Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
BOŻE NARODZENIE

| dodał:

BOŻE NARODZENIE 25 XII 2023


1.W dzisiejszą Uroczystość Narodzenia Pańskiego, a także jutro (we wtorek) Msze Święte są odprawiane wg porządku niedzielnego - 7, 9, 1030, 1200, 1330, 15, 18. Cała Oktawa Bożego Narodzenia do 1 stycznia ma charakter świąteczny, dlatego zachęcamy do uczestnictwa w Mszach Świętych.

2.Święta w Oktawie Bożego Narodzenia:

Św. Szczepana, M– jutro 26 XII (taca na uczelnie katolickie);

Św. Jana Ap. i Ew. – w środę 27 XII - po Mszach Świętych odbędzie się błogosławieństwo wina.

Świętych Młodzianków, M - w czwartek 28 XII – dzień wynagrodzenia za zabójstwa dzieci nienarodzonych.

3.W niedzielę 31 grudnia przypada Święto Św. Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa; w czasie Mszy Św. o godz. 900 i 1500 odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.Po Mszy Świętej o godz. 1800 odprawione będzie nabożeństwo dziękczynne za łaski minionego roku. Za udział w śpiewie lub pobożnej recytacji hymnu „Te Deum laudamus”można uzyskać odpust zupełny. Po nabożeństwie rozpocznie się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu; o północy (w dolnym kościele) odprawiona będzie Msza Święta rozpoczynająca Rok Pański 2024.

4.Zapraszamy do udziału w akcji „Paczuszka dla maluszka”; choinka tej akcji znajduje się przy ŻŁÓBKU.

5.Prasa katolicka; Idziemy, Gość Niedzielny, broszury „Dzień Pański” oraz Kalendarze Zwiastuna Miłosierdzia – na regałach.

6.KOLĘDA:

28 XII: Bitwy Białostockiej: 37,43,45; Przytorowa, Płocka

29 XII: Bitwy Białostockiej: 23,25,27,29,32d,35a, domy jednorodzinne

7.Bóg zapłać: za przygotowanie żłóbka i choinek; za ofiarowanie choinek - Nadleśnictwu Dojlidy; za dekoracje, choinki, wieniec świąteczny i żłóbek; za przygotowanie życzeń parafianom i dekorację choinek – wspólnotom parafialnym; za przygotowanie paczek dla ubogich - Caritas parafialnej i Dobroczyńcom.

8.Z okazji Uroczystości Bożego Narodzenia życzymy wszystkim PARAFIANOM i GOŚCIOM naszego Sanktuarium obfitości Bożej miłości i pokoju.