Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

XXI Niedziela Zwykła – 21 VIII 2022

1. W tym roku z racji niedzieli nie obchodzi się wspomnienia liturgicznego św. Piusa X, Papieża, jednakże po Mszy Świętej można podejść i uczcić jego relikwie (przed prezbiterium po lewej stronie).

2. Przypominamy, że dzisiaj odbędą się uroczystości religijno-patriotyczne z okazji 102. rocznicy wojny polsko-bolszewickiej; o godz. 1800 Mszę Świętą w naszej świątyni odprawi i homilię wygłosi J.E. Abp Józef Guzdek, Matropolita Białostocki. Po Mszy Świętej (ok. godz. 1900) procesja modlitewna do Krzyża-Pomnika; ok godz. 2000MODLITWA i śpiew pieśni patriotycznych przy Krzyżu – Pomniku (ul. Gen. Maczka). Będzie możliwość skorzystania z autobusu miejskiego, który odjedzie o godz. 1940 z przystanku przy świątyni, a następnie odwiezie wiernych na osiedle.

3. Jutro przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej; w środę zaś obchodzone będzie Święto św. Bartłomieja, Ap.

4. W piątek 26 sierpnia przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej (Święto patronalne Pomocników Maryi Matki Kościoła). Msze Święte odprawiane będą o godz. 630, 9, 15 i 18; o godz. 2100 Apel Jasnogórski.

5. Kolejny etap pielgrzymowania szlakiem bł. Michała Sopoćki odbędzie się w niedzielę 28 sierpnia; Msza Święta o godz. 1800 w kościele Matki Bożej Fatimskiej w Białymstoku, a następnie przejście do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa.

6. Polecamy lekturę tygodników: Idziemy i Gość Niedzielny (na regałach); po Mszy Św. o godz. 1800 (przed kościołem) można będzie nabyć zbiór wierszy /Antologię poezji patriotycznej okresu wojny polsko-bolszewickiej/, które wybrał i opatrzył wstępem Marek Hyjek.

7. Rozpoczyna się trzynasta edycja akcji charytatywnej „Tornister Pełen Uśmiechów”. Celem akcji jest wsparcie dzieci z potrzebujących rodzin u progu nowego roku szkolnego skierowane przede wszystkim do dzieci i młodzieży zza wschodniej granicy (Białoruś, Litwa, Ukraina) pozostające pod opieką Caritas. Część wsparcia trafi również do najuboższych dzieci z naszej archidiecezji. Wystarczy do końca sierpnia zakupić tzw. „wyprawkę szkolną” czyli tornister i/lub przybory szkolne (zeszyty, długopisy, artykuły plastyczne), a następnie dostarczyć je do biura Caritas przy ul. Warszawskiej 32 w Białymstoku. Można również dokonać wpłaty na konto białostockiej Caritas: 66 1240 5211 1111 0000 4931 3527, z dopiskiem „Tornister”.

8. Zaproszenie do udziału w 1 Podlaskiej Pielgrzymce Rowerowej do różnych sanktuariów i miejsc świętych na Podlasiu „ROWELASÓWKA”; w tym roku uda się ona do Hodyszewa z racji na szczególne uroczystości konsekracji kościoła w tamtejszym Sanktuarium w dniach 27 - 28 sierpnia 2022 r. (sobota - niedziela).

9. Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce do Krypna odbędzie się w sobotę 3 września br.; rozpoczęcie w Katedrze o godz. 700. Zapisy w kancelarii i w sklepiku, będzie możliwość powrotu autokarem. Msza św. dla pielgrzymów w Krypnie o godz. 1800.

10. Bóg zapłać za wszelką życzliwość ….

11. Przypomnienie zmian godz. Mszy Św. od 5 IX: z godz. 1145 na 1200 ; z 1230 na 1330