Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - DOBREGO PASTERZA

| dodał:

IV Niedziela Wielkanocna – 30 IV 2023

1. Dzisiejsza Niedziela Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza jest 60. Światowym Dniem Modlitwy o Powołania i rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

2. Nabożeństwa Majowe odprawiane będą po Mszy Świętej o godz. 1800.

3. Jutro przypada wspomnienie Św. Józefa, rzemieślnika; z tej racji odprawiona zostanie Msza Święta o godz. 900, w czasie której nastąpi przekazanie relikwii bł. Michała do Parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Jarocinie.

4. W środę 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte będą sprawowane wg porządku niedzielnego (7,9,1030,1200,1330,15,18). Zachęcamy do modlitwy w intencji Ojczyzny, prosimy też o udekorowanie domostw flagami narodowymi i maryjnymi.

5. I czwartek: Msza Święta o godz. 1800, po niej konferencja dla wspólnoty adoracyjnej; I piątek – nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa po Mszach Świętych o godz. 700 i 1800; I sobota: nabożeństwo do Niep. Serca Maryi po Mszy Św. o godz. 700.

6. W najbliższą niedzielę: różaniec, procesja, katecheza chrzcielna wg stałego porządku; zbiórka na Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku.

7. Jak co roku, na początku maja organizowana jest Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna. Tegoroczna XXIX pielgrzymka wyruszy z Białostockiej Katedry w sobotę 6 maja o godz.800. Pielgrzymowanie zakończy uroczysta Msza św. celebrowana w Krypnie o godz. 1800. Zapisy organizowane są na trasie. Istnieje także możliwość zapisania się na autokar powrotny.

8. Od dzisiaj modlitwa apelowa będzie prowadzona przed ołtarzem papieskim.

9. Od 4 maja będzie otwarta księga intencji mszalnych na2024 rok; prosimy, aby najpierw (w maju i czerwcu) zamawiać Msze Święte terminowe (rocznice śmierci, jubileusze itp.); przypominamy również, że msze święte niedzielne zarezerwowane są na aktualne intencje parafian (dziękczynno-błagalne, zwłaszcza z okazji jubileuszy, urodzin i innych wydarzeń itp.).

10. Intencje na V: Kół Żywego Różańca „O łaski Boże i opiekę Maryi ósmoklasistom oraz maturzystom; Arcybractwa Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa: „O bł. Boże dzieciom przystępującym do pierwszej komunii świętej oraz ich rodzinom”.

11. Zapraszamy do lektury tygodników: Idziemy i Gość Niedzielny; majowy numer „Dróg Miłosierdzia” poświęcony jest Eucharystii, przeżywaniu spowiedzi i I Komunii św. dziecka, a także posłudze nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.; przesłanie Matki Bożej zawarte w objawieniach w Lourdes i Fatimie; wspomnienie o ks. prał. Józefie Grygotowiczu, wieloletnim Dyrektorze Wydziału Katechetycznego Kurii (na regałach).

12. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza wszystkie zainteresowane osoby na rekolekcje Lectio Divina ze św. Markiem. Rekolekcje oparte są na wielowiekowej praktyce modlitwy Słowem Bożym. Składają się na nią cztery etapy modlitwy słowem Bożym: lectio (czytanie) - meditatio (medytacja) - oratio (modlitwa) - contemplatio (kontemplacja). Wierne i cierpliwe kroczenie drogą „Lectio divina” pomaga przemodlić i zgłębić słowo Boże, aż do całkowitego poddania się jego działaniu, aż do zjednoczenia się z Jezusem, Słowem Wcielonym, który przemienia ludzkie życie i staje się jego Panem. Rekolekcje odbędą się w dniach 15-23 lipca w budynku AWSD w Białymstoku przy ul. Warszawskiej 46.

13. Zmarli w III i IV: + Aniela Puchalska. Piotr Borowski, Grażyna Pachowicz, Marian Kiszło, Andrzej Augustowski, Ryszard Rafałowicz, Antoni Raubo, Halina Sosnowska.Wieczny odpoczynek…

14. Bóg zapłać Dobroczyńcom; dziękujemy za pomoc w przygotowaniu i przebiegu  „Kongresu Bł. Michała Sopoćki”.