Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

| dodał:

Uroczystość Wszystkich Świętych - 1 XI 2023

1. W dzisiejszą Uroczystość Wszystkich Świętych Msze Święte są odprawiane wg porządku niedzielnego.

2. Jutro Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych: Msze Święte o godz. 630 (na intencję Papieża), 700 (z Jutrznią w intencji wszystkich wiernych zmarłych),900, 1500 i 1800 (składkowa z nieszporami za zmarłych i procesją żałobną); wszystkie Msze Święte będą w głównej świątyni; adoracja w dolnym kościele.

3. Od 1 do 8 listopada o godz. 1700 będzie różaniec z wypominkami za zmarłych i o 1800 na Mszę Św. w tej intencji. Do skarbon można jeszcze składać wypominki oraz ofiary na Mszę Św. składkową.

W tych dniach istnieje możliwość zyskania odpustów:

  • w Dzień Zaduszny: od południa 1 XI do północy 2 XIza pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy, odmówienie modlitw: Ojcze nasz i Wierzę, spełniając zwyczajne warunki;
  • codziennie od 1 do 8 XI - za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie jakiejkolwiek modlitwy za zmarłych, spełniając zwyczajne warunki;
  • zwyczajne warunki: spowiedź sakramentalna lub stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania do grzechu; modlitwa w intencjach papieża (Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo lub inna modlitwa).

4. W niedzielę 5 listopada będzie zbiórka ofiar na AWSD

5. Na regałach znajdują się broszury Dzień Pański; miesięcznik Drogi Miłosierdzia oraz tygodniki – IDZIEMY i Gość Niedzielny.

W zakrystii mnożna nabyć kalendarz Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego.

6. Wejście do dolnego kościoła do kaplicy adoracji (od ul. Radzymińskiej) zamykane będzie o godz. 1600; przez cały czas adoracji otwarte będzie wejście boczne (przy wieży).

7. Zmarli we IX i X: + Kazimierz Jabłoński, Stanisława Kuchlewska, Stanisław Klaus, Ignacy Orłowski, Jadwiga Kiźling, Zofia Stefania Chabowska, Galina Bycul, Danuta Galewska Lotko, Edwin Giedrojć, Zbigniew Dzikowski, Kazimierz Bajko, Ryszard Czarnopyś, Renata Wojewódko, Zdzisław Majtas, Stanisław Kozłowski, Irena Perkowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

8. Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom troszczącym się o naszą świątynię. Niech wszystkim Pan Bóg błogosławi i umacnia.