Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
NIEDZIEA PO NARODZENIU PAŃSKIM - UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

| dodał:

1.Dzisiaj przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Nowy Rok; za udział w publicznym odmówieniu lub odśpiewaniu hymnu: O Stworzycielu, Duchu przyjdź...” można uzyskać odpust zupełny. Jest to Światowy Dzień Modlitwy o Pokój.

2.Wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus przypada we wtorek.

3.W piątek 6 stycznia przypada Uroczystość (obowiązująca) Objawienia Pańskiego (Trzech Króli); po każdej Mszy Świętej poświęcenie kredy i kadzidła; porządek Mszy Świętych jak w niedzielę: godz. 7, 9, 1030, 1145, 1230, 15 i 18; o godz. 1200 na dziedzińcu Pałacu Branickich rozpocznie się ORSZAK TRZECH KRÓLI; jest to również I piątek miesiąca.

4.I sobota miesiąca, po Mszy Świętej o godz. 700 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi i różaniec.

5.W najbliższą niedzielę 8 stycznia przypada Święto Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego, niech będzie to również okazją do dziękczynienia za chrzest święty oraz przypomnienia o obowiązkach chrzcielnych. Po Mszy Świętej o godz. 9.00 i 15.00 będzie adoracja śpiewem kolęd.

6.Intencje modlitewne na styczeń: KŻR – O błogosławieństwo Boże w czasie odwiedzin duszpasterskich parafian; SH NSPJ – O łaski w AD 2017.

7.W okresie kolędowym nie będzie spowiednika w czasie Mszy Św. o godz. 18.00, prosimy o spowiadanie się przed Mszami Św. o godz. 1430 i 1730.

8.Msza Święta w intencji mieszkańców ul. Białostoczek 19A oraz 30/1, dziękczynna za nawiedzenie OŁTARZYKA MIŁOSIERDZIA odprawiona zostanie w sobotę 7 stycznia 2017 o godz. 1500.

9.KOLĘDA: przypominamy o przygotowaniu stołu kolędowego: krzyża, świec, wody święconej i kropidła. Prosimy również o zaopatrzenie się w wodę święconą, która znajduje się w pojemnikach w górnym i dolnym kościele. Bardzo prosimy, aby w czasie kolędy obecni byli wszyscy domownicy: początek kolędy odgodz. 1600; porządek na ulotce.

10.Zmarli w XI i XII: + Tadeusz Grochowski, Irmina Wąsowicz, Jerzy Chomoniuk, Mirosław Woiński, Zygmunt Grzędziński, Bronisława Wieliczko, Edward Kulesza, Ewa Lamparska, Józef Rzepnicki i Wiesława Krutul – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…; Pogrzeb Śp. Mieczysława Gierałtowskiego (Ojca ks. Tomasza) odbędzie sie w poniedziałek 2 stycznia 2017 o godz. 10.00 w naszej świątyni; wystawienie CIAŁA w niedziele o godz. 14.00 w sali dolnego kościoła.

11.Prasa - Nowy numer miesięcznika Drogi Miłosierdzia - informacje o Orszaku Trzech Króli; tygodniki Idziemy i Gość Niedzielny (na regałach); woda poświęcona (przy żłóbku).

12.Bóg zapłać Dobroczyńcom.

13.Msze Święte w dni powszednie Oktawy i Okresu Bożego Narodzenia: godz. 630,7,15 (dolny k-ł); godz. 1800 (główna świątynia);adoracja w dni powszednie (dolny k-ł).

14. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na uroczyste dziękczynienie za dar chrztu świętego - 8 stycznia 2017 o godz. 9.00 w kościele NMP Matki Miłosierdzia w Wasilkowie; prośba o zabranie świec.