Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
V NIEDZIELA WIELKANOCNA

| dodał:

V Niedziela Wielkanocna – 7 V 2023

1. Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski przypada jutro 8 maja; w modlitwie pamiętajmy o solenizantach,szczególnie o Abp. Stanisławie.

2. W sobotę 13 maja w czasie Mszy Świętej o godz. 1000 i 1200 dzieci z klasy III A i III B SP 42 im. Bł. Michała Sopoćki w Białymstoku przystąpią do pierwszej komunii świętej, spowiedź dzieci i rodzin w piątek o godz. 1700.

3. Wspomnienie NMP z Fatimy – 13 maja: różaniec wg stałego porządku; po Mszy Świętej o godz. 1800 i po nabożeństwie majowym odbędzie się wieczór modlitewny z procesją fatimską.

4. W niedzielę 14 maja uczniowie klas ósmych rozpoczną roczne przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy serdecznie na Mszę Świętą o godz. 1800, po której będzie miało miejsce spotkanie organizacyjne dla młodzieży i rodziców. Zostanie na nim przedstawiony roczny program przygotowania. Kolejne spotkanie dla kandydatów i rodziców będzie 28 maja o godz. 1800 w ramach Mszy Świętej.

5. Bardzo prosimy, aby w procesji komunijnej do klęczników podchodzić w dwóch rzędach, zarówno w nawie środkowej jak i w nawach bocznych - od początku do końca, niezależnie od postawy przystępujących (stojąca / klęcząca). Po przystąpieniu do komunii świętej odchodzimy na zewnętrzną stronę, nie zaś w stronę osoby idącej obok. Zachowanie porządku i podchodzenie w atmosferze modlitewnej usprawni przystępowanie do komunii świętej, będzie też przejawem szacunku wobec Eucharystii.

6. Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej i Stowarzyszenie Mess’AJE Polska zapraszają na cykl konferencji zatytułowany “Jesteśmy Kościołem Chrystusowym” poświęcony istocie i misji Kościoła. W konferencjach zostaną poruszone następujące tematy: 1. Wierzę w Kościół, 2. Jeden, 3. Święty, 4. Powszechny, 5. Apostolski. Wszystkich zainteresowanych poszerzeniem wiedzy i pogłębieniem wiary zapraszamy do udziału w konferencjach, które będą głoszone w kościele pw. św. Wojciecha w Białymstoku o godz. 1900. w niedziele 14 i 21 maja oraz 11, 18, 25 czerwca br.

7. Wspólnoty Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszają do udziału w rekolekcjach w Hodyszewie 26-28 maja; szczegółowe informacje w gablotach.

8. Prosimy o pomoc w nasadzeniach kwiatów i zieleni (we wtorek).

9. Prasa: Idziemy, Gość Niedzielny (na regałach); wydawnictwa o miłosierdziu Bożym i dewocjonalia (w sklepiku).

10. Bóg zapłać Dobroczyńcom (…)