Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

| dodał:

1. Dzisiaj za pobożne odmówienie aktu poświęcenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny.

2. Msza Święta w intencji mieszkańców ul. Zagumiennej 7, dziękczynna za nawiedzenie ołtarzyka miłosierdzia, odprawiona będzie 29 listopada (w środę) o godz. 1500; w tym dniu rozpocznie się też Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia i będzie odprawiana po Mszy Świętej o godz. 1500.

3. W Święto św. Andrzeja Ap., przypadające 30 listopada, wspominać będziemy dzień umieszczenia Doczesnych Szczątków Sł. Bożego Ks. Michała Sopoćki w krypcie dolnego kościoła Sanktuarium.

4. I piątek - Msza Św. o godz. 1630 dla dzieci i katecheza dla klas czwartych.

5. I sobota – po Mszy Świętej o godz. 700 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi i różaniec.

6. W najbliższą niedzielę 3 XII rozpoczniemy Adwent, modlitewne oczekiwanie i przygotowanie do pamiątki narodzin Jezusa Chrystusa. Jest to również początek nowego roku duszpasterskiego pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”; z racji pierwszej niedzieli o godz. 1000 będzie różaniec, procesja; po Mszy Świętej o godz. 1230 katecheza dla rodziców i chrzestnych; taca na Kurię. W czasie Mszy Świętych będzie poświęcenie wieńców adwentowych.

7. Tradycyjnie, codziennie w Adwencie o godz. 615 (z wyjątkiem niedziel) odprawiana będzie Msza Święta „RORATNIA”; RORATY dla dzieci będą we środy o godz. 1800, natomiast dla młodzieży ………………….; prosimy o przychodzenie z lampionami.

8. Intencje modlitewne na XII: KŻR – O duchowe przygotowanie do Bożego Narodzenia przez udział w roratach, rekolekcjach i spowiedzi adwentowej; Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa i Apostolstwo Miłosierdzia Bożego – Za osoby ubogie i bezdomne.

9. Są do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom CARITAS (pod chórem lub w kancelarii).

10. „Rekolekcje z Bł. Michałem” dla Czcicieli miłosierdzia Bożego odbędą się 8,9,10 grudnia (piątek, sobota i niedziela) o godz. 1500 w dolnym kościele.

11. Rekolekcje adwentowe Nauczycieli i Wychowawców odbędą się w dniach 4-6 grudnia br. o godz. 1915 w par. św. Wojciecha w Białymstoku. Rekolekcje pt. "Być dobrym jak chleb" poprowadzi ks. Robert Koller. W programie przewidziana jest Eucharystia oraz konferencja duchowa.

12. Prasa katolicka przy wyjściu, na nowych regałach.

13. Bóg zapłać dobroczyńcom za pomoc i troskę o świątynię.