornej będzie miała miejsce modlitwa o dar Ducha Świętego w ramach wieczoru uwielbienia. Najpierw będzie krótka modlitwa za młodzież przygotowującą się do bierzmowania, która później przedłuży się w wieczór uwielbienia i modlitwę o dar Ducha Świętego dla wszystkich o to proszących.

- O godz. 2020 – różaniec (w świątyni), zakończenie uroczystym Apelem przy ołtarzu papieskim, upamiętniającym31. rocznicę wizyty papieskiej w Białymstoku (ustanowienie Diecezji Białostockiej oraz beatyfikację siostry Bolesławy Marii Lament) i 26. rocznicę rekonstrukcji ołtarza celebry papieskiej. Zapraszamy serdecznie do udziału w tę szczególną Uroczystość Zesłania Ducha Świętego do wspólnej modlitwy i dziękczynienia Bogu za bł. Jana Pawła II. 

- O godz. 10.30 Ks. Neoprezbiter Dariusz Adamski odprawi Mszę Świętą z błogosławieństwem prymicyjnym

- W czasie Mszy Świętej o godz. 1230 odbędzie się ROCZNICA pierwszej komunii świętej klas czwartych, spowiedź dzieci w piątek o godz. 1730

- Różaniec, procesja i katecheza chrzcielna wg stałego porządku

7. Za tydzień kończący się okres spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej.

8. Zebranie liderów wspólnot parafialnych i rady parafialnej odbędzie się w niedzielę 12 czerwca o godz. 1600.

9. Prasa: Idziemy, Gość Niedzielny – na regałach.

10. Bóg zapłać wszystkim DOBROCZYŃCOM; dziękujemy za pomoc w dalszych pracach przy nasadzeniu zieleni na posesji kościelnej.