Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

XXIX Niedziela Zwykła – 16 X 2022

1. Dzisiaj odbywa się zbiórka ofiar na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia. Marsz modlitewny (różańcowy) z Archikatedry do Bazyliki Św. Rocha odbędzie się dzisiaj o godz. 1330; ma on charakter pokutny. Przypominamy o dzisiejszym wieczorze uwielbienia, po Mszy świętej wieczornej. Zapraszamy również na dzisiejszy Apel Jasnogórski, który będzie w świątyni przed obrazem i relikwiami Św. Jana Pawła II.

2. Msza Święta w intencji Pracowników Służby Zdrowia zostanie odprawiona w święto św. Łukasza, we wtorek 18 października br., o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy lekarzy, pielęgniarki, położne, ratowników medycznych, farmaceutów oraz innych pracowników świata medycznego.

3. Wspomnienie Bł. Jerzego Popiełuszki przypada w środę19 października.

4. W liturgiczne wspomnienie Św. Jana Pawła II, papieża, w sobotę 22 października po Mszy Świętej o godz. 1800 będzie nabożeństwo, natomiast o godz. 2100 Apel Jasnogórski przed obrazem i relikwiami Świętego.

5. W następna niedzielę rozpocznie się Tydzień Misyjny pod hasłem „Będziecie moimi świadkami”, zachęcamy do ofiar duchowych i materialnych (taca na misje); o godz. 1000 w dolnym kościele odprawiana będzie Msza Święta dla osób niedowidzących i starszych.

6. W Wielkim Poście skierowaliśmy zaproszenie do osób, które chciały spotkać się indywidualnie z kapłanem na rozmowę duchową czy też przystąpić bez pośpiechu do sakrament pokuty. Ten rodzaj naszej posługi spotkał się z dużym zainteresowaniem, dlatego chcemy powtórnie dać wam okazję do tego rodzaju spotkań. We wtorki w godzinach 19-21 i w środy w godzinach 9-11 w budynku parafialnym naprzeciwko plebanii dyżur będzie pełnił ks. Krzysztof. Na indywidualne spotkanie można zapisać się dzwoniąc na numer parafialny w godzinach pracy kancelarii.

7. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. W związku z tym, szczególnie dla dzieci, organizowany jest w naszej Parafii bal ku czci Wszystkich Świętych. Będzie on miał miejsce w niedzielę 30 października po Mszy św. o godz. 12.00. W programie zabawy, konkursy, tańce, nagrody i upominki dla każdej osoby. Warunkiem przyjścia na bal jest przebranie się za dowolnego świętego. W zakrystii, u sióstr, można otrzymać karty zgłoszeniowe i szczegółowe informacje. Serdecznie zapraszamy. Zapisy tylko do przyszłej niedzieli włącznie.

8. Prasa katolicka i kartki na wypominki (na regałach); Intencje i ofiary na wypominki za zmarłych można składać do skarbon w kościele i w kancelarii.

9. Msza Święta w intencji Pracowników Służby Zdrowia zostanie odprawiona w święto św. Łukasza, 18 października 2022 r. (wtorek), o godz. 18.00 w Archikatedrze białostockiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy lekarzy, pielęgniarki, położne, ratowników medycznych, farmaceutów oraz innych pracowników świata medycznego". 

10. Statystyka: W ubiegłą niedzielę w Mszach Świętych uczestniczyło 2690 wiernych – 1691 kobiet i 998 mężczyzn (28% parafian zapisanych w kartotekach); do komunii świętej przystąpiło 1348 osób – 924 kobiety i 424 mężczyzn (ok. 50% uczestników niedzielnych Mszy Świętych i ok. 13,8% parafian z kartotek).

Spadek frekwencji w porównaniu z okresem sprzed kilku lat (o ok. 5-8%) w znacznej mierze spowodowany jest skutkami pandemii i możliwością przeżywania Mszy Świętych za pośrednictwem środków przekazu RTV. Osoby chore, będące w podeszłym wieku, niedołężne lub stale opiekujące się ciężko chorymi w dalszym ciągu mogą korzystać z Mszy Świętych w transmisjach na żywo. Jednak osoby mogące osobiście uczestniczyć w Eucharystii w świątyni niech nie zaniedbują osobistego udziału w liturgii wspólnotowej. Z wiarą bowiem przeżywana Eucharystia w świątyni jest uświęceniem całego tygodnia, dlatego serdecznie zapraszamy do naszego sanktuarium.

11. Bóg zapłać Dobroczyńcom…