Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
IV NIEDZIELA ADWENTU

| dodał:

IV NIEDZIELA ADWENTU – 18 XII 2022

1. Serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach adwentowych; prosimy o modlitwę w intencji o. rekolekcjonisty i uczestników; kto nie będzie mógł być w świątyni, niech łączy się duchowo i modlitewnie. Dzisiaj po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na adwentowy wieczór uwielbienia „Oto przyjdę niebawem…” (Ap 22,12).

JUTRO i WTOREK (19 i 20 grudnia) – Msze Święte rekolekcyjne o godz. 7 (RORATY), 9,15 i 18; ( jutro i we wtorek nie będzie Mszy Św. o godz. 615).

Spowiedź rekolekcyjna – 15 min. przed każdą Mszą Świętą; ; tradycyjnie we wtorek taca będzie przeznaczona na wydatki rekolekcyjne.

(Jutro Msza Święta o godz. 1500 rozpocznie się kwadrans później z racji pogrzebu ŚP. Józefa Niemotki, ojca kapłana)

2. Podopiecznych naszej CARITAS zapraszamy na MODLITWĘ, a następnie na podzielenie się opłatkiem i odebranie paczek świątecznych od parafian - w środę 21 grudnia o godz. 1000 w dolnym kościele.

3. Prosimy o pomoc w ustawieniu i dekorowaniu choinek – w środę; natomiast w piątek od godz. 730 zapraszamy do pomocy w sprzątaniu świątyni.

4. W sobotę 24 grudnia przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Harcerze będą roznosić Betlejemskie Światło Pokoju. Pamiętajmy o chrześcijańskim przeżyciu tego dnia (…). Chrześcijańska wieczerza wigilijna powinna rozpocząć się odczytaniem fragmentu o narodzeniu Chrystusa, modlitwą i podzieleniem się opłatkiem, niech będzie też ubogacona śpiewem kolęd. Ostatnia Msza Święta w dniu wigilii oraz zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 1500. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 1800 !!!

5. PASTERKA o północy (ofiary z Pasterki tradycyjnie będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia, wspierający dzieła pomocy rodzinie).

6. W Uroczystości Bożego Narodzenia (niedziela 25 XII i poniedziałek 26 XII) wszystkie wg porządku niedzielnego.

7. OPŁATKI, świece, prasa – przy wyjściu; sianko na stół wigilijny – u młodzieży pod chórem.

8. Ks. Adam zaprasza na 11-dniową, autokarową pielgrzymkę do Włoch – Wenecja, Asyż, Rzym, San Giowani Rotondo, Padwa. Termin:26 kwietnia-6 maja. Zapisy w zakrystii u sióstr do 22 stycznia. Informacje i program są na stronie naszej parafii i do otrzymania w zakrystii.

9. Zaproszenie na procesję różańcową w intencji Ojczyzny - o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii oraz wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu:dzisiaj o godz. 1330 ; wyjście sprzed Katedry do Bazyliki Mniejszej pw. Św. Rocha.

10. Departament Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Białymstoku zaprasza do udziału w konkursie na wykonanie szopki Bożonarodzeniowej. Prace konkursowe należy przynosić do Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnego Archidiecezji Białostockiej wraz z formularzem zgłoszeniowym w terminie od 2 do 3 stycznia 2023 r. W ocenie prac będzie brana pod uwagę pomysłowość, trwałość, walory estetyczne i związek pracy z obrzędowością bożonarodzeniową. Komisja wyłoni trzech laureatów oraz przyzna trzy wyróżnienia. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w styczniu 2023 r.

11. Ponawiamy komunikat o zaginionym 88-letnim kapłanie – ks. Janie Toczko

12. Ze względu na aurę zimową zamknięte zostały środkowe drzwi świątyni, dlatego też prosimy o korzystanie z drzwi krańcowych (przy klatkach schodowych).

13. Bóg zapłać DOBROCZYŃCOM. Serdecznie zapraszamy do rozniesienia życzeń bożonarodzeniowych parafianom; koperty są do odebrania w zakrystii.