Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

XXX Niedziela Zwykła – 29 X 2023

1. W środę 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to radosny dzień, w którym czcimy świętych i błogosławionych. Za ich wstawiennictwem polecajmy Bogu naszych bliskich zmarłych. Msze Święte będą odprawiane w porządku niedzielnym. 1 listopada przypada 135 rocznica urodzin Bł. Michała Sopoćki.

Od dzisiaj Apel Jasnogórski będzie prowadzony w dolnym kościele.

2. W czwartek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych: Msze Święte o godz. 630 (na intencję Papieża), 700 (z Jutrznią w intencji wszystkich wiernych zmarłych),900, 1500 i 1800 (składkowa z nieszporami za zmarłych i procesją żałobną); nabożeństwo z racji I czwartku miesiąca odprawione zostanie po Mszy Świętej o godz. 900.

3. I piątek – Msza Święta dla uczniów (zwłaszcza klas czwartych) o godz. 1700, z racji różańca z wypominkami, będzie w dolnym kościele.

4. I sobota – po Mszy św. o godz. 700 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

5. Codziennie od 1 do 8 listopada o godz. 1700 będzie różaniec z wypominkami za zmarłych i o 1800 na Mszę Św. w tej intencji. Do skarbon można jeszcze składać wypominki oraz ofiary na Mszę Św. składkową.

6. W następną niedzielę – różaniec i procesja eucharystyczna; po Mszy Świętej o godz. 1330 katecheza dla rodziców i chrzestnych.

7. Intencje modlitewne na XI

  • Kół Żywego Różańca – Za zmarłych parafian, ks. prob. Zbigniewa, ks. Jerzego oraz kapłanów pracujących i pochodzących z naszej parafii

  • Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa – O błogosławieństwo Boże naszej Ojczyźnie, parlamentarzystom i rządzącym.

8. Na regałach prasowych znajdują się czasopisma katolickie; czytając je możemy pogłębić więź z Kościołem i poszerzyć wiedzę o nim. Polecamy też ciekawe informatory o najważniejszych sanktuariach Podlasia, będące darem dla naszych parafian i pielgrzymów.

9. Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza na koncerty symfoniczne w dniach 3 i 11 listopada o godz. 1900; bilety online lub w kasie Opery ul. Odeskiej.

10. Zapraszamy na kolejny Kurs Nowe Życie, który będzie miał miejsce w naszej parafii od 24 do 26 listopada. Szczegółowe informacje na plakatach, ulotkach i na naszej stronie internetowej. Zapisywać się można na podany tam numer telefonu.

11. Dziękujemy wszystkim Dobroczyńcom, życząc Bożego błogosławieństwa.

=============================

STATYSTYKA :

FREKWENCJA NA MSZACH ŚWIĘTYCH

KOBIETY: 1 557

MĘŻCZYŹNI: 1 057

----------------------------

KOMUNIA ŚWIĘTA:

KOBIETY:  919

MĘŻCZYŹNI: 529