Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

| dodał:

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 6 III 2022

1. We wtorek 8 marca przypada Dzień Kobiet; otoczmy nasze Panie modlitwą i szacunkiem; zapraszamy na Msze Święte w tej intencji.

2. Msza Święta dziękczynna za ocalenie miasta Białegostoku, w 33. rocznicę katastrofy pociągu przewożącego chlor, będzie sprawowana w środę, 9 marca 2022 roku, o godz. 18.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Mszy św. przewodniczyć będzie Abp Józef Guzdek Metropolita Białostocki. Podobnie jak w ubiegłym roku, z powodu epidemii nie odbędzie się Droga Krzyżowa ul. Poleską, która tradycyjnie tego dnia poprzedzała Mszę św. w Sanktuarium; można uczynić to indywidualnie, rozważając MĘKĘ PAŃSKĄ w drodze od krzyża do sanktuarium.

3. W następną niedzielę 13 marca będzie dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami „Ad Gentes” oraz zbiórka ofiar do puszek na ten cel; 9. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową.

4. Msza Święta w intencje mieszkańców Tysiąclecia 58 odprawiona będzie 11 marca o godz. 1500.

5. Na regałach znajdują się skarbonki CARITAS i prasa: Idziemy i Gość Niedzielny oraz nowy numer „Dróg Miłosierdzia” z załącznikiem Drogi Krzyżowej bł. ks. Michała Sopoćki. Temat numeru „Czas nawrócenia” związany jest z rozpoczętym właśnie okresem Wielkiego Postu. Jeden z artykułów poświęcony jest przebaczeniu, inny mówi o wsłuchiwaniu się w Słowo Boże w Wielkim Poście. W numerze znajdują się ciekawe artykuły, m.in. „Nie zdejmę Krzyża...”, opowiadającego o bohaterskiej obronie krzyży w jednej z wiejskich szkół.

6. Intencje modlitewne na marzec: KŻR – O dobre przygotowanie i przeżycie rekolekcji wielkopostnych, za rekolekcjonistę,; Straż Honorowa Najświętszego Serca Jezusa – O pokój w Ukrainie i na świecie oraz za ofiary wojny.

7. Szkoła Podstawowa Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Św. Rodziny przy ul. Mickiewicza 43 w Białymstoku ogłasza nabór do oddziału przedszkolnego – grupa „0” i klas pierwszych na rok szkolny 2022/2023. Dni Otwarte odbędą się w dniach 9 i 30 marca w godzinach 16.00 – 18.00.Trwa też nabór do Liceum Ogólnokształcącego Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Św. Rodziny przy ul. Mickiewicza 43 w Białymstoku. Bliższe informacje na stronie internetowej www.szkola.misjonarki.pl.

8. Niebawem rozpocznie się Wielki Post. Na ten czas chcemy zaproponować refleksję nad sakramentem Bożego Miłosierdzia i owocnym jego przeżywaniem. W praktyce będzie to polegać na tym, iż każda z kolejnych niedziel Wielkiego Postu będzie poświęcona kolejnym warunkom sakramentu pokuty. W ramach kazań będziemy mogli przypomnieć w jaki sposób przeżywać spowiedź przede wszystkim jako spotkania z Jezusem i Jego miłosierną miłością. Nasza droga zakończy się parafialnymi rekolekcjami od V Niedzieli Wielkiego Postu (3 kwietnia). Na ten czas mamy także propozycję dla osób, które chciałyby głębiej przeżyć sakrament pokuty. W poniedziałki i we środy w budynku parafialnym naprzeciwko plebanii będą pełnili dyżury księża, którzy są gotowi poświęcić czas osobom, które tego pragną. Może być to okazja do spowiedzi lub do rozmowy o charakterze duchowym. Może być to także okazja do spowiedzi generalnej dla osób, które już od dłuższego czasu o tym myślały, ale nie miały dotąd odwagi. Zapraszamy serdecznie w poniedziałki i środy w godz. 19.00 - 21.00 w okresie Wielkiego Postu. Szczegóły na plakatach.

9. Bóg zapłać Dobroczyńcom. Serdecznie dziękujemy za ofiary kolędowe na witraże i prace renowacyjne świątyni złożone czasie spotkań kolędowych oraz na konto parafii w m-c styczniu w wys. 124 900,00 zł.