Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
NIEDZIELA MISYJNA - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

XXIX Niedziela Zwykła – 22 X 2023

1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny, zapraszamy do modlitwy różańcowej w tej intencji. Przed świątynią (od godz. 900) rozprowadzane są wytwory rękodzieła (o tematyce jesiennej, adwentowej etc.) wykonane w ramach spotkań warsztatowych przez naszych SENIORÓW.

2. Dziś również przypada 45. rocznica inauguracji pontyfikatu Św. Jana Pawła II; po Mszach Świętych modlić się będziemy za wstawiennictwem Świętego;o godz. 2100 uroczysty Apel Jasnogórski przed obrazem i relikwiami.

3. Święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza przypada w sobotę 28 października.

4. CARITAS zaprasza wolontariuszy do pomocy przy wydawaniu posiłków ubogim; zgłoszenia w we środy 1600-1730 i piątki 900-1100 (wejście przy sklepiku).

5. Prasa katolicka i kartki na wypominki (na regałach); Intencje i ofiary na wypominki za zmarłych można składać do skarbon w kościele i w kancelarii.

6. Są jeszcze dostępne kartki i znaczki pocztowe z fotografiami naszego sanktuarium oraz kaplicy przy ul. Poleskiej, wydane przez Pocztę Polskąz okazji XV rocznicy beatyfikacji. Zachęcamy do nabycia i wysłania swoim bliskim. Na tablicy przy wyjściu ze świątyni zamieszczona jest ekspozycja tychże kartek i znaczków.

7. Przypominamy o czwartkowych spotkaniach chóru parafialnego o godz. 1900 (w sali pod plebanią). W najbliższą niedzielę chór będzie miał oprawę muzyczną Mszy Świętej o godz. 1030; zaprasza Pan Michał - organista.

8. Dominikańska Szkoła Wiary w Białymstoku zaprasza na wykład otwarty „Pokora i spowiedź”. Zapraszamy w sobotę 28 października do sali duszpasterstwa akademickiego „Przystań” na I piętrze w budynku za katedrą białostocką. Wykład zaczyna się o 10:00, a poprzedza go 45 min adoracja Najświętszego Sakramentu.

9. Na regałach prasowych znajdują się Informatory-Przewodniki po sanktuariach Podlasia (Metropolii Białostockiej), które przekazuje Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna.

10. Ogłoszenie o godz. 1200: Zaproszenie na Warsztaty dla dzieci „Cukier Lukier” z elementami zabawy; w programie ręcznie wytwarzane przez dzieci naturalne słodycze karmelowe i degustacja; zajęcia oraz spotkania tematyczne i edukacyjne – szczegóły dla chętnych po Mszy Świętej. Koszt udziału 40 zł. Rodziców z dziećmi zainteresowanych udziałem w Warsztatach prosimy o pozostanie na rozmowę z konsultantem (przy wyjściu pod chórem).

11. Bóg zapłać Dobroczyńcom…