Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

| dodał:

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 26 XI 2023

1. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny, spełniając zwyczajne warunki. W czasie adoracji eucharystycznej wspólnie odmówimy Litanię i Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

2. W najbliższą niedzielę 3 grudnia rozpoczniemy Adwent, modlitewne oczekiwanie i przygotowanie do pamiątki narodzin Jezusa Chrystusa. Jest to również początek nowego roku duszpasterskiego pod hasłem: „Uczestniczymy we wspólnocie Kościoła”.

3. Codziennie w Adwencie (z wyjątkiem niedziel) o godz. 615 odprawiana będzie Msza Święta „RORATNIA” o Matce Bożej; zachęcamy do przynoszenia lampionów. Podobnie jak w ubiegłym roku zapraszamy dzieci na RORATY w soboty oraz w środy o godz. 615.

4. Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny będzie odprawiana od 29 listopada do 7 grudnia po Mszy Świętej o godz. 1800.

5. W czwartek, w święto św. Andrzeja Ap., przypada 35. rocznica umieszczenia doczesnych szczątków ks. Michała Sopoćki w krypcie naszej świątyni. Data ta również zapoczątkowała powstanie i rozwój sanktuarium miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do modlitwy dziękczynnej za wstaw. bł. Michała o godz. 1500. Od tego dnia będzie odmawiany wspólnie z wiernymi Akt zawierzenia świata miłosierdziu Bożemu - codziennie po Koronce o godz. 1500; tekst Aktu będzie wyświetlany na ekranach. 

6. I piątek, I sobota i I niedziela miesiąca - nabożeństwa wg stałego programu.

7. Poświęcone opłatki wigilijne są rozprowadzane pod chórem; chrześcijańskie pocztówki świąteczne dostępne są w sklepiku oraz w zakrystii.

8. Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego elektro-sprzętu: można przynosić 6 i 7 grudnia w godz. 16-18 oraz 8 grudnia w godz. 1200 - 1600.

9. Polecamy lekturę prasy katolickiej; dziękujemy za pozytywne przyjęcie apelu z ubiegłej niedzieli i dbałość o porządek na regałach prasowych.

10. Zapraszamy do obejrzenia wystawy DZIEDZICTWO DO ŻYCIA PRZYWRÓCONE, która prezentuje efekty prac konserwatorskich, przeprowadzonych w minionych latach przy najstarszych dokumentach naszej Archidiecezji. Na planszach można obejrzeć szesnastowieczne dokumenty pergaminowe z lat 1512–1597. Dotyczą one kilku parafii z naszego regionu. Wystawa została przygotowana przez Archiwum i Muzeum Archidiecezjalne w Białymstoku. W naszym kościele można ją oglądać do 4 grudnia 2023 roku. Zebranie w sprawie odśnieżania posesji kościelnej mężczyzn (ew. kobiet) odbędzie się w poniedziałek 27 listopada 2023 o godz. 16.00.  

11. Zapraszamy, zwłaszcza emerytów i nie tylko do popracowania na chwałę Bogu, dla dobra wiernych i dla własnej kondycji (sala pod plebanią).

12. Bóg zapłać Dobroczyńcom; ks. dyr. Domu Księży Emerytów dziękuje za ofiary na remont kaplicy w wys. 17 760,00 zł.