Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
IV NIEDZIELA ADWENTU

| dodał:

IV NIEDZIELA ADWENTU – 24 XII 2023

1. Dziś MSZE ŚWIĘTE ADWENTOWE będą sprawowane o godz. 700, 900, 1030,1200, 1330 i 1500.Ostatnia Msza Święta i zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 1500. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 1800 !!! Przypominamy, że uczestnictwo w Mszy Świętej w dzisiejszą IV Niedzielę Adwentu jest obowiązujące. Liturgiczna Uroczystość Bożego Narodzenia rozpoczyna się Pasterką. Po każdej Mszy Świętej - w głównej świątyni i w dolnym kościele - można zapalić i zabrać do domu Betlejemskie Światło Pokoju.

Niech wieczerza wigilijna będzie rodzinna celebracją ze Słowem Bożym, modlitwą, dzieleniem się opłatkiem i śpiewem kolęd. Zachęcamy do zachowania charakteru postnego tego dnia. Nie wypada też używać napojów alkoholowych.

2. PASTERKA będzie celebrowana o północy (ofiary będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia, wspierający dzieła pomocy rodzinie).

3. W Uroczystości Bożego Narodzenia (poniedziałek 25 XII i wtorek 26 XII) wszystkie wg porządku niedzielnego.

4. W następną niedzielę 31 grudnia przypada Święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa; w czasie Mszy Świętych o godz. 900 i 1500 odbędzie się obrzęd odnowienia przysięgi małżeńskiej.

5. OPŁATKI, świece – przy wyjściu; prasa, zestawy „Dzień Pański”, Kalendarze „Zwiastuna Miłosierdzia” – na regałach prasowych.

6. Podobnie jak w ubiegłym roku zimą środkowe drzwi świątyni są zamknięte, dlatego też prosimy o korzystanie z drzwi krańcowych (przy klatkach schodowych);  osobom mającym trudności w chodzeniu proponujemy wchodzenie i wychodzenie do głównej świątyni przez dolny kościół.

7. Odwiedziny kolędowe parafian rozpoczną się 28 grudnia. Każda rodzina otrzymała porządek kolędy, prosimy o dokładne sprawdzenie swojego terminu.

8. Abp Józef Guzdek, metropolita białostocki, na podstawie kan. 87 §1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 29 grudnia 2023 r. wszystkim wiernym Archidiecezji Białostockiej oraz innym wiernym w tym dniu przebywającym na terenie Archidiecezji. Korzystający z tej dyspensy są zobowiązani do zadośćuczynienia w formie modlitwy w intencji o pokój na świecie (dziesiątek różańca) lub dowolnej jałmużny na rzecz potrzebujących lub ubogich.

9. Bóg zapłać DOBROCZYŃCOM. Dziękujemy wspólnotom „Przyjaciele Oblubieńca” i Seniorek za przygotowanie życzeń świątecznych; pozostało jeszcze kilka miejsc do rozniesienia; prosimy o pomoc.