Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
BOŻE NARODZENIE

| dodał:

BOŻE NARODZENIE25 XII 2022


1. W dzisiejszą Uroczystość Narodzenia Pańskiego, a także jutro (w poniedziałek) Msze Święte są odprawiane wg porządku niedzielnego - 7, 9, 1030, 1200, 1330, 15, 18. Cała Oktawa Bożego Narodzenia do 1 stycznia ma charakter świąteczny, dlatego zachęcamy do uczestnictwa w Mszach Świętych.

UWAGA: Msze Święte w dni Oktawy Bożego Narodzenia (27-31 grudnia): godz. 615,7,15 i 1800.

2. Święta w Oktawie Bożego Narodzenia:

Św. Szczepana, M– jutro 26 XII (taca na uczelnie katolickie);

Św. Jana Ap. i Ew. – we wtorek 27 XII - po Mszach Świętych odbędzie się błogosławieństwo wina.

Świętych Młodzianków, M - w środę 28 XII – dzień wynagrodzenia za zabójstwa dzieci nienarodzonych.

Święto Św. Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa w tym roku obchodzone będzie w piątek 30 XII: dodatkowa Msza Święta o godz. 900; w czasie Mszy Św. o godz. 900 i 1500 odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

3. W sobotę 31 grudnia (wspomnienie św. Sylwestra) po Mszy Świętej o godz. 1800 odprawione będzie nabożeństwo dziękczynne za łaski minionego roku. Za udział w śpiewie lub pobożnej recytacji hymnu „Te Deum laudamus”można uzyskać odpust zupełny. Po nabożeństwie rozpocznie się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu; o północy (w dolnym kościele) odprawiona będzie Msza Święta rozpoczynająca Rok Pański 2023.

4. W niedzielę 1 stycznia przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Maryi; jest to światowy dzień modlitwy o pokój; o ten dar prośmy szczególnie dla narodu ukraińskiego; za udział w publicznym odśpiewaniu lub pobożnym odmówieniu hymnu: O Stworzycielu, Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny.

5. Zapraszamy do udziału w akcji „Paczuszka dla maluszka”; choinka tej akcji znajduje się przy starym krzyżu.

6. Prasa katolicka; Idziemy, Gość Niedzielny, broszury „Dzień Pański” oraz Kalendarze Zwiastuna Miłosierdzia (5 zł) – na regałach.

7. Bóg zapłać: za przygotowanie żłóbka i choinek; za ofiarowanie choinek - Nadleśnictwu Dojlidy; za dekoracje, choinki, wieniec świąteczny i żłóbek; za przygotowanie życzeń parafianom i dekorację choinek – wspólnotom parafialnym; za przygotowanie paczek dla ubogich - Caritas parafialnej i Dobroczyńcom; za rozniesienie Betlejemskiego Światła Pokoju - harcerzom.

8. Życzymy obfitych łask Narodzenia Pańskiego: Bożego pokoju, zdrowia i nieustannej obecności narodzonego Chrystusa w codziennym życiu.