Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

XXVI Niedziela Zwykła – 1 X 2023

1. Dzisiaj rozpoczną się nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy codziennie po Mszach Św. o godz. 1800; różaniec dla dzieci – w środy o godz. 1700. Przy figurze Matki Bożej znajdują się poświęcone różańce; mogą je wziąć osoby, które w październiku pragną codziennie odmawiać różaniec (…) w świątyni lub w domu.

2. We wtorek 3 października wspominać będziemy św. Franciszka z Asyżu.

3. W czwartek 5 października przypada wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej; po Mszach Świętych modlitwa i uczczenie relikwii świętej; z racji I czwartku po różańcu będzie nabożeństwo o powołania do służby Bożej w Kościele.

4. Msza Święta z poświęceniem tornistrów i przyborów szkolnych pierwszoklasistom sprawowana będzie w czwartek 5 października o godz. 1630; zapraszamy.

5. I piątek; o godz. 1700 Msza Święta z udziałem uczniów szkół podstawowych, szczególnie zapraszamy dzieci klas czwartych, by kontynuując rok pierwszokomunijny pogłębiały tajemnicę Eucharystii.

6. I sobota – po Mszy św. o godz. 700 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

7. Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Różanegostoku odbędzie się w sobotę 7 października; wyjazd autokarem o godz. 800; zapisy w zakrystii i w sklepiku.

8. Intencje na X: Kół Żywego Różańca – Za modlących się na różańcu i w ich intencjach; Straży Honorowej Najświętszego Serca Jezusa – W intencji wyborów parlamentarnych w naszej Ojczyźnie, by ludzie wierzący wybierali kandydatów zgodnie z wolą Bożą i z właściwie ukształtowanym sumieniem.

9. Prasa katolicka – Idziemy, Gość Niedzielny, Drogi Miłosierdzia (na regałach), .„Drogi Miłosierdzia” - informacja o śmierci arcybiskupa seniora Stanisława Szymeckiego. Obszerniejsze materiały dotyczące abp. Stanisława Szymeckiego zostaną opublikowane w kolejnym numerze. W związku z piętnastą rocznicą beatyfikacji ks. Michała Sopoćki i cudu eucharystycznego w Sokółce zamieszczone zostały artykuły dotyczące tych jakże ważnych dla naszej Archidiecezji wydarzeń. Zapraszamy również do stałych rubryk: „Panie, naucz nas się modlić!”, „Rozważania na niedziele” czy „Wychowanie do wartości" - tu polecamy artykuł na temat hejtu w internecie.

10. W sobotę 14 października odbędzie się VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji kapłanów, zwłaszcza osoby należące do margaretek, a także do udziału w pielgrzymce.

11. W niedzielę 8 października o godz. 1200 Msza Święta i spotkanie dla uczniów klas drugich i ich rodziców w ramach przygotowania do pierwszej komunii świętej.

12. Zapraszamy chłopców po pierwszej komunii świętej (…) do wspólnoty ministranckiej; zgłoszenia w zakrystii u ks. Krzysztofa.

13. CARITAS proponuje Torbę Samarytankę. Można ją otrzymać w zakrystii i wypełnioną artykułami spożywczymi o długim terminie przydatności – zwrócić do Parafii lub do Centrum Pomocy Samarytanin (ul. Kolejowa 26A).

14. Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom…