Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

| dodał:

OKRES MĘKI PAŃSKIEJ

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26 IV 2023

1. Zapraszamy na Rekolekcje Wielkopostne – od dzisiaj do wtorku włącznie: Msze Święte i nabożeństwa jutro i we wtorek (27 i 28 marca):

OGÓLNE - g. 700, 900, 1500, 1800;

DZIECI kl. 0 - III: g. 1000;

UCZNIOWIE kl. IV– VIII: g. 1100;

UCZNIOWIE Zespołu Szkół Elektrycznych: g. 1200.

W poniedziałek i wtorek rekolekcyjny nie będzie Mszy Św. o godz. 630; nieczynna też będzie kancelaria.

2.I sobota miesiąca; po Mszy Świętej o godz. 700 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

3. Spowiedź chorych w domach: w sobotę 1 kwietnia od godz. 830; zgłoszenia w zakrystii, kancelarii, telefonicznie lub e-mail.

4. W Niedzielę Palmową 2 kwietnia w czasie mszy świętych będą poświęcone palmy, natomiast po mszy świętej dla dzieci zostaną wyłonione i nagrodzone najciekawsze palmy. Zachęcamy dzieci wraz z rodzicami i rodzeństwem do wykonania palm. W Niedzielę Palmową DO KOSZA MIŁOSIERDZIA przynosimy skarbonki jałmużny wielkopostnej z ofiarami dla potrzebujących. Z racji I niedzieli będzie różaniec, procesja i katecheza chrzcielna – wg stałego porządku.

W Niedzielę Palmową 2 kwietnia przypada też 18. rocznica śmierci papieża Jana Pawła II. Z tej okazji w Archikatedrze o godz. 1100 Ks. Abp Metropolita odprawi Mszę Świętą, następnie będzie modlitwa przed Pomnikiem Ojca Świętego. Po jej zakończeniu, do Bazyliki Św. Rocha wyruszy Białostocki Marsz Papieski pod hasłem: „Ty nas obudziłeś, my ciebie obronimy”. Zapraszamy do udziału.

Również w tym dniu o godz. 2000 zapraszamy do naszej świątyni na wieczór różańcowy ze Św. Janem Pawłem II, prowadzony przez Stowarzyszenie Czcicieli Miłosierdzia Bożego.

5. Spotkanie organizacyjne służby sanktuarium, Pań-opiekunek białej procesji oraz Panów noszących baldachim i chorągwie, odbędzie się w najbliższą środę po mszy świętej o godz. 1800 w sali pod plebanią; zapraszamy również nowe osoby.

6. Intencje na IV: Koła Żywego Różańca: Dziękczynna za Św. Jana Pawła II jako dar dla Kościoła i naszej Ojczyzny; Arcybractwo Straży Honorowej: O zwrócenie się ludzkości do Miłosierdzia Bożego w dążeniu do pokoju.

7. Prasa katolicka: Gość Niedzielny i Idziemy (na regałach); przy wyjściu CARITAS rozprowadza paschałki wielkanocne.


8. Miejska Droga Krzyżowa odbędzie się w piątek, 31 marca i przejdzie ulicami Białegostoku od Katedry do kościoła św. Rocha. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przy Katedrze. Tegoroczną Drogę Krzyżową organizuje Rada Ruchów Katolickich Archidiecezji Białostockiej. Zapraszamy do uczestnictwa.

9. Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom

===========================

Słowo Arcybiskupa Metropolity do wiernych Archidiecezji o św. Janie Pawle II

Dziękczynienie za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II


Siostry i Bracia w Chrystusie Panu,

2 kwietnia br. mija 18. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. W tym dniu Kościół katolicki w Polsce pragnie uwielbić Boga za następcę św. Piotra, który wprowadził Kościół w trzecie tysiąclecie.

Zwracam się z prośbą, abyśmy w Niedzielę Palmową podczas liturgii dziękowali Bogu za pontyfikat św. Jana Pawła II, wielkiego Polaka, który swoim życiem wskazywał nam drogę do świętości. Niech będzie to czas przypomnienia dokonań św. Jana Pawła II w dziele ewangelizacji, Jego zaangażowania na rzecz budowy braterstwa, solidarności i pokoju na świecie. Za Jego wstawiennictwem zanośmy prośby w intencji Ojczyzny, naszych rodzin, młodzieży, chorych, cierpiących oraz w intencji zagubionych w wierze i o nawrócenie nieprzyjaciół Kościoła.

W niedzielę 2 kwietnia br. o godz. 11.00 odprawię w Archikatedrze Białostockiej Mszę św. dziękczynną za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II. Po jej zakończeniu nastąpi zapalenie zniczy i złożenie kwiatów przed pomnikiem św. Jana Pawła II.


Z serca błogosławię


Abp Józef Guzdek

METROPOLITA BIAŁOSTOCKI