Aktualności

JUBILEUSZOWA PIESZA PIELGRZYMKA RÓŻANOSTOCKA

| dodał:

Kuria Metropolitalna Białostocka Białystok, 02.06.2021 r.

Wydział Duszpasterstwa

ul. Kościelna 1

15-087 Białystok

Tel. 85/6652426

Nr 88/21/D


P.T. Księża Proboszczowie

Parafii spoza Białegostoku

KOMUNIKAT

Uprzejmie proszę o podanie wiernym w niedziele, 6 i 13 czerwca 2021 roku, następującego ogłoszenia:

W dniach … (wybrać właściwy termin) organizowana jest 40. Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku w niedzielę 27 czerwca uroczystą Mszą Świętą o godz. 17:00 pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego w Polsce.

Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, jednak w sposób szczególny młodzież pragnącą podziękować Chrystusowi i Jego Matce za kończący się kolejny rok katechetyczny, szkolny i akademicki.


Informacje:

Biorąc pod uwagę wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego dla organizatorów ruchu pielgrzymkowego podczas stanu epidemii COVID-19 zostały złożone wnioski do Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego o zgodę na przeprowadzenie sześciu pieszych pielgrzymek do Różanegostoku: białostocka, trzy sokólskie, knyszyńska i moniecka. Żadna z tych pielgrzymek nie może przekroczyć limitu 300 osób. Grupy z parafii, które nie zostały zgłoszone do Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego mogą organizować się we własnym zakresie.

Terminy Pielgrzymek:

Parafie z gałęzi białostockiej: w dniach 26-27 czerwca (sobota, niedziela)

Parafie z gałęzi sokólskiej: dnia 27 czerwca(niedziela)

Parafie z gałęzi knyszyńskiej: w dniach 25-26-27 (piątek, sobota, niedziela)

Parafie z gałęzi monieckiej: w dniach 26-27 (sobota, niedziela)


Uprzejmie proszę o zorganizowanie zapisów w parafii (specjalny formularz zapisów w załączniku). Księża mogą odbierać znaczki pielgrzymkowe 17 czerwca (czwartek) w kancelarii parafialnej kościoła św. Jadwigi w Białymstoku, ul Słonecznikowa 8, w godz. 18:00 - 20:00. Szczegóły o pielgrzymce i zapisach na stronie internetowej www.rozanostocka.pl

Osobą odpowiedzialną za zorganizowanie Pielgrzymki i pomoc w zorganizowaniu wszystkich grup pielgrzymkowych jest ks. Kamil Ciulkin – wikariusz parafii pw. Ducha św. Jadwigi w Białymstoku, tel. 516 096 324, e-mail: ciulkin@wp.pl.

Z pozdrowieniem w Chrystusie

Ks. Jarosław Grzegorczyk

Dyrektor

Wydziału Duszpasterstwa

Kurii Metropolitalnej Białostockiej

=============================================

Zapraszamy do udziału. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.