Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

| dodał:

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26 II 2023

1. Przypominamy o terminach nabożeństw wielkopostnych i zapraszamy:

Droga Krzyżowa: ogólnaśrody po Mszy Św. o godz. 1500; piątki po Mszy Św. o godz. 1800;dzieci – w środy o godz. 1700.

Gorzkie Żale: wtorki i piątki po Mszy Św. o godz. 1500; niedziele o godz. 1730;

Godzinki o Męce Pańskiej – niedziele o godz. 830.

2. W następną niedzielę „Ad Gentes” 5 marca będzie dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami oraz zbiórka ofiar do puszek na ten cel; taca na Archidiecezję Białostocką.

3. Uroczystość Św. Kazimierza, Król., patrona Metropolii Białostockiej przypada w sobotę 4 marca.

4. Przypominamy, że w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy Świętej o godz. 1330 prowadzone są katechezy chrzcielne dla rodziców i chrzestnych. Są one okazją do głębszego poznania sakramentu chrztu świętego oraz zadań z niego wynikających. Prosimy, aby rodzice nowonarodzonych dzieci lub spodziewających się dziecka oraz chrzestni, w dowolnym miesiącu przed chrztem skorzystali z katechez, które prowadzi ks. Krzysztof.

5. Na regałach znajdują się czasopisma Idziemy i Gość Niedzielny oraz skarbonki Jałmużny Wielkopostnej CARITAS, do których możemy zbierać wielkopostne ofiary jako pomoc osobom starszym.

6. Intencje modlitewne na marzec: Koła Żywego Różańca – O dobre przygotowanie i przeżycie rekolekcji wielkopostnych, za rekolekcjonistów; Straż Honorowa Najświętszego Serca Jezusa – Za biskupów, duchowieństwo, osoby konsekrowane i wiernych naszej Archidiecezji i Metropolii.

7. Szkoła Podstawowa nr 42 im. Bł. Michała Sopocki zaprasza na Dni Otwarte, które odbędą się 02 marca w godz. 17-19.

8. Przedszkole Sióstr Misjonarek Św. Rodziny, ul. Dobra 1A w Białymstoku. Dzień Otwarty 4 marca w godzinach 10.00 – 12.00.

6. Bóg zapłać Dobroczyńcom. Serdecznie dziękujemy za ofiary kolędowe złożone czasie spotkań kolędowych oraz na konto parafii w wys.250 000,00zł. Odwiedziliśmy 2 860 mieszkań (79%); 767 mieszkań (21%) było zamkniętych – nieobecność, zmiana lokatorów lub inne powody. Dziękujemy za życzliwe i serdecznie przyjmowanie kapłanów.