Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
IV NIEDZIELA ADWENTU

| dodał:

IV NIEDZIELA ADWENTU– 23 XII 2018


1. Jutro 24 grudnia przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Harcerze będą roznosić Betlejemskie Światło Pokoju. Pamiętajmy o chrześcijańskim przeżyciu tego dnia, postarajmy się zachować wstrzemięźliwość od potraw mięsnych; nie używajmy alkoholu. Wieczerza wigilijna powinna być poprzedzona odczytaniem fragmentu z Ewangelii o narodzeniu Chrystusa, modlitwą, podzieleniem się opłatkiem i śpiewem kolęd. Ostatnia Msza Święta w Wigilię oraz zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 1500, po jej zakończeniu będzie podzielenie się opłatkiem. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 1800 !!!

SPOWIEDŹ W WIGILIĘ: 

6.30-7.30;  

9.00-11.45;  

13.00-15.30 

(dolny kościół)

2. PASTERKA o północy; o godz. 2330 śpiew kolęd w wykonaniu naszego chóru. Ofiary z Pasterki tradycyjnie będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia, wspierający archidiecezjalne dzieła pomocy rodzinie.

3. W I i II dniu Uroczystości Bożego Narodzenia (wtorek i środa) wszystkie Msze Święte będą odprawiane wg porządku niedzielnego.

4. OPŁATKI wigilijne (przy wejściu na chór); prasa katolicka (na regałach).

5.W zakrystii są jeszcze do odebrania życzenia świąteczne parafianom, bardzo prosimy o pomoc w rozniesieniu.

6. KOLĘDA rozpocznie się 2 stycznia 2019: przypominamy o przygotowaniu stołu kolędowego: krzyża, świec, wody święconej i kropidła (woda święcona znajduje się w pojemniku przy żłóbku oraz w dolnym kościele). Przed przybyciem kapłana należy zapalić świece. Bardzo prosimy o obecność wszystkich domowników. Kolęda rozpoczyna się o godz. 1600.

7. Caritas Archidiecezji Białostockiej serdecznie zaprasza osoby samotne, ubogie, potrzebujące oraz rodziny wielodzietne na uroczystą Wigilię. Spotkanie odbędzie się dzisiaj o godzinie 1400 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej 3 w Białymstoku.

8. Duszpasterstwo Rodzin oraz Archidiecezjalny Ośrodek Duchowej Adopcji zapraszają 30 grudnia 2018 roku o godz. 18.00 do parafii pw. Świętej Rodziny na Uroczystą Mszę świętą dziękczynno – błagalną w Święto Świętej Rodziny. Będziemy się modlić w intencji małżeństw i rodzin naszej Archidiecezji, dziękować za dar życia i zbawienia, jednocześnie przepraszać za grzechy aborcji i odrzucenia życia. Podziękujemy również osobom, które podjęły dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Po mszy wspólne kolędowanie przy żłóbku.

9. Fundacja Spe Salvi zaprasza do wzięcia udziału w XIII Przeglądzie Kolęd
i Pastorałek Kolęda z Gwiazdą, który odbędzie się 12 stycznia 2019 r. w
Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej. Rozpoczęcie o godz. 1300. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Archidiecezji. Przegląd zakończy się koncertem Kolęd w wykonaniu Gabrieli Gąsior z zespołem HOLY NOIZ.

10. Zakończyło się nawiedzenie rodzin z ul. Kozłowej 28; ołtarzyk miłosierdzia z relikwiami bł. Michała, na czas świąteczny pozostanie w świątyni, po czym rozpocznie się nawiedzenie przy Kozłowej 30 i 34, a następnie w blokach nieparzystych.

11. Podczas ferii zimowych opiekunowie naszej dziecięcej scholi organizują Warsztaty artystyczno muzyczne dla dzieci w wieku szkolnym (klasy 3-8 SP). Wszelkie informacje dostępne na ulotce znajdującej się na regale pod chórem.

12. Bóg zapłać DOBROCZYŃCOM. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu życzeń parafianom, żłóbka i dekoracji świątecznych w świątyni.