Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - DOBREGO PASTERZA

| dodał:

IV Niedziela Wielkanocna – 12 V 2019


1. Dzisiejsza Niedziela Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień modlitw o Powołania kapłańskie i zakonne. W naszej modlitwie powierzajmy Seminarzystów, wśród nich naszego parafianina alumna Jakuba i diakona Michała. Prośmy również Boga o właściwe rozeznanie życiowej drogi dla  dziewcząt i młodzieńców, zwłaszcza maturzystów z naszej parafii.

2. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 1230 odbędzie się katecheza parafialna dla klas drugich szkół podstawowych.

3. Jutro przypada Dzień Fatimski; różaniec po Mszy Świętej o godz. 700 i 1500; o godz. 1900 nabożeństwo fatimskie, konferencja, różaniec i procesja, zachęcamy do wzięcia świec i osłonek.

4. Święto św. Macieja, Ap – 14 maja; Święto św. Andrzeja Boboli, Prezbitera, Męczennika – 15 maja.

5. Wieczernik Miłosierdzia – środa 15 maja; godz. 1900 – nabożeństwo i konferencja formacyjna.

6. W najbliższą niedzielę 19 maja w czasie Mszy Świętej o godz. 1230 druga grupa dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej; spowiedź dzieci w piątek o godz. 1730; nabożeństwo majowe kończące święto i spotkanie rodzinne odbędzie się o godz. 1900.

7. Kwartałowe dni modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne - 15, 17 i 18 maja.

8. Marsz dla życia i rodziny w Białymstoku odbędzie się w niedzielę 19 maja 2019 roku. Program: 1230 Msza św. w kościele św. Rocha, 1400 – początek marszu z placu przed kościołem św. Rocha. Zakończenie w Parku Planty przy fontannach.

9. W niedzielę 26 maja o godz. 1500 na Placu Bł. Ks. Michała Sopoćki przed naszym Sanktuarium organizowany będzie Piknik Rodzinny pod hasłem: „Mama i tata, najlepszy zawód świata”; prosimy o modlitwę i wsparcie w przygotowaniach i zapraszamy do udziału naszych parafian i gości.

10. Coroczny cykl koncertów kameralnych pt. „Muzyka w Starym Kościele” organizowany przez Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Towarzystwo Przyjaciół Uniwersytetu Muzycznego w Białymstoku oraz Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku rozpocznie się w niedzielę 19 maja o godz. 20.30 w Starym Kościele Farnym koncertem KWARTETU CAMERATA. Kolejne koncerty odbędą się w następujące niedziele: 26 maja, 2 czerwca oraz 16 czerwca,zawsze o godz. 20.30. Dokładny program wszystkich koncertów znajduje się na plakatach oraz na stronie internetowej Duszpasterstwa Akademickiego w Białymstoku. Wstęp wolny.

11. Bóg zapłać Dobroczyńcom. Dziękujemy bierzmowanym i ich rodzicom za dar ołtarza w wys. 2 200,00 na lampiony do „ZACHEUSZEK” oraz na puszkę do  komunii świętej. Serdecznie dziękujemy księdzu diakonowi Michałowi za obecność i posługę duszpasterską w naszym sanktuarium. Otoczmy go modlitwą w tym czasie oczekiwania i przygotowania bezpośredniego do święceń kapłańskich, które odbędą się w Katedrze 1 czerwca o godz. 11.00.