Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XII NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

 1. Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne, nadal są zbierane podpisy pod petycją w sprawie ustawy chroniącej ludzkie życie.
 2. Msza Święta za ŚP. Amelię Maliszewską (mamę ks. Jana) w siódmy dzień po śmierci odprawiona będzie jutro o godz. 1500.
 3. Msza Święta z okazji zakończenia roku Przedszkola Katolickiego – we wtorek 21 czerwca o godz. 1615 w dolnym kościele.
 4. Spotkanie CARITAS parafialnej odbędzie się we środę o godz. 17.00.
 5. Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela oraz zakończenie roku szkolnego i katechetycznego przypada w piątek 24 czerwca: o godz. 800 zapraszamy na Mszę Świętą z nabożeństwem dziękczynnym za rok szkolny; spowiedź uczniów we czwartek o godz. 1730 oraz w piątek przed Mszą Świętą.
 6. Dzień skupienia dla narzeczonych odbędzie się w następną niedzielę 26 czerwca – rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 1500.
 7. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Różanostockiej w terminie 24-26 czerwca br.; zapisy w kancelarii i w zakrystii, informacje u ks. Marcina.
 8. 30. BIAŁOSTOCKA PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ pod hasłem „Chrzest Bożym Miłosierdziem” odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia 2016 roku. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą w następujących punktach: Białystok - w Piwnicy Akademickiej przy Białostockiej Katedrze, ul. Kościelna 2, od 25 do 29 lipca w godz. 1700 - 1900; Sokółka - parafia św. Antoniego, od 27 do 29 lipca. Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów, zachęcamy, aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając także intencje, w których każdego dnia pielgrzymowania będą modlili się pielgrzymi (zapisy w każdej parafii oraz w miejscach zapisów na pielgrzymkę ). Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej: www.pielgrzymka.net.pllubna facebook.
 1. Ważnym dziełem modlitewnym w naszym sanktuarium jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Trwa ona, dzięki zaangażowaniu naszych parafian oraz kilku osób spoza parafii, od godz. 730 do 2100 natomiast z czwartku na piątek całą noc. Od początku Opatrzność dała nam osobę Pana Kazimierza Łapińskiego, który podją się koordynowania tej modlitewnej wspólnoty. Zwracamy się z gorącą prośbą do Was Siostryi Bracia o włączenie się do adoracji, zobowiązując się do obrania konkretnego dnia i godziny, dzieki czemu będzie można zapewnić czuwanie przed Jezusem Eucharystycznym. Prosimy o organizowanie grup adoracyjnych w ramach swoich rodzin, sąsiedztwa w klatkach, blokach czy ulicach. Apelujemy do wspólnot parafialnych o wieksze zaangażowanie do tego dzieła. Nie bójmy się podjęcia zobowiązania! Swoją decyzję możemy zapisać na liście – na stoliku przy wyjściu.
 2. ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI – zużyty sprzęt można przynosić do 23 czerwca (godz. 12.30) – miejsce przy ul. Gołdapskiej, za blokiem nr 10, przy ścianie segmentu garaży.
 3. Bóg zapłać Dobroczyńcom.