Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
BOŻE NARODZENIE

| dodał:

BOŻE NARODZENIE 25 XII 2020


1. W dniach Bożego Narodzenia (piątek, sobota i niedziela) Msze Święte będą odprawiane wg porządku niedzielnego (7,9,10,1030,1145,1230, 14,15,18); w sobotę 26 grudnia - św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika (taca na KUL i CP-K).Cała Oktawa Bożego Narodzenia do 1 stycznia ma charakter świąteczny, zachęcamy do uczestnictwa we Mszach Świętych.

2. W dzisiejszy piątek, jak również w piątek 1 stycznia, z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Najbliższa niedziela 27 grudnia obchodzona będzie jako Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa; zachęcamy do modlitwy w intencji rodzin; w czasie Mszy Świętych o godz. 900 i 1500 odbędzie się obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Z racji wspomnienia św. Jana Ap. i Ew.,po Mszach Świętych będzie obrzęd błogosławieństwa wina przyniesionego przez wiernych; w tym roku (z racji epidemii) nie będzie podawane wino do spożycia w świątyni.

4. Fundacja „Serce w Sercu” zaprasza do udziału w akcji „Paczuszka dla maluszka”. Zbierane są: pieluszki, chusteczki nawilżane, pudry, kremy, szampony, oliwki i ubranka dla potrzebujących dzieci, między innymi uratowanych przed aborcją. Dary prosimy zostawiać pod choinką, na której wiszą papierowe bombki. szczegóły w bombkach zawieszonych na choince.

5. Msze Święte w dni powszednie Oktawy i Okresu Bożego Narodzenia: godz. 630,7,15, 1800 (główna świątynia);adoracja - Uroczystość i Niedziela (główna świątynia); dni powszednie (dolny k-ł). Polecamy nasze kalendarze Zwiastuna Miłosierdzia jako upominek świąteczny swoim bliskim oraz tygodniki - Gość Niedzielny i Idziemy (na regałach).

6. Przypominamy o zachowywaniu środków bezpieczeństwa w świątyni, zachowując odstępy w ławkach i poza nimi i zakrywając usta i nos; pamiętajmy o tym również podczas spotkań świątecznych poza rodziną. Dziękujmy Bogu, że pomimo prób podejmowanych przez urzędy unijne i niektórych polityków z Polski, w naszej Ojczyźnie możemy korzystać z liturgii świątecznej w świątyniach.

7. Bóg zapłać: Panu Mirosławowi Kotowiczowi, Panom ze Służby Sanktuarium, Administracji Osiedla za przygotowanie i ustawienie Żłóbka i choinek; Panu Nadleśniczemu Dojlidy i Leśnictwu Katrynka za przekazanie choinek; wspólnotom z księżmi Adamem i Robertem za pomoc w przygotowaniu życzeń parafianom i dekoracji choinek w świątyni, Caritas parafialnej i Dobroczyńcom za troskę o ubogich. Życzymy obfitych łask Narodzenia Pańskiego płynących szczególnie od Jezusa przychodzącego w czasie sprawowania Eucharystii.