Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

| dodał:

Wniebowstąpienie Pańskie (VIIN. W.) – 2 VI 2019

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. Dziś odbywa się zbiórka do puszek na KUL i CP-K.

2. Jutro, ze względu na egzamin organistowski Msza Święta o godz. 1500 będzie w głównej świątyni.

3. W środę 5 czerwca przypada 28 rocznica wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Białymstoku i 23 rocznicy wzniesienia Ołtarza-Pomnika tej wizyty przy naszym sanktuarium 5 czerwca 1996 roku. Od tego wydarzenia podjęta została inicjatywa Apelu Jasnogórskiego, trwającego do dzisiaj, chociaż przy nieco mniejszym udziale naszych parafian. Postarajmy się, aby ta wieczorna modlitwa, kończąca też adorację Najświętszego Sakramentu liczniej nas gromadziła, zwłaszcza członków wspólnot parafialnych. Na stronie parafialnej /www.milosierdzie.bialystok.pl/ oraz w gablocie znajdują się listy z propozycją udziału wspólnot w poszczególne dni tygodnia.

4. I czwartek – po Mszy Świętej o godz. 1800 katecheza dla Wspólnoty Adoracyjnej.

5. Msza Święta w intencji mieszkańców ul. Radzymińskiej 2A, dziękczynna za nawiedzenie ołtarzyka miłosierdzia odprawiona będzie 7 czerwca o godz. 1500.

6. I piątek miesiąca – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa; Msza Święta dla uczniów o godz. 1630 (pierwszy piątek).

7 .Intencje modlitewne na VI: KŻR – za KAPŁANÓW, alumnów naszego seminarium oraz o nowe powołania, zwłaszcza z naszej parafii; Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa – za dzieci i młodzież szkolną.

8. Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda wraz z Radą Ruchów Katolickich Archidiecezji Białostockiej zaprasza wspólnoty, ruchy, stowarzyszenia oraz wszystkich wiernych do uczestnictwa w modlitewnym czuwaniu w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w sobotę 8 czerwca br. Czuwanie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 19.00 w Katedrze Białostockiej. Od godz. 20.30 do 22.30 modlitwa wszystkich wspólnot, ruchów i stowarzyszeń na placu przy Katedrze.

9. Parafialne czuwanie będzie w sobotę 8 czerwca: o godz. 2100 Apel Jasnogórski, nabożeństwo „Droga Miłosierdzia”, adoracja i Msza Święta o północy w dolnym kościele. 

Zapraszamy również na "Soboty z Miłosierdziem Bożym" - 8, 15 i 22 czerwca: godz. 15.00 - Koronka i Msza Święta oraz konferencja.

10. Najbliższa niedziela (9 czerwca) będzie Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy o kończącym się okresie spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej; w tym dniu również Mszą Świętą o godz. 1500 rozpocznie się spotkanie formacyjne oraz Walne Zebranie Stowarzyszenia czcicieli Miłosierdzia Bożego „Michael”.

Również w następną niedzielę, w ramach akcji „Kilometry Dobra”, CARITAS będzie zbierała ofiary do skarbonek. Zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc seniorom, chorym i samotnym oraz osobom ubogim i wykluczonym społecznie.

11. Rozpoczęła się ogólnopolska akacja "Dar na Stulecie" dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły, Papieża Miłosierdzia. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez inicjatywy modlitewne i charytatywne, artystyczne, edukacyjne i wychowawcze.

12. Zbiórka elektrośmieci odbędzie się 10 czerwca (poniedziałek) w godz. 1600-2000 i 11 czerwca (wtorek) w godz. 1000-1400. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można będzie składać na placu przy garażach domu parafialnego. Przychody z akcji wspomogą dalszy zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej. 

13. Zapraszamy na kolejną edycję Koncertu Uwielbienia *Bogu Dźwięki*, który odbędzie się *w niedzielę, 9 czerwca br. o godz. 20.30* przed Katedrą białostocką. Koncert wykonany na żywo ze 100 osobowym chórem oprawiony będzie obrazem na żywo sypanym piaskiem do każdego z utworów. Wstęp wolny.

14. Akademickie Koło Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy Uniwersytecie w Białymstoku, Katedra Historii Wychowania Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”oraz Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku zapraszają na III Ogólnopolską Konferencję Naukową „(R)ewolucja Narzeczeństwa”, która odbędzie się 3 czerwca 2019 roku w godz. 10.00-13.30 w Auli im. Janusza Korczaka Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB. Więcej informacji na stronie internetowej http://ksm.uwb.edu.pl/, WSTĘP WOLNY.

15. Prasa: Idziemy, Gość Niedzielny – na regałach.

16. Bóg zapłać wszystkim DOBROCZYŃCOM.