Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

XXI Niedziela Zwykła – 27 VIII 2023

1. Dziś kończy się wakacyjny porządek nabożeństw niedzielnych: od następnej niedzieli 3 IX będzie Msza Święta o godz. 1330, nie będzie Mszy Świętej o godz. 2000; natomiast od piątku 1 września w dni powszednie wznowiona będzie Msza Święta o godz. 700.

2. Kolejny etap pielgrzymowania szlakiem bł. Michała Sopoćki odbędzie się jutro 28 sierpnia; Msza Święta o godz. 1800 w kościele Matki Bożej Fatimskiej w Białymstoku, a następnie przejście do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3. Wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela – wtorek 29 sierpnia.

4. I piątek; Zachęcamy do odprawiania pierwszych piątków; dzieci i młodzież zapraszamy do spowiedzi z okazji początku nowego roku szkolnego. Pierwsze piątki z dziećmi klas czwartych rozpoczniemy w miesiącu październiku.

5. I sobota: po Mszy Świętej o godz. 700 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

6. Najbliższa niedziela jest pierwszą miesiąca – po Mszy Św. o godz. 900 różaniec, po Mszy Św. o godz. 1030 procesja; po Mszy Świętej o godz. 1330 katecheza chrzcielna; taca na potrzeby Archidiecezji Białostockiej.

7. Zebranie Rady Parafialnej i Liderów Wspólnot odbędzie się w najbliższą niedzielę 3 września godz. 1600 (lista członków i program zamieszczone są na stronie parafialnej).

8. Polecamy lekturę tygodników: Idziemy i Gość Niedzielny.

9. Msza Święta inaugurująca nowy rok szkolny i katechetyczny zostanie odprawiona w poniedziałek 4 września o godz. 800; przed Mszą Świętą będzie możliwość spowiedzi.

10. Apostolstwo Trzeźwości naszej Archidiecezji zaprasza na tegoroczne rekolekcje prowadzone przez oo. kapucynów z zakroczymskiego Ośrodka Apostolstwa Trzeźwości, które odbędą się:

- I seria w parafii św. Kazimierza w Białymstoku w dniach 28-30 sierpnia

- II seria w parafii NMP Nieustającej Pomocy w Kozińcach w dniach 11-13 września; rozpoczęcie rekolekcji w piątek Mszą św. o godz. 18.00.

11. W 84. rocznicę niemieckiej napaści na Polskę - w piątek 1 września - zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 1800 do kościoła Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku wszystkich,którzy chcą pomodlić się za poległych w czasie wojny, a zwłaszcza bohaterskich obrońców naszego miasta.

12. Decyzją Przełożonej Generalnej Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego nastąpi zmiana sióstr zakrystianek w naszym sanktuarium. S.Noelę i s. Dominikę zastąpi s. Natalia i s. Alberta. Dziękujemy za posługę odchodzącym siostrom (…)

13.Bóg zapłać za wszelkie dobro – duchowe i materialne, wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa.