Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

| dodał:

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18 II 2024

1. Dziś po Mszy Świętej o godz. 1800 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia (w dolnym kościele).

2. Przypominamy o terminach nabożeństw wielkopostnych i zapraszamy:

Droga Krzyżowa: ogólnaśrody po Mszy Św. o godz. 1500; piątki po Mszy Św. o godz. 1800;dzieci – w środy o godz. 1700.

Gorzkie Żale: wtorki i piątki po Mszy Św. o godz. 1500; niedziele o godz. 1730;

Godzinki o Męce Pańskiej – niedziele o godz. 830.

3. Święto Katedry Św. Piotra przypada 22 lutego; w tym dniu wspominamy również 93. rocznicę pierwszego objawienia się Pana Jezusa siostrze Faustynie (w celi klasztornej w Płocku) z poleceniem namalowania OBRAZU.

4.W następną niedzielę (Ad Gentes) 25 lutego będzie dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami oraz zbiórka ofiar do puszek na ten cel; taca na AWSD.

5. Na regałach znajdują się czasopisma: Drogi Miłosierdzia, Idziemy i Gość Niedzielny oraz skarbonki Jałmużny Wielkopostnej CARITAS, do których możemy zbierać wielkopostne ofiary jako pomoc ubogim.

6. W najbliższy piątek w naszej parafii rozpoczyna się kurs Nowe Życie. Kurs to między innymi okazja do dobrego rozpoczęcia Wielkiego Postu. Jest jeszcze możliwość zapisania się pod numerem podanym na plakatach i stronie parafii.

7. Na początku marca w naszej parafii rozpocznie się Seminarium Odnowy Wiary. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy i prosimy o modlitwę w intencji tego czasu

8. Różaniec do Najdroższej Krwi Chrystusa będzie odmawiany w czwartki Wielkiego Postu po Mszy Świętej o godz. 15.00 w dolnym kościele; zaprasza Wspólnota Krwi Chrystusa. 

9. Zespół Szkół Katolickich im. Ks. F. Blachnickiego w Białymstoku ogłasza nabór dzieci do Katolickiego Przedszkola przy ul. Sitarskiej 25 na rok szkolny 2024/2025 – wtorek 20 lutego 2024 godz. 1600 – 1800.

10. Trwa nabór na rok szkolny 2024/2025 do Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Kościelnej 3 w Białymstoku! Zapraszamy do odwiedzania szkoły w ramach dni otwartych, które odbędą w soboty: 24 lutego i 16 marca 2024 roku w godzinach 1000-1300. Szkoła proponuje ciekawą ofertę kształcenia oraz wychowanie w duchu katolickim na wysokim poziomie, a najpilniejsi uczniowie mogą uczyć się bez czesnego! Informacje można znaleźć na stronie www.szkola-katolicka.pl

11. Archidiecezjalna rozgłośnia „Radio i” zaprasza do udziału w wielkopostnych nabożeństwach i rekolekcjach na radiowej antenie. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 1930 i 2130, a Gorzkie Żale w niedziele o godz. 2130. W niedziele wielkopostne godz. 1515 i 2115 można będzie uczestniczyć w rekolekcjach wielkopostnych, które poprowadzi werbista o. Henryk Ślusarczyk. Zapraszamy do słuchania „Radia i” na częstotliwości 103,3 FM w Białymstoku oraz 90,9 FM w Mońkach.

12. Zakończyliśmy kolędę. Spośród 3 474 mieszkań zarejestrowanych w kancelarii parafialnej odwiedziliśmy 2 808 rodzin/mieszkańców (81%); w 666 mieszkaniach (19%) nie było mieszkańców (…). Dziękujemy za atmosferę życzliwości, której doświadczaliśmy. W wielu domach chętnie rozmawiano z kapłanem na tematy religijne. Wyrażano też niepokój związany z sytuacją społeczno-polityczną w naszej Ojczyźnie, zwłaszcza Kościoła, religii w szkołach oraz innych kwestii dotyczących wiary - dotyczyło to zwłaszcza młodych ludzi, często zagubionych i przeżywających kryzys wiary i wartości chrześcijańskich. Spotykaliśmy coraz więcej osób starszych, schorowanych. Wielu z nich korzysta z Mszy Świętych i formacji religijnej drogą medialną. Niektóre osoby czynią to z wygodnictwa, mogąc być osobiście w świątyni. Wszyscy kapłani dziękują za każde spotkanie. Bóg zapłać też za ofiary złożone na kościół w wys.262 730zł i 150 $. Wdzięczni jesteśmy również za tzw. „kolędę”.

13. Bóg zapłać Dobroczyńcom.