Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1.Odpust zupełny za odmówienie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”.

2.Jutro Święto NMP Matki Kościoła, dodatkowa Msza Św. z nabożeństwem dla chorych odprawiona będzie o godz. 900 w dolnym kościele; o godz. 2100 uroczysty Apel Jasnogórski przy ołtarzu papieskim z okazji 26 rocznicy wizyty Św. Jana Pawła II w Białymstoku.

3.Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana obchodzone będzie we czwartek 8 czerwca; prosimy o modlitwę w intencji Papieża, biskupów i kapłanów, a szczególnie w intencji Ks. Abpa Stanisława, który w tym czasie obchodzi 70-lecie święceń kapłańskich.

4.W sobotę 10 czerwca o godz. 1100 w Archikatedrze Białostockiej odbędzie się konsekracja i ingres nowego Metropolity Białostockiego Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy. Zapraszamy do udziału i prosimy o modlitwę w tej intencji.

5.Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która przypada w najbliższą niedzielę, kończy czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.

6.Intencje na VI: KŻR: Za dzieci i młodzież, dziękczynna za kolejny rok nauki; SH NSPJ: Za naszego nowego Metropolitę - Abpa Tadeusza.

7.Ołtarzyk Miłosierdzia z Relikwiami Bł. Michała, od piątku 2 czerwca, nawiedza mieszkańców ul. Białostoczek 36; czas nawiedzenia tej ulicy zakończą mieszkańcy domów jednorodzinnych od nr 95 do 107; następne będą bloki przy ul. Sitarskiej 68, 64 i 52.

8.Zapraszamy do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu w ciągu dnia, wieczorem i w noc. Listy uczestników znajdują się na stolikach przy wyjściu; szczegółowe informacje można uzyskać u ks. prob. Tych, którzy nie mogą brać czynnego udziału w adoracji, prosimy, aby wykorzystali niedziele na krótką adorację Najświętszego Sakramentu przed i po Mszy Świętej.

9.Fundacja Spe Salvi zaprasza na szóstą edycję Koncertu Uwielbienia BOGU
DŹWIĘKI. Koncert odbędzie się 11 czerwca br. o godz. 2030 przed Katedrą. Chętnych do wspólnego występu na scenie zapraszamy na Wokalne Warsztaty Uwielbienia.

10.Bóg zapłać Dobroczyńcom; dziękujemy za udział w Pikniku Rodzinnym oraz za pomoc w jego przygotowaniu – Panu Prezesowi Białostockiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Pani Kierownik Administracji Osiedla Białostoczek i ofiarodawcom.

-------------------------------------------------------

Zapraszamy na Wokalne Warsztaty Uwielbienia i Koncert Uwielbienia BOGU DŹWIĘKI 2017. Tegoroczna edycja Koncertu Uwielbienia odbędzie się 11 czerwca o godz. 20.30 przed białostocką Katedrą. Nowością będzie prezentacja na telebimie obrazów sypanych na żywo piaskiem do każdego z
utworów. Podczas koncertu zaprezentujemy długo oczekiwaną pełnowymiarową płytę CD ze studyjnym materiałem znanym już z koncertów. Płyta nosi tytuł "Ocaliłeś mnie" i zawiera 12 autorskich utworów. Dorobkiem organizatorów jest nagrana i wydana w 2015 roku płyta CD z czterema autorskimi utworami, z których jeden - "Serca gotowe" wraz z teledyskiem stał się hymnem Archidiecezji Białostockiej na Światowe Dni Młodzieży 2016. Koncert Bogu Dźwięki jest cykliczną imprezą (organizowaną w drugą
niedzielę czerwca) w rocznicę pobytu na ziemi białostockiej Papieża Jana Pawła II i ustanowienia Metropolii Białostockiej. Pierwsza edycja odbyła się w 20 lecie ustanowienia Metropolii Białostockiej w 2012 roku. Koncert został bardzo dobrze odebrany przez publiczność, co skłoniło organizatorów do kontynuowania i rozwijania wydarzenia. Koncert poprzedzają jak zwykle trzydniowe Wokalne Warsztaty Uwielbienia Bogu Dźwięki. Przygotowują chętnych uczestników do wspólnego występu na scenie pod kątem wokalnym ale i formacyjnym, by śpiew stał się autentyczną modlitwą i świadectwem wiary. Nie zabraknie więc wspólnego śpiewu, zabawy, modlitwy, konferencji i świadectw a wszystko w przyjaznej i radosnej atmosferze. Jeśli chciałbyś spędzić ten czas razem z nami i wystąpić na dużej scenie podczas koncertu dołącz do nas. Warsztaty cieszą się coraz większym zainteresowaniem, tak że mamy
zgłoszenia nie tylko z Białegostoku i najbliższych okolic, ale i z Polski.
Warsztaty odbędą się w dniach 8-11 czerwca w Kinie TON w Białymstoku.
Szczegółowy program oraz zapisy na Warsztaty znajdziecie na stronie internetowej: www.BoguDzwieki.archibial.pl. Tam są też zdjęcia i filmy z poprzednich edycji oraz relacje uczestników Warsztatów i Koncertu. Całe wydarzenie odbywa się pod kierownictwem muzycznym Piotra Kurstaka, autora tekstów i muzyki, założyciela i lidera Akademickiej Scholi Adonai przy białostockiej Katedrze. (Piotr jest także autorem projektu "Męka Pańska na gitarę, perkusję i piasek" - www.archibial.pl/pasja). Towarzyszą mu muzycy tworzący zespół instrumentalny i 35 osobowy chór stały oraz chór uczestników warsztatów.


Wydarzenie objął honorowym patronatem J. E. Ks. Abp Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki.