Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO (TRZECH KRÓLI)

| dodał:

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – 6 I 2022

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Porządek Mszy Świętych (7,9,1030,1145,1230,15,18). Przypominamy, że jest to uroczystość obowiązująca (…); po każdej Mszy Świętej święcone będą kreda i kadzidła. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na misje.

2. Ze względu na trwającą pandemię dzisiaj Orszak Trzech Króli w naszym mieście odbywa się w formie spaceru indywidualnego, rodzinnego lub w grupach po tradycyjnej trasie przemarszu Orszaku. W miejscach dotychczasowych przystanków są ustawione tablice opisujące sceny biblijne ze zdjęciami białostockich orszaków. Podczas spaceru uczestnicy mogą wziąć udział w grze miejskiej polegającej na rozwiązaniu krzyżówki orszakowej. Więcej informacji na stronie internetowej miasta Białegostoku bialystok.pl i Archidiecezji Białostockiej archibial.pl. Niech będzie to czas kolędowania i pogłębionej refleksji wobec tajemnicy Bożego Narodzenia i Objawienia Pańskiego.

3. Prasa katolicka: Drogi Miłosierdzia (na regałach).

4. W najbliższą niedzielę gościć będziemy kapłana i alumnów ze zgromadzenia misyjnego Kamilianów posługujących na Madagaskarze. Po Mszy Świętej będzie możliwość wsparcia materialnego dzieł misyjnych prowadzonych przez Zgromadzenie.

5. Dzisiejsze adoracja Najświętszego Sakramentu - od godz. 1900 – wieczorna i całonocna będzie w dolnym kościele.

6. Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom. Dziękujemy młodzieży Ruchu Światło - Życie, z ks. Adamem i al. Jakubem,  za ubogacenie świątecznej liturgii kolędowaniem.