Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 III 2019

1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do modlitwy w intencji nadużywających alkohol i wszystkich, którzy bezpośrednio lub pośrednio przyczyniają się do rozpijania. Podejmujmy osobistą abstynencję; przy krzyżu umieszczona jest księga abstynencji.

2. Jutro przypada Uroczystość Św. KAZIMIERZA KRÓLEWICZA, Głównego Patrona Metropolii Białostockiej.

3. W Środę Popielcową (6 marca) rozpoczniemy Wielki Post. Msze Święte z poświęceniem popiołu i posypaniem głów o godz.: 630, 700, 900, 1500, 1630 i 1800. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły. Pamiętajmy, że Wielki Post jest „czasem zakazanym”, w którym katolicy nie powinni uczestniczyć w „hucznych zabawach” i imprezach towarzyskich. Niech będzie to czas pokuty, modlitwy, udziału we Mszach Świętych, Drodze Krzyżowej, Gorzkich Żalach i adoracji Najświętszego Sakramentu.

Droga Krzyżowa: dorośliśrody po Mszy Św. o godz. 1500; piątki po Mszy Św. o godz. 1800; dzieci – we środy o godz. 1700; młodzież (gimnazjum, szkoły średnie i młodzież starsza) – w piątki o godz. 19.00;

Gorzkie Żale – we wtorki i piątki po Mszy Św. o godz. 1500; w niedziele o godz. 1730;

Godzinki o Męce Pańskiej – w niedziele o godz. 830.

Za udział w rekolekcjach, Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.

4. I czwartek miesiąca – Msza Święta i spotkanie dla członków wspólnoty adoracyjnej, bardzo prosimy o obecność wszystkich osób wpisanych w księdze adoracyjnej, zapraszamy również inne osoby, które zechcą zasilić grono adorujących.

5.Pierwsza spowiedź dzieci przed pierwszą komunią świętą odbędzie się w piątek 8 marca o godz. 1700.

6. Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski piątek I tygodnia Wielkiego Postu, 8 marca 2019, będzie Dniem Modlitwy Wynagradzającej i Postu za grzechy wykorzystywania seksualnego osób małoletnich. W związku z tym, Ksiądz Arcybiskup Metropolita zalecił, aby w tym dniu została odprawiona Droga Krzyżowa w tej intencji.

7. UROCZYSTOŚCI DZIĘKCZYNNE ZA OCALENIE BIAŁEGOSTOKU, w 30. rocznicę katastrofy pociągu przewożącego chlor, odbędą się w sobotę 9 marca br. i przebiegać będą według następującego porządku:

godz. 1630 – rozpoczęcie przy Krzyżu w miejscu katastrofy przy ul. Poleskiej – procesja od Krzyża do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, w czasie procesji Droga Krzyżowa oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego;

godz. 1800 – Msza Święta w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego

8. Msza Święta i katecheza dla klas drugich i rodziców, niedziela 10 lutego, godz. 1230.

9. Intencje modlitewne na marzec: KŻR – O wytrwanie w abstynencji i postanowieniach wielkopostnych; SH NSJ – O łaskę wielkopostnego nawrócenia.

10. Msze Święte w Wielkim Poście: w Środę Popielcową - godz. 630, 700, 9,15,1630,18 (w górnej świątyni) oraz we wszystkie środy Wielkiego Postu o godz. 1500 o godz. 1800 (w górnej świątyni).

11. Bóg zapłać Dobroczyńcom...