Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

| dodał:

Wniebowstąpienie Pańskie (VII N.W.) – 21 V 2023

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. Dziś podczas Mszy św. o godz. 1800 będziemy polecać uczniów klas ósmych przed ich egzaminami. 

Po Mszy św. o godz. 1800 będzie kolejny wieczór uwielbienia. Liturgia Słowa Okresu Wielkanocnego pokazuje nam z jaką mocą działał Duch Święty w pierwotnym Kościele. Jezus wstępując od nieba, polecił uczniom by trawli na modlitwie i oczekiwali na Obietnicę Ojca, czyli Ducha Świętego. Chcemy tak jak apostołowie trwać na modlitwie i oczekiwać na wypełnienie tej obietnicy. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą doświadczyć obecności Ducha Świętego, która ma moc przemieniać nasze życie.

2. We środę 24 maja przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.

3. Dzień matki – 26 maja; w tej intencji modlić się będziemy szczególnie w czasie nabożeństwa majowego, na które serdecznie zapraszamy.

4. W najbliższą sobotę 27 maja w czasie Mszy Świętych o godz. 1000 i 1200 dzieci z klas III A i III C SP 26 przystąpią do pierwszej komunii świętej (spowiedź dzieci w piątek o godz. 1730).

5. W sobotę (27 maja) przeżywać będziemy Wigilię Zesłania Ducha Świętego; archidiecezjalne obchody z udziałem wspólnot, ruchów, stowarzyszeń oraz wszystkich wiernych odbędzie się w Archikatedrze. o godz. 1930. Prosimy o zabranie ze sobą świec. Zapraszamy, szczególnie młodzież bierzmowaną w tym roku.

Zapraszamy również w sobotę 27 maja do modlitwy w naszym Sanktuarium; po Apelu Jasnogórskim (godz. 2115) w dolnym kościele będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem stacji Drogi Światła; tradycyjnie też o północy będzie Msza Święta.

6. Niedziela 28 maja będzie Uroczystością Zesłania Ducha Świętego; 

- w czasie Mszy Św. o godz. 1800 młodzież złoży deklaracje kandydatów do bierzmowania;

- Mszą Świętą o godz. 1800 w Archikatedrze rozpocznie się drugi etap pielgrzymowania szlakiem bł. Michała. 

7. Za dwa tygodnie zakończy się czas spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej.

8. Ogólnopolska Pielgrzymka Parafialnych Zespołów Caritas do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach w dniu 17 - 18 czerwca 2023 r. Szczegółowe informacje w Caritas parafialnej.

9. Serdecznie zapraszamy na Parafialny i osiedlowy Piknik Rodzinny: Mama i Tata, najlepszy zawód świata” w niedzielę 4 czerwca 2023; rozpoczęcie Koronką przy Ołtarzu Papieskim od godz. 1400.

10. Prasa: Idziemy, Gość Niedzielny – na regałach.

11. Wyjazd modlitewno-rekreacyjny dla Czcicieli Miłosierdzia Bożego i Klubu Seniora do Kopiska odbędzie się w niedzielę 11 czerwca; zapisy w sklepiku.

12. Bóg zapłać wszystkim DOBROCZYŃCOM

==================================================

PROGRAM Wigilii Zesłania Ducha Św.  27.05.2023 r. (sobota) w Archikatedrze. Będzie to Msza św. na wzór Wigilii Paschalnej.

Prośba o zabranie ze sobą świec.


 Liturgia Słowa:

  • I czytanie - Stowarzyszenie Apostolstwo Cudownego Medalika

  • II czytanie - Wspólnota Życia Chrześcijańskiego

  • III czytanie - Wspólnota Kairos

  • IV czytanie - ChRS Dobro Wspólne

/Chwała na wysokości Bogu/, Kolekta a po niej:

  • V czytanie - Odnowa w Duchu św.

  • Modlitwa wiernych (2 os.) - Odnowa w Duchu św.

Przed Ewangelią zapalenie świecie od paschału, wcześniej przed każdym z czytań zostaną kolejno zapalone świece ołtarzowe.


Zapraszamy do wspólnego uczestnictwa w duchu jedności w Wigilii Zesłania Ducha św.