Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

XXI Niedziela Zwykła – 22 VIII 2021

1. Przypominamy, że dzisiaj odbędą się uroczystości religijno-patriotyczne z okazji 101. rocznicy wojny polsko-bolszewickiej; o godz. 1800 Msza Święta (w świątyni). Po Mszy Świętej (ok. godz. 1900) modlitewne przejście do Krzyża-Pomnika (z flagami narodowymi i maryjnymi; o godz. 2000 – MODLITWA i śpiew pieśni patriotycznych przy Krzyżu – Pomniku (ul. Gen. Maczka). Będzie możliwość skorzystania z autobusu miejskiego, który odjedzie o godz. 1940 z przystanku przy świątyni, a następnie odwiezie na osiedle.

2. Jutro w naszym Sanktuarium będzie miało miejsce Nawiedzenie symboli Światowych Dni Młodzieży w naszej archidiecezji – krzyża i ikony Matki Bożej Salus Populi Romani:

godz. 20.00: przybycie SYMBOLI i modlitwa zakończona Apelem Jasnogórskim;

godz. 21.00: Msza Święta,

godz. 22.30: czuwanie modlitewne,

godz. 7.00: pożegnanie symboli

3. We wtorek obchodzone będzie Święto św. Bartłomieja, Ap.

4. W czwartek 26 sierpnia przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej (Święto patronalne Pomocników Maryi Matki Kościoła). Msze Święte odprawiane będą o godz. 630, 9, 15 i 18; o godz. 2100 Apel Jasnogórski przy ołtarzu papieskim.

5. Kolejny etap pielgrzymowania szlakiem bł. Michała Sopoćki odbędzie się w sobotę 28 sierpnia; Msza Święta o godz. 1800 w kościele Matki Bożej Fatimskiej w Białymstoku, a następnie przejście do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa.

6. W piątek wspominać będziemy św. Augustyna, w sobotę św. Monikę.

7. Polecamy lekturę tygodników: Idziemy i Gość Niedzielny oraz nasz kwartalnik Zwiastun Miłosierdzia.

8. Na zapleczu ołtarza papieskiego (pod drogą procesyjną) została umieszczona wystawa o Sł. Bożym Kard. S. Wyszyńskim; dziękujemy dobroczyńcom za instalację wystawy i polecamy obejrzenie jej. 

9. Piesza Pielgrzymka do Krypna pójdzie 4 września; rozpoczęcie o godz. 7.00 w Katedrze; zapisy w kancelarii i w sklepiku; możliwość powrotu autobusem.

10. Bóg zapłać za wszelką życzliwość …. Dziękujemy s. Cristinie za roczną posługę zakrystianki w naszej parafii; życzymy owocnej posługi na nowej placówce – Domu Św. Faustyny w Ostrówku.