Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
III NIEDZIELA ADWENTU

| dodał:

III NIEDZIELA ADWENTU – 15 XII 2019


1. Dzisiaj udzielone będzie uroczyste błogosławieństwo matkom oczekującym potomstwa, proszę o podejście do klęczników; również dziś przypada 7. rocznica święceń J.E. Bpa Henryka Ciereszki, którego polecamy w modlitwie.

2. Zapraszamy do udziału w Rekolekcjach Adwentowych;

 Msze Święte rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek będą: godz. 7 (dolny kościół); godz. 9, 15 i 18 (górna świątynia);

 Spowiedź rekolekcyjna – 15 min. przed każdą Mszą Świętą;

 W czasie rekolekcji (poniedziałek i wtorek) RORATY będą o godz. 700, nie będzie Mszy Św. o godz. 615.

3. Prosimy o pomoc w ustawieniu choinek – w piątek; natomiast w sobotę zapraszamy wspólnoty do pomocy w dekorowaniu choinek, w sobotę od godz. 800 będzie sprzątanie świątyni.

4. Podopiecznych naszej CARITAS zapraszamy w sobotę21 grudnia na Mszę Świętą o godz. 1500 i podzielenie się opłatkiem; na zakończenie zostaną przekazane paczki świąteczne od parafian.

5. Duszpasterskie odwiedziny chorych odbędą w sobotę 21 grudnia w godz. 800 – 930. Zapisy chorych w zakrystii lub w kancelarii.

6. Katecheza dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w niedzielę 22 grudnia po Mszy Świętej o godz. 1230 (sala pod plebanią).

7. W następną niedzielę będzie również możliwość poświęcenia figurek DZIECIĄTKA JEZUS do domowych żłóbków

8. Poświęcone opłatki wigilijne (pod chórem); świece CARITAS (przy wyjściu ze świątyni); pocztówki – (w sklepiku); Prasa kat. (na regałach).

9. Przy wyjściu ze świątyni Wspólnota Ruchu Światło-Życie naszej parafii rozprowadza sianko na stół wigilijny. Dzieci i młodzież same
przygotowały to sianko w specjalnych woreczkach, będzie można je zabrać przy wyjściu z kościoła. Przy okazji będzie możliwość zostawić dobrowolną ofiarę, dzięki której wesprzemy naszą młodzież. Fundusz który zgromadzimy pozwoli na dofinansowanie rekolekcji i spotkań wspólnotowych oazy. Za wszelkie wsparcie – dziękujemy.

10. Przed ołtarzem znajduje się kosz miłosierdzia na dary dla ubogich.

11. Prosimy o pomoc w rozniesieniu życzeń świątecznych dla parafian, koperty z życzeniami są do odebrania w zakrystii.

12. Bóg zapłać Dobroczyńcom; dziękujemy parafialnej CARITAS, kierownictwu sklepów Sokół/Lewiatan, Biedronka, Tesco, wolontariuszom i ofiarodawcom za zbiórkę charytatywną 7 grudnia.

13. Zwierzchnictwo w Polsce Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu w Jerozolimie prosi o materialnie wsparcie wspólnoty 150 chrześcijan, zamieszkujących starożytną wioskę Palestyńską Ain Airk. Można to uczynić na Białostockim Jarmarku Bożonarodzeniowym w niedzielę 15 i 22 grudnia 2019 roku w namiocie oznaczonym Czerwonym Krzyżem Jerozolimskim i hasłem „Dar pocieszenia” dla Ain Arik.