Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
IV NIEDZIELA ADWENTU

| dodał:

IV NIEDZIELA ADWENTU– 22 XII 2019


1. We wtorek 24 grudnia przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Harcerze będą roznosić Betlejemskie Światło Pokoju. Pamiętajmy o chrześcijańskim przeżyciu dnia, a zwłaszcza wieczoru wigilijnego z wieczerzą, która ma być ucztą na cześć narodzonego Zbawiciela (z odczytaniem fragmentu z Ewangelii o narodzeniu Chrystusa, modlitwą, podzieleniem się opłatkiem i śpiewem kolęd). Ostatnia Msza Święta w Wigilię oraz zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 1500, po jej zakończeniu będzie podzielenie się opłatkiem. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 1800 !!!

2. PASTERKA o północy; o godz. 2330 śpiew kolęd w wykonaniu naszego chóru. Ofiary z Pasterki tradycyjnie będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia, wspierający archidiecezjalne dzieła pomocy rodzinie.

3. W I i II dniu Uroczystości Bożego Narodzenia (środa i czwartek) wszystkie Msze Święte będą odprawiane wg porządku niedzielnego.

4. Zakończyło się nawiedzenie w bloku przy ul. Radzymińskiej 20. Msza Święta w intencji rodzin odprawiona zostanie w czasie PASTERKI (o północy). Na czas świąteczny ołtarzyk miłosierdzia z relikwiami bł. Michała pozostanie w świątyni.

5. Spotkanie mieszkańców ul. Radzymińskiej 22, 24 i 26, w związku z nawiedzeniem, odbędzie się jutro (23 grudnia) po Mszy Świętej o godz. 1800.

6. OPŁATKI wigilijne (pod chórem); prasa katolicka (na regałach).

7. Wspólnota Ruchu Światło-Życie rozprowadza sianko na stół wigilijny, przygotowane w specjalnych woreczkach przez młodzież i dzieci, będzie można je zabrać przy wyjściu z kościoła, składając dobrowolną ofiarę, wspierającą dofinansowanie rekolekcji i spotkań wspólnotowych oazy.

8. Caritas Archidiecezji Białostockiej serdecznie zaprasza osoby samotne, ubogie, potrzebujące oraz rodziny wielodzietne na uroczystą Wigilię. Spotkanie odbędzie się 24 grudnia o godzinie 1400 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej 3 w Białymstoku. 

9. Spowiedź w dniu WIGILII w dolnym kościele: godz. 9.00 - 12.00;  14.00 - 15.00.

10. Bóg zapłać DOBROCZYŃCOM.