Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

1 .Zapraszamy do udziału w Nowennie Opieki NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia w Katedrze, od 7 do 15 listopada o godz. 1800; w ramach Nowenny wyznaczone zostały dni dla poszczególnych wspólnot:

  • Dzień Małżeństw i Rodzin w środę, 8 listopada
  • Dzień Kapłanów oraz Liturgicznej Służby Ołtarza w czwartek, 9 listopada
  • Dzień Młodzieży „Dzień u Mamy” w sobotę, 11 listopada
  • Dzień Życia Konsekrowanego w niedzielę, 12 listopada

2. W naszej świątyni Nowenna odprawiana będzie po Mszach Świętych o godz. 1800.

3. Katecheza i spotkanie wszystkich lektorów odbędzie się we środę 8 listopada po Mszy Świętej o godz. 1800 w sali pod plebanią.

4. W czwartek 9 listopada przypada Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

5. W sobotę przypada Święto Niepodległości i wspomnienie Św. Marcina z Tours, Bpa: Msze Święte o godz. 630, 7, 9 i 15 (w dolnym kościele); godz. 1800 (w głównej świątyni). Po Mszy Świętej o godz. 1500odbędzie się Koncert Pieśni patriotycznej w wykonaniu naszego chóru - zapraszamy. Pamiętajmy też o umieszczeniu flag narodowych.

6. W niedzielę 12 listopada zapraszamy na katechezy parafialne: po Mszy Świętej o godz. 1230 klasy drugie szkół podstawowych; po Mszy Św. o godz. 1800 klasy gimnazjalne oraz klasy siódme szkół podstawowych; również w niedzielę 12 listopada po Mszach Świętych będzie kwesta Caritas na „Kościół prześladowany”.

7. Prasa katolicka: nasze parafialne pismo „Zwiastun Miłosierdzia”, Gość Niedzielny, Idziemy i Drogi Miłosierdzia - jednym z tematów nowego numeru "Dróg Miłosierdzia" jest katechizm. W związku z tym polecamy artykuły "O katechizmie w Kościele - w 25-lecie wydania Katechizmu Kościoła Katolickiego" oraz "Katechizm - księga wiary i życia"; zachęcamy do lektury.

8. We wtorek, 7 listopada o godz. 16.30 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1A odbędzie się prezentacja nowego wydania dzieła życia bł. ks. Michała Sopoćki pt. „Miłosierdzie Boga w dziełach Jego”. Podczas spotkania publikację przedstawi bp Henryk Ciereszko, przewidziana jest również część muzyczna. Wstęp na spotkanie wolny. Czterotomową publikację można będzie nabyć podczas spotkania - w promocyjnej cenie.

9. Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom …