Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

1. Dzisiaj obchodzony jest Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

2. Msza Święta inaugurująca nowy rok szkolny i katechetyczny zostanie odprawiona jutro 3 września o godz. 800;zapraszamy do modlitwy o bł. Boże w nowym roku szkolnym.

3. Msza Święta dziękczynna za nawiedzenie ołtarzyka miłosierdzia z relikwiami bł. Michała w intencji mieszkańców ul. Bielskiej zostanie odprawiona w piątek 7 września o godz. 1500. Aktualnie nawiedzenie trwa przy ul. Kozłowej 8 i 10. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne mieszkańców ul. Gołdapskiej – jutro po Mszy Świętej o godz. 1800.

4. I czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne; Msza Święta o godz. 1800 z udziałem wspólnoty adoracyjnej.

5. I piątek miesiąca; zapraszamy uczniów na Mszę Świętą o godz. 1630 z katechezą dla klas czwartych. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do odprawiania pierwszych piątków.

6. Święto Narodzenia NMP przypada w sobotę 8 września; Msze Święte (w głównej świątyni): godz. 630, 700, 900, 1500 i 1800.

7. W niedzielę 9 września: po Mszy Św. o godz. 1230 pierwsze spotkanie uczniów klas drugich szkół podstawowych i ich rodziców; po Mszy Św. o godz. 1800 pierwsze spotkanie rodziców i uczniów gimnazjum oraz klas siódmych i ósmych szkół podstawowych.

8. Serdecznie zapraszamy na kolejną niedzielę Nowenny Jubileuszowej oraz na Dzień Skupienia Apostolstwa Miłosierdzia Bożego w następną niedzielę: adoracja o godz. 1430, Koronka i Msza Święta o godz. 1500, następnie konferencja i spotkanie.

9. Misje Święte w naszym sanktuarium odbędą się w terminie 23-30 września 2018; każda rodzina otrzyma specjalne zaproszenie z programem.

10. Zapraszamy do udziału w 34. Pieszej Pielgrzymce do Krypna - spod Katedry w sobotę 8 września 2018 o godz. 700. Zapisy w kancelarii oraz w sklepiku.

11. Spotkania grup parafialnych w tym tygodniu: chóru - we czwartek o godz. 1845; scholi dziecięcej - w następną niedzielę 9 września na Mszę Św. o godz. 1230 (x Kamil) ; ministrantów – w piątek o godz. 1845 (x Robert); Arcybractwa Straży Honorowej i Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ – w piątek o godz. 1845 (x Kamil).

12. Ze względu na dokończenie prac w prezbiterium dolnego kościoła, w najbliższą środęi czwartek wszystkie Msze Święte oraz adoracja będą w głównej świątyni.

13. Zmarli w VII i VIII: + Łukasz Michalski, Helena Pankiewicz, Jadwiga Knyszyńska, Stanisława Lulewicz, Władysław Kochanowski, Alicja Wołoszynowicz, Halina Marcinkiewicz, Anatol Maksimowicz, Lucyna Czajkowska, Łucja Anszczak, Ryszard Siemiaszko, Tadeusz Wnorowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

14. Bóg zapłać Dobroczyńcom

==========================================================================

15. XVII MIĘDZYNARODOWY MARSZ PAMIĘCI ZESŁAŃCÓW SYBIRU odbędzie się w Białymstoku w piątek, 7 września br. Rozpocznie się on o godz. 1000 przy Pomniku Katyńskim, zakończenie w kościele pw. Ducha Świętego Mszą Świętą o godz. 1130.

16. Dobroczynny festyn "Serca Filipka" odbędzie się/odbywa się dzisiaj w Wasilkowie na stadionie Miejskim w Wasilkowie przy ul. Supraślskiej w godz. 12.00 - 20.00. Festyn jest organizowany w celu wsparcia finansowego leczenia poważnej wady serca u jeszcze nienarodzonego dziecka. Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa w festynie i do
podzielenia się swoim darem serca.

17. Duszpasterstwo Związków Niesakramentalnych Archidiecezji Białostockiej zaprasza na spotkanie: 9 września 2018 roku o godz. 17.00 w dolnym kościele pw. Ducha Świętego w Białymstoku. W programie: niedzielna Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu, spotknie formacyjne na temat „Wytycznych pastoralnych do adhortacji Amoris Laetitia”.
Comiesięczne spotkania małżeństw niesakramentalnych odbywają się w 2 niedzielę miesiąca o godz. 17.00.

18. W dniach 9-15 września br. będziemy przeżywać w Polsce VIII Tydzień Wychowania, będący wspólną inicjatywą Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski i Rady Szkół Katolickich. Tegoroczny Tydzień odbędzie się pod hasłem "W poszukiwaniu drogi". Z tej okazji we wtorek 11 września o godz. 11.00 w katedrze będzie sprawowana Msza Święta pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego, dla uczniów i wychowanków przedszkoli, szkół i placówek
katolickich, dla rodziców, nauczycieli i wychowawców oraz wszystkich zatroskanych o wychowanie katolickie.

19. Wydział katechetyczny informuje, że we wtorek 11 września o godz. 12.00 odbędzie się Konferencja pod hasłem "Odkryj własną drogę" w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej organizowana we współpracy z Urzędem Miasta Białegostoku dla dyrektorów szkół oraz przedstawicieli nauczycieli, rodziców i starszych uczniów.