Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
IV NIEDZIELA ADWENTU

| dodał:

1. Katecheza dla rodziców i chrzestnych odbędzie się dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 1230.

2. Dzisiaj przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Pamiętajmy o godnym, chrześcijańskim przeżyciu tego dnia, postarajmy się zachować wstrzemięźliwość od potraw mięsnych; nie używajmy i nie podawajmy innym alkoholu. Przypominamy, że wieczerza wigilijna powinna być poprzedzona odczytaniem fragmentu z Ewangelii o narodzeniu Chrystusa, wspólną modlitwą, podzieleniem się opłatkiem i śpiewem kolęd. Ostatnia Msza Święta w Wigilię oraz zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 1500, po jej zakończeniu będzie podzielenie się opłatkiem. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 1800.

3. PASTERKA o północy; o godz. 2330 śpiew kolęd wwykonaniu naszego chóru. Ofiary z Pasterki tradycyjnie będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia, wspierający archidiecezjalne dzieła pomocy rodzinie.

4. W I i II dniu Uroczystości Bożego Narodzenia (poniedziałek i wtorek) wszystkie Msze Święte będą odprawiane wg porządku niedzielnego.

5. OPŁATKI wigilijne (przy wejściu na chór); prasa katolicka (na regałach).

6. W zakrystii są jeszcze do odebrania życzenia świąteczne parafianom.

7. Caritas Archidiecezji Białostockiej serdecznie zaprasza osoby samotne, ubogie, potrzebujące oraz rodziny wielodzietne na uroczystą Wigilię. Spotkanie odbędzie się dzisiaj o godzinie 1400 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej 3 w Białymstoku.

8. KOLĘDA rozpocznie się we czwartek 28 grudnia: przypominamy o przygotowaniu stołu kolędowego: krzyża, świec, wody święconej i kropidła. Prosimy również o zaopatrzenie się w wodę święconą, która znajduje się w pojemniku przy żłóbku i w dolnym kościele. Bardzo prosimy o obecność wszystkich domowników: początek kolędy o godz. 1600.

28 XII Czw. godz.16.00: ul. Bielska, Giżycka, Hajnowska, Płocka, Przytorowa, Siemiatycka, Suwalska

29 XII Pt. godz.16.00 ul. Olecka; Białostoczek: domy jednorodzinne (wszystkie), szeregowe oraz bloki: 3,5,7,9

9. Bóg zapłać DOBROCZYŃCOM. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu żłóbka i dekoracji świątecznych w świątyni: Pani Bernadecie Jakończuk, Panu Mirosławowi Kotowiczowi, Panu Janowi Stankiewiczowi, Pani Kierownik i Pracownikom Administracji Osiedla Białostoczek i naszym Wolontariuszom; Wspólnocie „Przyjaciele Oblubieńca”, Świetlicy „Michałek” oraz innym osobom za przygotowanie życzeń parafianom.