Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
NOWY ROK PAŃSKI 2020 ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

| dodał:

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi - 1 I 2022


1. Dzisiaj przypada Uroczystość (obowiązująca) Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Nowy Rok; porządek Mszy Świętych niedzielny (7,9,1030,1145,1230,15,18). Za udział w publicznym odmówieniu lub odśpiewaniu hymnu: O Stworzycielu, Duchu przyjdź...” można uzyskać odpust zupełny. Jest to Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. 

2. I sobota miesiąca; z tej racji  od godz. 1900 w dolnym kościele będzie całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu

3. Jutro (3 stycznia) przypada I niedziela: różaniec KŻR, procesja po Mszy Św. o godz. 1030, katecheza dla rodziców i chrzestnych po Mszy Św. o godz. 1230.

4. Intencje modlitewne na styczeń: KŻR – O błogosławieństwo Boże w czasie spotkań duszpasterskich/kolędowych z parafianami; SH NSPJ – O ustanie konfliktu i pokój na granicy wschodniej, za żołnierzy oraz o błogosławieństwo Boże wszystkim parafianom w Roku Pańskim 2022.

5. W niedzielę 02.01.2022 o godz. 1800 w kościele pw. Św. Rocha odbędzie się Msza Święta w intencji Romana Dmowskiego i Polski w 83. rocznicę jego śmierci. Po Mszy Św. modlitwa przy pamiątkowej tablicy wewnątrz kościoła. 

6. Informujemy, że na terenie naszej parafii (przy ul. Przytorowej) mieszka ksiądz (z rodziną). Nie jest on kapłanem Kościoła Rzymskokatolickiego. Na stronie internetowej proponuje odprawianie intencji mszalnych w znajdującej się tam rzekomo kaplicy, której nie ma. Przestrzegamy naszych parafian przed korzystaniem z jego ofert duszpasterskich. 

7. CARITAS parafialna zaprasza na Dzień SENIORA, w sobotę 8 stycznia; rozpoczęcie Mszą Świętą  w dolnym kościele o godz. 12.00.

8. Ukazał się nowy numer „Dróg Miłosierdzia”, którego tematem jest chrzest święty, jego znaczenie i owoce oraz wynikająca z niego tożsamość chrześcijańska, której coraz bardziej trzeba bronić we współczesnym świecie. W związku z tygodniem ekumenicznym poruszone są też takie zagadnienia jak stosunek Kościoła wobec innych religii oraz dialog pomiędzy chrześcijanami różnych wyznań. Zachęcamy również do lektury nowych rubryk: „Znaleźliśmy Mesjasza” - prowadzonej przez biblistę, ks. Tomasza Mazurka oraz „Święty Maksymilian Kolbe: przesłanie wciąż aktualne” - prowadzonej przez prawnika, ks. Tomasza Sulika. Polecamy także rozważania do Ewangelii na niedziele i święta przypadające w styczniu.

9.  Zmarli w XI i XII: + Danuta Andruk, Jan Jabłoński, Wiesław Malinowski, Stanisława Łozowska, Janina Buśko, Michał Wasilewski, Barbara Racewicz, Renata Micun, Piotr Biedrzycki, Witold Kotowski, Kazimierz Krysztopowicz, Katarzyna Miniewska, Franciszek Perkowski, Joanna Perkowska, Marianna Hościło, Wojciech Kopijkowski, Zenon Szypulski, Jan Baranowski, Helena Kościelecka, Nina Andruszkiewicz, Mariusz Perkowski, Mirosław Gocłowski, Roman Makowski, Barbara Kuklik, Marian Bielecki, Aleksander Zwoliński, Zofia Adamska, Marcin Woroszyło, Maria Bartoszewicz, Rajmund Gawryluk,Wanda Samul, Iga Grabska, Halina Suszczyńska. Wieczny odpoczynek …

10. Bóg zapłać Dobroczyńcom: kapłanom, siostrom zakonnym, osobom konsekrowanym, alumnowi, świeckim pracownikom, wolontariuszom i parafianom, którzy służyli naszemu sanktuarium, troszcząc się o świątynię i budynki parafialne, o czystość, estetykę, dekoracje, funkcjonowanie administracji, kancelarii, obsługę pielgrzymów, liturgię. Niech Bóg hojnie wynagrodzi za okazane dobro i zachęca do dalszej służby Kościołowi w Nowym Roku Pańskim 2022.