Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XII NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.06.2020

1. Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na KUL i Centrum Pastoralno - Katechetyczne.

2. Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela przypada w środę 24 czerwca.

3. Rodziców uczniów klas drugich szkół podstawowych zapraszamy na Mszę Świętą w czwartek 25 czerwca o godz. 1800 oraz na spotkanie w związku z przyszłoroczną pierwszą Komunią Świętą.

4. Msza Święta dziękczynna za rok szkolny i katechetyczny odprawiona zostanie w piątek 26 czerwca o godz. 800; zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców; od godz. 730 oraz w czasie Mszy Świętej będzie możliwość spowiedzi.

5. W sobotę 27 czerwca w czasie Mszy Świętych o godz. 1000 i 1200 dzieci z klasy III B SP 42 w Białymstoku przystąpią do pierwszej komunii świętej, spowiedź dzieci i rodzin w piątek o godz. 1730.

6. III etap pielgrzymowania śladami bł. Michała Sopoćki odbędzie się w niedzielę 28 czerwca: Msza Święta o godz. 1800 w Kaplicy przy ul. Orzeszkowej 5, następnie modlitewne przejście do kościoła św. Wojciecha.

7. Wakacyjna zmiana porządku Mszy Świętych: od 1 lipca (środa) w dni powszednie rano będzie tylko jedna Msza Święta o godz. 630 (nie będzie godz. 700); od 5 lipca do 30 sierpnia w niedziele nie będzie Mszy Świętej o godz. 1145, natomiast będzie o godz. 2000.

8. Dziękujemy serdecznie za liczny udział w Mszy Świętej i w Procesji Eucharystycznej na zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Wierni licznie gromadzący się na modlitwie są radością Kościoła i jego duszpasterzy. W dalszym ciągu przypominamy o zachowaniu środków bezpieczeństwa w związku z trwającym zagrożeniem epidemiologicznym. Osoby, które z uzasadnionych powodów nie zasłaniają ust i nosa niech zachowują odstęp (w ławkach, podchodząc do komunii świętej etc.). Należy uszanować obawy innych osób, które może bardziej ode mnie czują się zagrożone, byśmy w ten sposób nie przyczynili się do wykluczenia kogokolwiek z udziału w Mszy Świętej w świątyni. Dziękujemy za zrozumienie.

9. W czerwcu tego roku przypada 30-lecie erygowania naszej parafii; w modlitwie dziękujmy Bogu za nasz Kościół lokalny i za sanktuarium. Liturgiczne obchody tej rocznicy połączone będą z Triduum ku czci Bł. Michała Sopoćki - 28, 29 i 30 września.

10. W następną niedzielę odbędą się wybory Prezydenta RP. Bogu dziękujemy, że nie musieliśmy jako Polacy wstydzić się za obecnego Prezydenta, a w modlitwie różańcowej o godz. 2020 będziemy prosić Pana Boga przez Maryję o mądre i zgodne z sumieniem wybory dokonywane przez ludzi Kościoła (...)

11. Bóg zapłać naszym Dobroczyńcom, szczególnie za przygotowanie ołtarzyków i procesji (…).