Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
IV NIEDZIELA ADWENTU

| dodał:

OTO PANNA POCZNIE I PORODZI SYNA

1.Zapraszamy do udziału w Rekolekcjach Adwentowych:

  • jutro i we wtorek Msze Święte rekolekcyjne ogólne: godz. 7, 9, 15, 18; Msze Święte (z wyjątkiem godz. 18.00) będą w dolnym kościele;
  • Msza Święta dla dzieci jutro o godz. 1630, Msza Święta dla młodzieży również jutro o godz. 1930. W czasie rekolekcji (poniedziałek i wtorek) RORATY będą o godz. 700.

2.Podzielenie się opłatkiem i następnie przekazanie paczek świątecznym podopiecznych CARITAS odbędzie się we CZWARTEK o godz. 1500.

3.Dodatkowa przedświąteczna katecheza dla rodziców i chrzestnych odbędzie się we czwartek po Mszy Świętej o godz. 1800 w dolnej sali budynku parafialnego.

4.W sobotę 24 grudnia przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Pamiętajmy o godnym, chrześcijańskim przeżyciu tego dnia, zachowajmy także wstrzemięźliwość od potraw mięsnych i alkoholu. Przypominamy, że wieczerza wigilijna powinna być poprzedzona odczytaniem fragmentu z Ewangelii o narodzeniu Chrystusa, wspólną modlitwą, podzieleniem się opłatkiem i śpiewem kolęd. Ostatnia Msza Święta oraz zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu w Wigilię o godz. 15.00 w dolnym kościele, po jej zakończeniu będzie dzielenie się opłatkiem.

  • Spowiedź w Wigilię: godz. 10-15 w dolnym kościele.
  • Tradycyjnie też w Wigilię od godz. 9.00 harcerze, posiadający identyfikatory roznosić będą do domów Betlejemskie Światło Pokoju.

4.PASTERKA o północy; o godz. 2330 śpiew kolęd w wykonaniu naszego chóru. Ofiary z Pasterki tradycyjnie będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia, wspierający archidiecezjalne dzieła pomocy rodzinie.

5.W I i II dniu Uroczystości Bożego Narodzenia wszystkie Msze Święte będą odprawiane wg porządku niedzielnego.

6.Zachęcamy dzieci i młodzież, a także dorosłych do podtrzymywania pięknej tradycji kolędowania z szopką lub gwiazdą w domach.

7.Są jeszcze świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom; przed ołtarzem wystawiony jest „Kosz miłosierdzia” oraz poświęcone OPŁATKI wigilijne; Prasa katolicka (na regałach); kartki świąteczne (w sklepiku).

8.Caritas Archidiecezji Białostockiej serdecznie zaprasza osoby samotne, ubogie, potrzebujące oraz rodziny wielodzietne na uroczystą Wigilię. Spotkanie odbędzie się 24 grudnia o godzinie 14.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej 3 w Białymstoku.

9.Prosimy o pomoc w przywiezieniu choinek – we środę o godz. 8.00, natomiast we czwartek i piątek prosimy o pomoc w wykonaniu szopki i dekorowaniu choinek.

10.Prosimy o pomoc w rozniesieniu życzeń świątecznych parafianom do poszczególnych ulic i bloków, koperty z życzeniami są do odebrania w zakrystii.

11.Bóg zapłać DOBROCZYŃCOM.

12.Teraz nastąpi poświęcenie figurek Dzieciątka Jezus do żłóbków.