Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

| dodał:

OKRES MĘKI PAŃSKIEJ

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 3 IV 2022

1. Rekolekcje Wielkopostne: Msze Święte i nabożeństwa w poniedziałek i wtorek (4 i 5 kwietnia): godz. 700, 900, 1500, 1800DOROŚLI; godz. 1000 – dzieci kl. 0-III; godz. 1100 – uczniowie kl. IV-VIII; godz. 1200 – młodzież i uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych;

w poniedziałek i wtorek rekolekcyjny nie będzie Mszy Św. o godz. 630.

Szczegółowy program zamieszczony jest na stronie parafialnej oraz na stojakach przed wejściem. Zapraszamy do licznego udziału w rekolekcjach; w modlitwie będziemy pamiętać o chorych w domach, prosimy również o łączność duchową, ofiarowanie swojej modlitwy i cierpienia. W dni rekolekcyjne kancelaria będzie nieczynna; w ważnych sprawach prosimy o kontakt przez tel. dyżurny: 792 519 010.

2. W Niedzielę Palmową 10 kwietnia w czasie mszy świętych wysłuchamy obszernego opisu Męki Pańskiej; przed mszami św. będą święcone palmy i tradycyjnie na mszy świętej dla dzieci odbędzie się konkurs, w czasie którego zostaną wyłonione i nagrodzone najciekawsze palmy. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami i rodzeństwem do wykonania palm. W Niedzielę Palmową DO KOSZA MIŁOSIERDZIA przynosimy skarbonki jałmużny wielkopostnej, jak również inne dary potrzebującym.

3. Spotkanie organizacyjne służby sanktuarium odbędzie się w najbliższą środę po mszy świętej o godz. 1800 w sali pod plebanią; zapraszamy również nowe osoby, zwłaszcza mundurowych (wojskowych, policjantów, strażaków, leśników) – czynnych i emerytowanych.

4. I czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania do służby Bożej; po Mszy Świętej o godz. 1800 spotkanie organizacyjne wspólnoty adoracyjnej.

5. Spowiedź chorych w domach: w sobotę 9 kwietnia w godz. 830 – 930; zgłoszenia osobiste w zakrystii, kancelarii, telefonicznie lub e-mail.

6. Prasa katolicka: Gość Niedzielny i Idziemy (na regałach); przy wyjściu CARITAS rozprowadza paschałki wielkanocne.

7. Rekolekcje Ruchu Rodzin Nazaretańskich: piątek, sobota i niedziela, godz. 1900.

8. Miejska Droga Krzyżowa odbędzie się w piątek, 8 kwietnia i przejdzie ulicami Białegostoku od Katedry do kościoła św. Rocha. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przy Katedrze. Tegoroczną Drogę Krzyżową organizuje Rada Ruchów Katolickich Archidiecezji Białostockiej. Zapraszamy do uczestnictwa.

9. Zapraszamy do lektury nowego numeru „Dróg Miłosierdzia” poświęconego zbliżającym się świętom wielkanocnym, Triduum Paschalemu, artykuł dotyczący wojny, zawierzenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi i Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Z jednego z artykułów możemy dowiedzieć się o tzw. agnuskach, malutkich obrazach Jezusa Miłosiernego, które ks. Sopoćko rozprowadzał w czasie II wojny światowej.

10. Intencje na IV: Koła Żywego Różańca – O zaprzestanie wojny na Ukrainie: Arcybractwo Straży Honorowej  Najświętszego Serca Pana Jezusa – O zwrócenie się ludzkości do Miłosierdzia Bożego.

11. Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom