Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

XXII Niedziela Zwykła – 28 VIII 2022

1. Dziś odbędzie się kolejny etap pielgrzymowania szlakiem bł. Michała Sopoćki; Msza Święta o godz. 1800 w kościele Matki Bożej Fatimskiej w Białymstoku, a następnie przejście do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2. Nowenna za kapłanów odprawiana będzie przez Wspólnotę Dzieła Intronizacji od 31 sierpnia do 7 września po Mszy Świętej o godz. 1800.

3. Msza Święta inaugurująca nowy rok szkolny i katechetyczny zostanie odprawiona w czwartek 1 września o godz. 800; możliwość spowiedzi przed Mszą Świętą. 

Katechizacja szkolna to ważne, choć trudne w obecnych czasach dzieło, mające również trudną pozycję w systemie oświatowym. Niełatwa jest również misja, jaką mają do spełnienia katecheci. Nie zawsze spotykają się oni ze zrozumieniem, nie tylko ze strony dzieci i młodzieży, ale również rodziców. Pod byle pretekstem, często z wygodnictwa, młodzież wypisuje się z religii. Coraz częściej też rodzice ulegają dzieciom, podpisując wnioski o wypisanie dziecka z katechizacji. Apelujemy zatem do uczniów i rodziców, aby nie lekceważyli katechizacji. Czasy są coraz trudniejsze i tylko żywa wiara w Boga, kształtowana między innymi na katechizacji, pozwoli przetrwać doświadczenia. Jak podkreślał bł. Ks. Michał Sopocko, rodzina, Kościół i oświata powinny współdziałać dla dobra młodego pokolenia.

4. I czwartek – dzień modlitwy o powołania; Msza Święta o godz. 1800 i konferencja z udziałem wspólnoty adoracyjnej.

5. I piątek; zapraszamy uczniów na Mszę Świętą o godz. 1630 z katechezą dla klas czwartych.Zachęcamy - zwłaszcza dzieci do odprawiania pierwszych piątków.

6. I sobota: po Mszy Świętej o godz. 700 nabożeństwo do Niep. Serca Maryi.

7. Najbliższa niedziela jest pierwszą miesiąca –o godz. 1000 różaniec, po Mszy Św. o godz. 1030 procesja; po Mszy Świętej o godz. 1330 katecheza chrzcielna; w niedzielę tę przypada również 4 r. ingresu Abpa Józefa Guzdka, Metropolity Białostockiego; taca na potrzeby Arch. Biał.

8. Prasa katolicka: Idziemy i Gość Niedzielny

9. Intencje na IX: Kół Żywego Różańca – O bł. Boże w nowym roku szkolnymi katechetycznym; Straż Honorowa Najświętszego Serca Jezusa – W intencjach pielgrzymów i gości nawiedzających nasze sanktuarium.

10. Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce do Krypna odbędzie się w sobotę 3 września br.; rozpoczęcie w Katedrze o godz. 700. Zapisy w zakrystii, kancelarii i w sklepiku, będzie możliwość powrotu autokarem. Msza św. dla pielgrzymów w Krypnie o godz. 1800.

11. Msza Święta z okazji 83. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i obrony Białegostoku w Kampanii Wrześniowej roku 1939, odprawiona zostanie w środę, 1 września br., o godz. 1800 w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego.

Po zakończonej liturgii odbędzie się otwarcie Izby Pamięci poświęconej obrońcom Białegostoku oraz wystawy dotyczącej bł. Kapłanów Męczenników z Berezwecza. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji wszystkich poległych w czasie II Wojny Światowej oraz o pokój na świecie. Po Mszy Świętej na placu przed kościołem odbędzie się wspólne śpiewanie pieśni wojskowych i patriotycznych wraz z poczęstunkiem - wojskową grochówką.

12. Kończy się wakacyjny porządek nabożeństw: 

od czwartku 1 września w dni powszednie wznowiona będzie Msza Święta o godz. 700

natomiast od niedzieli 4 IX będzie Msza Święta o godz. 1200 (zamiast 1145)

nie będzie Mszy Św. o godz. 2000

dotychczasowa Msza Święta o godz. 1230 została przesunięta na godz. 1330.

13. Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze Członków Stowarzyszenia Czcicieli Miłosierdzia Bożego odbędzie się w niedzielę 4 września 2022 po Mszy Świętej o godz. 15.00.

14. Bóg zapłać Dobroczyńcom. Dziękujemy Wolontariuszom, którzy z wielkim poświęceniem dbają o czystość świątyni, pielęgnują zieleń, troszczą się o estetykę posesji przykościelnej.