Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
X NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

X NIEDZIELA ZWYKŁA – 6 VI 2021

1. Uroczyste zakończenie Oktawy Bożego Ciała nastąpi we czwartek 10 czerwca: o godz. 1800 Msza Święta, następnie Procesja eucharystyczna, która przejdzie ulicami: Radzymińską, Zagumienną, Sokólską, Białostoczek, Radzymińską na Plac Bł. Ks. Michała Sopoćki przy papieskim ołtarzu.Serdecznie zapraszamy parafian do udziału, szczególnie dzieci pierwszokomunijne z rodzicami.Na zakończenie procesji będzie błogosławieństwo dzieci oraz wianków. Prosimy, by wyznaczone wspólnoty przygotowały dekorację ołtarzy.

2. W czwartek po procesji, w głównej świątyni, rozpocznie się Doroczna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Porządek udziału w adoracji mieszkańców poszczególnych ulic zamieszczony jest na stronie WWW.

3. W piątek 11 czerwca obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte sprawowane będą o godz. 630, 700, 900, 1500 i 1800 (w głównej świątyni); z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W czasie Mszy Świętych o godz. 9.00 i 15.00 dokonamy odnowienia Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

4. W sobotę 12 czerwca w czasie Mszy Świętych o godz. 1200 dzieci z klasy III B SP 42 w Białymstoku przystąpią do pierwszej komunii świętej, spowiedź dzieci i rodzin w piątek o godz. 1700.

5. Informacja dotycząca intencji mszalnych na następny rok 2022; prosimy o zamawianie najpierw Mszy Świętych „terminowych” za zmarłych (rocznice śmierci) lub za żyjących (jubileusze małżeńskie, urodziny, imieniny i inne wydarzenia); ponawiamy też prośbę, aby w niedziele, które są dniami uroczystej modlitwy całej wspólnoty parafialnej, nie zamawiać intencji za zmarłych (…). Czas zamawiania Mszy Świętych terminowych do końca października; intencje nie terminowe na 2022 rok można zamawiać dopiero od 1 listopada.

6. W dniach 26-27 czerwca organizowana jest 40. Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Różanymstoku; natomiast w dniach 19-20 czerwca Pielgrzymka Rowerowa. Swoim udziałem podziękujmy Chrystusowi i Jego Matce za kończący się rok katechetyczny, szkolny i akademicki. Zapisy na pielgrzymki oraz informacje na stronie www.rozanostocka.pl. Liczba miejsc jest ograniczona. Pielgrzymowanie zakończy się w niedzielę 27 czerwca uroczystą Mszą Świętą o godz. 1700 pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego w Polsce

7. W następną niedzielę młodzież będzie zbierała ofiary do puszek na dofinansowanie letnich rekolekcji oazowych.

8. Prasa katolicka (Drogi Miłosierdzia, Idziemy, Gość Niedzielny)

9. Bóg zapłać Dobroczyńcom za troskę o świątynię i otoczenie; dziękujemy rodzicom za dary ołtarza.