Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
BOŻE NARODZENIE

| dodał:

BOŻE NARODZENIE 25 XII 2021

1. Msze Święte w Boże Narodzenie:

sobota – 25 XII – godz. 7, 9, 1030, 1145, 1230, 15, 18;

niedziela – 26 XII - Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa – godz. 7, 9,10 (dolny k-ł), 1030, 1145, 1230, 15, 18; zachęcamy do modlitwy w intencji rodzin; w czasie Mszy Świętych o godz. 900 i 1500 odbędzie się obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich(taca na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne). Cała Oktawa Bożego Narodzenia do 1 stycznia ma charakter świąteczny, zachęcamy do uczestnictwa w Mszach Świętych.

2. W piątek sylwestrowy ks. Abp udzielił dyspensy od wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Zaproszenie do udziału w akcji „Paczuszka dla maluszka”. Zbierane są artykuły (pieluszki, chusteczki nawilżane, pudry, kremy, szampony, oliwki i ubranka) dla potrzebujących dzieci. Dary prosimy zostawiać pod choinką, na której wiszą papierowe bombki. szczegóły w bombkach zawieszonych na choince.

4. Msze Święte w dni powszednie Oktawy i Okresu Bożego Narodzenia: godz. 630,7,15, 1800;adoracja CAŁONOCNA wg stałego porządku (dolny kościół).

5. Przypominamy o zachowywaniu środków bezpieczeństwa w świątyni; pamiętajmy o tym również podczas spotkań świątecznych.

6. Trwa przerwa świąteczna w nawiedzeniu ołtarzyka Jezusa Miłosiernego z relikwiami bł. Michała; wznowienie nastąpi 3 stycznia w rodzinach przy ul. Tysiąclecia nr 50; Msza Święta w intencji mieszkańców bloku nr 48 odprawiona będzie w piątek 7 stycznia o godz. 1500.

7. Zgodnie z zarządzeniem Abp Metropolity KOLĘDA będzie odbywała się w formie spotkań duszpasterskich w kościele. Msze Święte KOLĘDOWE rozpoczną się 3 stycznia od ul. Białostoczek.

8. Bóg zapłać: za przygotowanie żłóbka i choinek – Panu Mirosławowi, Administracji Osiedla i Panom ze Służby Sanktuarium; za ofiarowanie choinek - Nadleśnictwu Dojlidy; za dekoracje świąteczne - Pani Bernadecie i Panu Janowi; za przygotowanie życzeń parafianom - wspólnocie „Przyjaciele Oblubieńca” i świetlicy, za dekorację choinek – wspólnotom parafialnym; za przygotowanie paczek dla ubogich - Caritas parafialnej i Dobroczyńcom; za rozniesienie Betlejemskiego Światła Pokoju - harcerzom.  

Msza Święta dziękczynna w int. Nadleśnictwa Dojlidy - pracowników i rodzin odprawiona będzie w niedzielę 26 grudnia o godz. 11.45.

9. Dziękujemy parafianom za liczny udział w rekolekcjach adwentowych, korzystanie z sakramentu pokuty i przystąpienie do komunii świętej; kapłanom za gorliwe spowiadanie.  

Na regałach znajduje się świąteczna prasa katolicka oraz Kalendarze Zwiastuna Miłosierdzia (5 zł)

10. Życzymy obfitych łask Narodzenia Pańskiego płynących od Jezusa przychodzącego w czasie przeżywania Eucharystii i dawania świadectwa w codziennym życiu.