Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
WNIEBOWZIĘCIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

| dodał:

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - 15 sierpnia 2023

1. Dzisiaj obchodzimy(obowiązującą) Uroczystość Wniebowzięcia NMP - Msze Święte o godz. 7, 9, 1030, 1200, 15, 18, 20 (z poświęceniem plonów i kwiatów). Opiece Matki Bożej polecajmy naszą Ojczyznę i Wojsko Polskie; przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na Radio „i”, przeprowadzana przez LEKTORÓW.

2. W niedzielę 20 sierpnia odbędą się uroczystości religijno-patriotyczne upamiętniające 103. rocznicę wojny polsko-bolszewickiej i pomordowanych 20 sierpnia 1920 roku mieszkańców naszego miasta. Z tej okazji w naszym Sanktuarium o godz. 1800 Bp Henryk Ciereszko odprawi Mszę Świętą w intencji poległych oraz za mieszkańców Białegostoku. Po Mszy Świętej (ok. godz. 1900) modlitewne przejście z flagami narodowymi i maryjnymi do Krzyża-Pomnika; o godz. 2000 – MODLITWA i śpiew pieśni patriotycznych przy Krzyżu – Pomniku (ul. Gen. Maczka). Będzie również możliwość skorzystania z autobusu miejskiego, który odjedzie o godz. 1940 z przystanku przy świątyni, a następnie odwiezie uczestników modlitwy na osiedle. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 

Na stronie www naszej parafii znajdują się teksty pieśni maryjnych i patriotycznych do wykorzystania w czasie procesji różańcowej i modlitwy przy Krzyżu-Pomniku.

3. Zapraszamy do udziału w NOWENNIE przed Uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej – od 17 sierpnia do 25 i 26 sierpnia o godz. 21.00; modlitwę prowadzą wspólnoty:

  • czwartek(17.08): Czciciele Miłosierdzia Bożego i Caritas,

  • piątek (18.08): Lektorzy, Ministranci

  • sobota(19.08): Wieczernik Miłosierdzia

  • niedziela(20.08): Koła Żywego Różańca,

  • poniedziałek (21.08): Wspólnota Apelowa i Służba Sanktuarium,

  • wtorek(22.08): Ruch Rodzin Nazaretańskich,

  • środa(23.08): Przyjaciele Oblubieńca, Oaza / Domowy Kościół

  • czwartek (24.08): Arcybractwo Straży Honorowej i Wspólnota Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa,

  • piątek(25.08): Rycerstwo Niepokalanej i Rodzina Karmelitańska.

  • Sobota (26.08): Zapraszamy wszystkich Parafian i Pielgrzymów

4. Bóg zapłać Dobroczyńcom, dziękujemy Pani Bernadecie za wykonanie dekoracji kwiatowych; naszym Wolontariuszom – Paniom i Panom za sprzątanie, pielęgnacje zieleni, oczyszczenie sklepiania frontonu kościoła; życzymy wszystkim opieki Matki Bożej.