Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XVIII NZ - ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

1. Dzisiaj przypada Święto Przemienienia Pańskiego: Msze Święte wg porządku niedzielnego; po Mszy Św. o godz. 12.30 katecheza chrzcielna.

2. Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża przypada 9 sierpnia, natomiast Św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika 10 sierpnia.

3. Na regałach jest prasa katolicka: miesięcznik „Drogi Miłosierdzia” oraz tygodniki „Idziemy” i „Gość Niedzielny”.

4. Prosimy o przyniesienie kwiatów ogrodowych i polnych oraz owoców i warzyw (w poniedziałek 14 sierpnia - rano) na dekorację z okazji Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

5. Białostockie Środowisko Nowej Ewangelizacji zaprasza młodzież AB do udziału w spotkaniu zatytułowanym "Przystań Młodych". Spotkanie młodzieży naszej Archidiecezji odbędzie się na białostockich Dojlidach, w parafii Niepokalanego Serca Maryi w Białymstoku, w dniach 31.08- 02.09. Udział swój w spotkaniu zapowiedzieli ludzie przeżywający na co dzień odważnie swoją wiarę: artyści, aktorzy, zespoły muzyczne.

6. W niedzielę 20 sierpnia odbędą się uroczystości religijno-patriotyczne związane z 97. rocznicą mordu dokonanego przez bolszewików na szesnastu mieszkańcach Białegostoku. Z racji zmian dokonanych przez władze miasta w tym roku będzie inny porządek uroczystości:o godz. 1715 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego przy Krzyżu – Pomniku znajdującym się przy ul. Gen. Maczka (o godz. 1700 przy kościele będzie podstawiony autobus miejski, który przewiezie uczestników modlitwy do pomnika, a następnie przywiezie do kościoła);o godz. 1800 - Msza Święta w naszym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. 

7. Są jeszcze puste tornistry CARITAS.

8. Bóg zapłać Dobroczyńcom.