Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XII NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 VI 2021

1. Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne; od dziś również nie będą odprawiane dodatkowe Msze Święte o godz. 1000 i 1400.

2. Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela przypada w czwartek 24 czerwca; w modlitwie polecajmy szczególnie ks. Jana, prosząc o łaskę zdrowia, jak również wszystkich noszących to imię.

3. Msza Święta dziękczynna za rok szkolny i katechetyczny odprawiona zostanie w piątek 25 czerwca o godz. 800; zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców; możliwość spowiedzi od godz. 730 i w czasie Mszy Świętej.

4. XX-lecie śmierci ks. prob. Zbigniewa Krupskiego - sobota 26 czerwca, Msza Święta o godz. 15.00

5. W niedzielę 27 czerwca o godz. 1230 sprawowana będzie Msza Święta z okazji rocznica pierwszej komunii świętej dzieci obecnych klas czwartych; zapraszamy (w miarę możliwości w uroczystych strojach).

6. Przyszłoroczne pierwsze komunie święte planowane są również w kolejne soboty maja/czerwca, szczegółowe informacje zostaną podane po spotkaniu katechetów.

7. Rozpoczęło się nawiedzenie rodzin przez Ołtarzyk Miłosierdzia w domach przy ul. Tysiąclecia PP, Motoszki i Andersa; W następnej kolejności Ołtarzyk będzie nawiedzał mieszkańców Osiedla Lasy Państwowe, spotkanie z mieszkańcami, poprzedzone nabożeństwem czerwcowym odbędzie się jutro (poniedziałek) o godz. 1900 przy Krzyżu na terenie Osiedla. Msza Święta w intencji mieszkańców ul. Bitwy Białostockiej nr 43 i 45 odprawiona będzie 25 czerwca o godz. 1500.

8. Wakacyjna zmiana porządku Mszy Świętych: od 1 lipca (czwartek) w dni powszednie rano będzie tylko jedna Msza Święta o godz. 630 (nie będzie godz. 700); od 4 lipca do 29 sierpnia w niedziele nie będzie Mszy Świętej o godz. 1145, natomiast będzie o godz. 2000.

9. XXXV Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia 2021 roku. Pielgrzymka wyruszy pod hasłem ,,Wszystko postawiłem na Maryję”. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą: Białystok - od 19 do 29 lipca b.r., w godz. 1700-1900, w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej Katedrze – ul. Kościelna 2. Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów zachęcamy, aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając także intencje, w których każdego dnia pielgrzymowania będą modlili się pielgrzymi (zapisy w każdej parafii oraz w miejscach zapisów na pielgrzymkę). Wszelkie informacje można znaleźć na stronie: www.pielgrzymka.net.pl lub na facebook

10. Bóg zapłać naszym Dobroczyńcom (…).