Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

| dodał:

Wniebowstąpienie Pańskie (VII N. W.)– 24 V 2020

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


1. W tym tygodniu Msze Święte o godz. 630, 700, 1500 i 1800 odprawiane będą w dolnym kościele (modernizacja nagłośnienia głównej świątyni).

2. Wspomnienie Św. Pawła VI, Papieża przypada 27 maja.

3. II etap pielgrzymowania Białostockim Szlakiem Bł. Ks. Michała Sopocki odbędzie się w czwartek 28 maja 2020: Msza Święta w Katedrze o godz. 1800, a po niej przejście do Kaplicy przy ul. Orzeszkowej.

4. W sobotę 30 maja w czasie Mszy Świętych o godz. 1000 i 1200 (w głównej świątyni) dzieci z klasy III A SP 26 w Białymstoku przystąpią do pierwszej komunii świętej, spowiedź dzieci i rodzin w piątek o godz. 1730.

5. W tym roku z racji ograniczeń związanych z epidemią korona wirusa czuwania modlitewne w Wigilię Zesłania Ducha Świętego,w sobotę 30 maja,organizowane będą w parafiach: czuwanie w naszym sanktuarium rozpocznie się o godz. 2100 Apelem Jasnogórskim, następnie będzie nabożeństwo „Drogi Światła i Wiary” - rozważania poprowadzą Czciciele Miłosierdzia Bożego – w głównej świątyni; po nabożeństwie będzie dalszy ciąg adoracji i Msza Święta o północy – w dolnym kościele. Serdecznie zapraszamy wspólnoty parafialne.

6. W sobotę przypada również Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej.

7. Najbliższa niedziela (31 czerwca) będzie Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy o kończącym się okresie spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej.

8. Prasa: Idziemy, Gość Niedzielny – na regałach.

9. Bóg zapłać wszystkim DOBROCZYŃCOM.