Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XII NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 VI 2023

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na ostatni przed wakacjami wieczór uwielbienia. Będziemy zanurzać się w sercu Boga i słuchać Jego głosu.

2. Dziś również gościmy w naszym sanktuarium s. Renatę, Terezjankę, która wygłosi katechezę w związku z jubileuszem 150 rocznicy urodzin Św. Teresy od Dzieciątka Jezus. 

3. Jutro przypada 22 rocznica śmierci ks. prob. Zbigniewa Krupskiego; Msza Święta w tej intencji o godz. 15.00.

3. Uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła przypada w czwartek; dodatkowa Msza Święta o godz. 900. W tym dniu zachęcamy do modlitwy w intencji Papieża Franciszka; taca przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej (świętopietrze).

4. Wakacyjna zmiana porządku Mszy Świętych: od 1 lipca (sobota) w dni powszednie rano będzie tylko jedna Msza Święta o godz. 630 (nie będzie godz. 700); od 2 lipca do 27 sierpnia w niedziele nie będzie Mszy Świętej o godz. 1330, natomiast będzie o godz. 2000.

5. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku ogłasza nabór na etap propedeutyczny formacji w roku akademickim 2023/2024. Jest to rok rozeznawania i ugruntowania powołania do służby w kapłaństwie. Przyjmowanie kandydatów odbędzie się w dniach 14 lipca i 7 września 2023 r. o godz. 1000. Powierzajmy w modlitwie maturzystów i innych młodzieńców, wypraszając łaskę powołania za wstaw. Bł. Michała Sopoćki.

6. Wspomnienie dowolne Matki Bożej Różanostockiej – 28 czerwca; wspomn. św. Pierwszych Męczenników Kościoła rzymskiego – 30 czerwca.

7. I sobota miesiąca – po Mszy Św. o godz. 630 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

8. Następna niedziela będzie pierwszą miesiąca: różaniec, procesja, katecheza chrzcielna – wg stałego porządku; taca w tym dniu przeznaczona będzie na potrzeby naszej archidiecezji. W niedzielę 2 lipca gościć będziemy ks. Romana Raczko – proboszcza parafii w Sopockinach na Białorusi i dyrektora tamtejszej Caritas, który wygłosi homilie i będzie zbierał ofiary po Mszach Świętych na potrzeby duszpastersko-charytatywne.

9. Dziękujemy uczniom za udział w Mszy Świętej na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Składamy również podziękowanie dyrektorom szkół, katechetom, nauczycielom, rodzicom za troskę o dzieci i młodzież, za gorliwe pełnienie zleconej misji oraz za życzliwą współpracę z parafią.

10. Bóg zapłać naszym Dobroczyńcom.