Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

XXII Niedziela Zwykła – 30 VIII 2020

1. Witamy w naszym sanktuarium ks. dr. Adama Ciereszkę, który został skierowany do pracy duszpasterskiej jako wikariusz; wcześniej posługiwał w Parafii pw. Św. Rocha. Otoczmy modlitwą i życzliwością nowego duszpasterza.

2. Msza Święta inaugurująca nowy rok szkolny i katechetyczny zostanie odprawiona we wtorek 1 września o godz. 800; zachęcamy uczniów, by wcześniej skorzystali z sakramentu pokuty.

3. I czwartek – dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne; Msza Święta o godz. 1800i konferencja dla wspólnoty adoracyjnej.

4. I piątek; zapraszamy uczniów na Mszę Świętą o godz. 1630 z katechezą dla klas czwartych.Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do odprawiania pierwszych piątków.

5. I sobota: po Mszy Świętej o godz. 700 nabożeństwo do Niep. Serca Maryi.

6. Najbliższa niedziela jest pierwszą miesiąca – po Mszy Św. o godz. 900 różaniec, po Mszy Św. o godz. 1030 procesja i zebranie Rady Parafialnej; po Mszy Świętej o godz. 1230 katecheza chrzcielna; po Mszy Świętej o godz. 1500 spotkanie CARITAS; taca na potrzeby Arch. Biał.

7. Po przerwie związanej z epidemią i wakacjamizostanie wznowione nawiedzenie rodzin przez ołtarzyk miłosierdzia z relikwiami bł. Michała. Prosimy mieszkańców ul. Radzymińskiej 42 oraz 44 i 46 o zorganizowanie przebiegu nawiedzenia.

8. Prasa katolicka: (na regałach).

9. Intencje na IX: KŻR – O bł. Boże w nowym roku szkolnym i katechetycznym oraz o uchronienie przed ideologiami; StrażHonorowa Najświętszego Serca Jezusowego – Za naszą parafię w 30-lecie jej powstania.

10. Jutro 31 sierpnia kończy się wakacyjny porządek nabożeństw: od wtorku 1 września w dni powszednie wznowiona będzie Msza Święta o godz. 700; natomiast od niedzieli 6 IX będzie Msza Święta o godz. 1145, nie będzie Mszy Świętej o godz. 2000 .

11. Zachęcamy do pielgrzymowania do Krypna (indywidualnie/grupowo) w dniu 5 września br., zarówno pieszego jak i za pomocą środków transportu, zachowując przy tym obowiązujące zasady bezpieczeństwa epidemicznego. Msze św. dla pielgrzymów w Sanktuarium w Krypnie w sobotę, 5 września br., będą odprawione o godz. 1600 i 1800.

12. Msza Święta z okazji 81. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i obrony Białegostoku w Kampanii Wrześniowej roku 1939, odprawiona zostanie we wtorek, 1 września br., o godz. 18.00 w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku.

13. Zmarli w VII i VIII:Zenon Rogalski, Zbigniew Bobowski, Czesława Łatacz, Mieczysław Rukat, Danuta Borowska, Jadwiga Adamowicz, Mieczysław Andruszkiewicz, Irena Kondzior, Maja Sznurkowska, Irena Romanowska, Franciszka Reszotko, Janina Bakunowska.Wieczny odpoczynek…