Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
BOŻE NARODZENIE

| dodał:

BOŻE NARODZENIE 25 XII 2019


1. Dzisiaj i jutro (środa i czwartek) Msze Święte odprawiane są wg porządku niedzielnego. Cała Oktawa - do 1 stycznia jest wielkim świętem na cześć Nowonarodzonego, zachęcamy do uczestnictwa we Mszach Świętych. Podtrzymujmy również piękną tradycję kolędowania z szopką lub gwiazdą w domach parafian, ogłaszając śpiewem kolęd narodzenie Jezusa Zbawiciela.

2. Święta w Oktawie Bożego Narodzenia: 26 grudnia - św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika (taca na KUL i CP-K); 27 grudnia - św. Jana Apostoła i Ewangelisty,po Mszach Świętych będzie obrzęd błogosławieństwa wina i podania do spożycia wiernym; 28 grudnia - Świętych Młodzianków, męczenników, dzień modlitwy przebłagalnej za zabijanie dzieci nienarodzonych.

3. Najbliższa niedziela 29 grudnia obchodzona będzie jako Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa; zachęcamy do modlitwy w intencji rodzin; w czasie Mszy Świętych o godz. 900 i 1500 odbędzie się obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

4. KOLĘDA rozpocznie się 2 stycznia: przypominamy o przygotowaniu stołu kolędowego: krzyża, świec, wody święconej i kropidła (woda święcona znajduje się w pojemniku przy żłóbku oraz w dolnym kościele). Przed przybyciem kapłana należy zapalić świece. Bardzo prosimy o obecność wszystkich domowników. Kolęda rozpoczyna się o godz. 1600; szczegółowe godziny podane będą w gablocie oraz na stronie: www.milosierdzie.archibial.pl. Ze względu na kolędę kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do soboty w godzinach od 800 do 1000; nie będzie czynna po południu.

2 I

czw.

16.00

Białostoczek 3,5,7,9,11,12

3 I

pt.

16.00

Białostoczek 13A, 15

12. Fundacja „Serce w Sercu” zaprasza do udziału w akcji „Paczuszka dla maluszka”, prosząc o dary (pieluszki, chusteczki i inne artykułu) dla dzieci do Domu Matki i Dziecka CARITAS w Supraślu; szczegóły w bombkach zawieszonych na choince.

13. Msze Święte w dni powszednie Oktawy i Okresu Bożego Narodzenia: godz. 630,7,15 (dolny k-ł); godz. 1800 (główna świątynia);adoracja - Uroczystość i Niedziela (główna świątynia); dni powszednie (dolny k-ł).

14. Bóg zapłać Dobroczyńcom: plastykom – Panu Mirosławowi Kotowiczowi i Pani Bernadecie Jakończuk; wolontariuszom – Panom Janowi, Antoniemu, Antoniemu, Piotrowi, Pawłowi; pracownikom Administracji Osiedla Paniom – Prezes BSM Joasi i Kierownik Marcie – za przygotowanie żłóbka i choinek; wspólnotom z ks. Stanisławem i Robertem, Siostrom Kornelii i Noeli – za dekorację choinek i świątyni; Pani Elżbiecie, wspólnocie Przyjaciele Oblubieńca i innym wspólnotom za pomoc w przygotowaniu życzeń parafianom; harcerzom za roznoszenie BŚP. Życzymy obfitych łask w przeżywaniu Uroczystości i Oktawy Narodzenia Pańskiego płynących szczególnie od Jezusa przychodzącego w Eucharystii.