Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

XXI Niedziela Zwykła – 23 VIII 2020

1. Jutro obchodzone będzie Święto św. Bartłomieja, Ap.

2. W środę 26 sierpnia przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej (Święto patronalne Pomocników Maryi Matki Kościoła). Msze Święte odprawiane będą o godz. 630, 9, 15 i 18; o godz. 2100 uroczysty Apel Jasnogórski przy ołtarzy papieskim.

3. Kolejny etap pielgrzymowania szlakiem bł. Michała Sopoćki odbędzie się we środę 28 sierpnia; Msza Święta o godz. 1800 w kościele Matki Bożej Fatimskiej w Białymstoku, a następnie przejście do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę wspominać będziemy męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

4. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich – Idziemy i Gościa Niedzielnego.

5. Bardzo prosimy, aby osoby, które z różnych powodów są obecne podczas Mszy Świętych na zewnątrz świątyni, brały czynny udział w liturgii; odpowiednio nastawione nagłośnienie zewnętrzne daje możliwość nasłuchu całej liturgii; w tym czasie nie są wskazane rozmowy towarzyskie lub korzystanie/zajmowanie się smartfonem.

6. Apostolstwo Trzeźwości naszej Archidiecezji zaprasza na tegoroczne rekolekcje prowadzone przez oo. kapucynów z zakroczymskiego Ośrodka Apostolstwa Trzeźwości, które odbędą się:

- I seria w parafii św. Kazimierza w Białymstoku w dniach 28-30 sierpnia

- II seria w parafii NMP Nieustającej Pomocy w Kozińcach w dniach 11-13 września; rozpoczęcie rekolekcji w piątek Mszą św. o godz. 18.00.

7. Ruszyła 12 edycja corocznej akcji Caritas „Tornister Pełen Uśmiechów”, której celem jest wsparcie dzieci z potrzebujących rodzin u progu nowego roku szkolnego. W odpowiedzi na kryzys związany z epidemią koronawirusa, w tym roku akcja została rozszerzona o działania związane z zapewnieniem dzieciom dostępu do komputerów niezbędnych do nauki zdalnej. Do końca sierpnia można zakupić tzw. „wyprawkę szkolną” czyli tornister i/lub przybory szkolne (zeszyty, długopisy, artykuły plastyczne), a następnie dostarczyć je do parafii lub biura Caritas przy ul. Warszawskiej 32 w Białymstoku, od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-15.00.

8. Bóg zapłać dobroczyńcom…. Dziękujemy ks. Stanisławowi Boleście za 3-letnią posługę w naszej parafii, zwłaszcza za opiekę duszpasterską nad wspólnotą „Przyjaciele Oblubieńca” oraz Ruchem Światło-Życie; życzymy błogosławieństwa Bożego i owocnej posługi w Parafii pw. Św. Rocha w Białymstoku, do której został skierowany.