Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XII NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

1.Spotkanie mieszkańców ul. Zagumiennej – domów jednorodzinnych, bloków nr 13, 13A, 15, 38, 40, 52 i 54 w związku z nawiedzeniem „Ołtarzyka miłosierdzia” z relikwiami Bł. Michała odbędzie się jutro 26 czerwca po Mszy Świętej o godz. 1800.

2.Jutro przypada 16. rocznica śmierci Ks. Prob. Zbigniewa, Msza Święta w tej intencji będzie o godz. 1500.

3.Kolejny etap pielgrzymowania szlakiem bł. Michała Sopoćki odbędzie się w środę 28 czerwca – Msza Święta o godz. 1800 w kaplicy przy ul. Orzeszkowej 5, następnie modlitewne przejście do kościoła Św. Wojciecha.

4.Uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła przypada w czwartek – dodatkowa Msza Święta o godz. 900 w dolnym kościele; w tym dniu zachęcamy do modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka i Papieża Seniora Benedykta XVI, taca przeznaczona będzie na Świętopietrze.

5.I sobota miesiąca – nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi i różaniec.

6.I niedziela – różaniec, procesja, po Mszy Świętej o godz. 1230 katecheza chrzcielna.

8.XXXI Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia 2017 r.Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą: Białystok - od 24 do 29 lipca b.r., w godz. 1700-1900, w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej katedrze – ul. Kościelna 2. Ci, którzy nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów duchowo i materialnie, mogą zapisać się do „Grupy Złotej” powierzając intencje modlitewne pielgrzymom – zapisy w sklepiku i w kancelarii.

9.XXI Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzinw Juchnowcu odbędzie się w sobotę 1 lipca br. Pielgrzymka rozpocznie się modlitwą przed obrazem Matki Miłosierdzia w Katedrze Białostockiej o godz. 8.00.

10. PRASA KATOLICKA: tygodniki Idziemy i Gość Niedzielny (na regałach).

11. Zapraszamy do udziału w VII Warsztatach Liturgiczno-Muzycznych Arch. Bial.: 1-3 września 2017. Informacje i zapisy: www.warsztaty.archibial.pl

12. Zmarli w ostatnim okresie: + Paweł Girejko, Andrzej Mróz, Konrad Wiciński, Tadeusz Drozdowski (długoletni pracownik budowlany w parafii), Sławomir Kamiński, Piotr Radziwoński, Lilia Zdasienia, Teresa Kaliszuk, Elżbieta Zadykowicz, Józef Czołpiński, Genowefa Kiandra, Janina Poznańska, (Wiesława Pluta i Adam Pluta), Tadeusz Sawicki, Władysław Choiński, Henryk Popławski, Józef Bieleninnik, Aleksander Tałałaj, Janina Siemieńczuk i Bartosz Naumieć (niemowlę). Wieczny odpoczynek…

13.Bóg zapłać Dobroczyńcom.

14. Zmiana porządku Mszy Świętych w okresie wakacji (lipiec i sierpień): W dni powszednie nie będzie Mszy Świętej o godz. 7.00 (będzie tylko 6.30); w niedziele i uroczystości nie będzie Mszy Świętej o godz. 11.45, natomiast będzie o godz. 20.00.