Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - DOBREGO PASTERZA

| dodał:

IV Niedziela Wielkanocna – 8 V 2022

1. Dzisiejsza Niedziela Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza jest 59. Światowym Dniem Modlitwy o Powołania i rozpoczęciem tygodnia modlitw o powołania do służby w Kościele.

2. Przeniesioną uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski obchodzić będziemy jutro 9 maja; pamiętajmy w modlitwie o solenizantach, szczególnie o arcybiskupie Stanisławie.

3. Wspomnienie NMP z Fatimy – piątek 13 maja, nabożeństwo po Mszy Świętej o godz. 1800. W tym dniu wspominamy również rocznicę zamachu na życie Jana Pawła II. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W sobotę 14 maja w czasie Mszy Świętej o godz. 1000 i 1200 dzieci z klasy III C SP 26 III A SP 42 w Białymstoku oraz ze szkól spoza parafii przystąpią do pierwszej komunii świętej, spowiedź dzieci i rodzin w piątek o godz. 1700.

5. Włączając się do ogólnopolskiej inicjatywy wspólnot różańcowych, w następną niedzielę 15 maja po Mszy Świętej o godz. 900 odbędzie się procesja różańcowa w intencji ożywienia wiary i o pokój w Ojczyźnie.

6. Zapraszamy do lektury nowego numeru „Dróg Miłosierdzia”. Jego głównym tematem jest macierzyństwo, a także tygodników: Idziemy, Gość Niedzielny (na regałach);

7. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku, w ramach Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, zaprasza wszystkich zainteresowanych, a zwłaszcza katechetów ze swoimi uczniami, do odwiedzenia siedziby Seminarium przy ul. Warszawskiej 46 w Białymstoku we wtorek 10 maja br. w godz. 9.00-16.00. Młodzież męska, rozeznająca swoje życiowe powołanie, zaproszona jest natomiast na godz. 17.30 na nabożeństwo majowe, w czasie którego wspólnota seminaryjna będzie się modlić o światło Ducha Świętego w podejmowaniu życiowych decyzji. Na wszystkie te wydarzenia obowiązują zapisy drogą mailową. Szczegóły na stronie internetowej Seminarium www.awsd.bialystok.pl.

8. Zmarli w III i IV: + Monika Dzienis, Eugeniusz Danowski, Alicja Szypulska, Teresa Brzosko, Jacek Wróbel, Regina Nikiciuk, Stanisław Szewko, Leon Filipczuk, Eugeniusz Matys, Kazimiera Rosińska, Sławomir Wilk, Jadwiga Piechowska, Agnieszka Rybnik, Jolanta Wyszpiańska, Halina Kobylińska, Genowefa Bajkowska. Wieczny odpoczynek…

9. Bóg zapłać Dobroczyńcom; dziękujemy naszym Panom - Janowi, Piotrowi i innym wolontariuszom za oczyszczenie nawierzchni drogi procesyjnej i schodów.