Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XVIII NZ - ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

| dodał:

PRZEMIENIENIE PAŃSKIE - 6 VIII 20223. 

1. Wspominając Powstanie Warszawskie, Cud nad Wisłą i inne wydarzenia z historii naszego narodu módlmy się za Ojczyznę, a także podejmijmy w tej intencji dobrowolną abstynencję od alkoholu. W kaplicy bł. Michała znajduje się KSIĘGA TRZEŹWOŚCI.

2. Święta i wspomnienia w tygodniu:

wtorek - 8.08 – św. Dominika, prezbitera;

środa - 9.08 - św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy;

czwartek - 10.08 - Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;

piątek - 11.08 – św. Klary, dziewicy.

3. Na regałach prasowych znajdują się pisma katolickie: miesięcznik archidiecezjalny „Drogi Miłosierdzia” oraz tygodniki „Idziemy” i „Gość Niedzielny” oraz materiały duszpasterskie związane z kultem miłosierdzia Bożego.

4. Na specjalnych pulpitach w kaplicach głównej świątyni, a także w dolnym kościele znajdują się kartki intencyjne: do miłosierdzia Bożego i do Matki Bożej Miłosierdzia. Zapisujmy na nich prośby i podziękowania dotyczące osób żyjących; niech ich treść będzie poważna, wypływająca z wiary w moc Boga, wstawiennictwo Matki Bożej i świętych; niech również zapis treści będzie czytelny.

5. Ponawiamy prośbę, aby podchodząc do komunii świętej formować dwa rzędy. Prosimy też, aby osoby klękające nie popychały klęczników, a opierały się o nie.

6. W piątek została odprawiona Droga Krzyżowa z błogosławieństwem kapliczek kalwarii przy naszym sanktuarium. Raz jeszcze dziękujemy wszystkim wykonawcom, również naszym wolontariuszom pod kierunkiem Pana Wojciecha Wyszyńskiego, którzy wykonali oświetlenie kapliczek. Zapraszamy do indywidualnego i wspólnotowego odprawiania nabożeństw Drogi Krzyżowej.

7. Bóg zapłać Dobroczyńcom; niech wszystkim Pan Bóg błogosławi w pracy i w odpoczynku.