Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 II 2022

 

1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Na pulpicie przed ławkami umieszczona jest KSIĘGA TRZEŹWOŚCI; zachęcamy do podjęcia wielkopostnej abstynencji od alkoholu.

2. W Środę Popielcową (2 marca) rozpoczniemy Wielki Post. W tym dniu również rozpocznie się czas SPOWIEDZI I KOMUNII ŚWIĘTEJ WIELKANOCNEJ. Msze Święte z poświęceniem popiołu i posypaniem głów o godz.: 630, 700, 900, 1500, 1630i 1800.W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły (jeden posiłek do syta). W Wielkim Poście postarajmy się nie uczestniczyć w zabawach i ograniczyć udział w imprezach towarzyskich. Tradycyjnie taca w tym dniu zostanie przeznaczona na CARITAS parafialną.

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych - Drodze Krzyżowej, Gorzkich Żalach i Godzinkach o Męce Pańskiej. Porządek nabożeństw:

Droga Krzyżowa: dorośliśrody po Mszy Św. o godz. 1500; piątki po Mszy Św.o godz. 1800; dzieci – środy o godz. 1700;

Gorzkie Żale – wtorki i piątki po Mszy Św. o godz. 1500; niedziele o godz. 1730;

Godzinki o Męce Pańskiej – niedziele o godz. 830;

Rekolekcje wielkopostne: 3,4,5 kwietnia (parafialne i szkolne).

4. Na stronie parafialnej: www. milosierdzie.archibial.pl znajdują się informacje o udziale wspólnot w prowadzeniu Drogi Krzyżowej oraz o „Żywej Drodze Krzyżowej”.

5. Niebawem rozpocznie się Wielki Post. Na ten czas chcemy zaproponować refleksję nad sakramentem Bożego Miłosierdzia i owocnym jego przeżywaniem. W praktyce będzie to polegać na tym, iż każda z kolejnych niedziel Wielkiego Postu będzie poświęcona kolejnym warunkom sakramentu pokuty. W ramach kazań będziemy mogli przypomnieć w jaki sposób przeżywać spowiedź przede wszystkim jako spotkania z Jezusem i Jego miłosierną miłością. Nasza droga zakończy się parafialnymi rekolekcjami od V Niedzieli Wielkiego Postu (3 kwietnia). Na ten czas mamy także propozycję dla osób, które chciałyby głębiej przeżyć sakrament pokuty. W poniedziałki i we środy w budynku parafialnym naprzeciwko plebanii będą pełnili dyżury księża, którzy są gotowi poświęcić czas osobom, które tego pragną. Może być to okazja do spowiedzi lub do rozmowy o charakterze duchowym. Może być to także okazja do spowiedzi generalnej dla osób, które już od dłuższego czasu o tym myślały, ale nie miały dotąd odwagi. Zapraszamy serdecznie w poniedziałki i środy w godz. 19.00 - 21.00 w okresie Wielkiego Postu. Szczegóły na plakatach.

6. Pierwsza spowiedź dzieci przed pierwszą komunią świętą: sobota 5 marca:

godz. 900 (SP 26 + dzieci z innych szkół); godz. 1000 (SP 42)

7. Pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca; nabożeństwa i katechezy wg stałego porządku.

8. Czasopisma katolickie - Idziemy, Gość Niedzielny. Tradycyjnie też CARITAS poleca skarbonki Jałmużny Wielkopostnej, które znajdują się na regałach.

9. Msza Św. w int. mieszkańców Tysiąclecia 56 odprawiona będzie 4 marca o godz. 1500.

10. Szkoła Podstawowa nr 42 w Białymstoku im. Bł. Ks. Michała Sopoćki, zaprasza uczniów do klasy pierwszej. Szkoła otwarta jest na nowości edukacyjne i potrzeby wszystkich uczniów. Kształci i wychowuje w duchu tradycyjnych wartości, rozwija pasje poznawcze młodzieży. Przekazuje wiedzę i uczy myślenia. Zapraszamy!!!

11. Msza Święta ku czci św. Kazimierza Królewicza, Głównego Patrona Metropolii Białostockiej, będzie sprawowana 4 marca br. (piątek) o godz.18.00 w kościele św. Kazimierza w Białymstoku.

12. Zmarli w I i II: Ryszard Adamski, Michał Andraka, Ewa Ostrowska, Krzysztof Ujazdowski, Teresa Kondracka, Jerzy Jackowski, Stanisław Wołyniec, Julianna Grabowska, Alicja Grabowska, Lucyna Rutkowska, Jadwiga Lubecka, Regina Polińska, Witold Holiczer, Zdzisław Nowak, Danuta Zwolińska. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

13. Bóg zapłać Dobroczyńcom. Ks. Arcybiskup Metropolita, który w ubiegłą środę odwiedził parafię, przekazuje pozdrowienia wszystkim parafianom i podziękowania osobom zaangażowanym w troskę się o naszą świątynię i sanktuarium.