Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
III NIEDZIELA ADWENTU

| dodał:

III NIEDZIELA ADWENTU – 16 XII 2018

1. Zapraszamy do udziału w Rekolekcjach Adwentowych;

Msze Święte i nabożeństwa rekolekcyjne (ogólne) w poniedziałek i wtorek będą godz. 7 (dolny kościół),              9, 15 i 18 (główna świątynia);

Msza Święta dla młodzieży – jutro (poniedziałek) o godz. 1900.

W czasie rekolekcji (poniedziałek i wtorek) RORATY będą o godz. 700, nie będzie Mszy Św. o godz. 615.

2. Prosimy o pomoc w ustawieniu choinek – we czwartek rano; natomiast w piątek prosimy – zwłaszcza wspólnoty - o pomoc w dekorowaniu choinek.

3. Podopiecznych naszej CARITAS zapraszamy we środę 19 grudnia na Mszę Świętą o godz. 1500 i podzielenie się opłatkiem; na zakończenie zostaną przekazane paczki świąteczne od parafian.

4. Msza Święta dziękczynna za nawiedzenie ołtarzyka miłosierdzia, w intencji mieszkańców ul. Kozłowej 32, odprawiona będzie 21 GRUDNIA o godz. 1800, za mieszkańców Kozłowej 36 - 22 GRUDNIA o godz. 1800.

5. Przedświąteczne odwiedziny chorych z posługą sakramentalną odbędą w najbliższą sobotę 22 grudnia w godz. 800 – 930. Zapisy chorych w zakrystii lub w kancelarii.

6. Harcerze roznosić będą do domów PARAFIAN Betlejemskie Światło Pokoju.

7. Katecheza dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w niedzielę 23 grudnia po Mszy Świętej o godz. 1230 (sala pod plebanią).

8. Poświęcone opłatki wigilijne (pod chórem); świece CARITAS (przy wyjściu ze świątyni); pocztówki – (w sklepiku); Prasa kat. (na regałach)

9. Dzisiaj po Mszach Świętych Wspólnota Ruchu Światło-Życie naszej parafii rozprowadza sianko na stół wigilijny. Dzieci i młodzież same przygotowały to sianko w specjalnych woreczkach, będzie można je zabraćprzy wyjściu z kościoła. Przy okazji będzie możliwość zostawić dobrowolną ofiarę, dzięki której wesprzemy naszą młodzież. Fundusz który zgromadzimy pozwoli na dofinansowanie rekolekcji i spotkań wspólnotowych oazy. Za wszelkie wsparcie – dziękujemy.

10. Przed ołtarzem znajduje się kosz miłosierdzia oraz torby CARITAS na zakupy ubogim.

11. Prosimy o pomoc w rozniesieniu życzeń świątecznych parafianom do poszczególnych ulic i bloków, koperty z życzeniami są do odebrania w zakrystii.

12 Bóg zapłać Dobroczyńcom; dziękujemy parafialnej CARITAS, kierownictwu sklepów Sokół/Lewiatan, Biedronka, Stokrotka, wolontariuszom i ofiarodawcom za zbiórkę charytatywną 8 grudnia.

13.Teraz udzielone będzie uroczyste błogosławieństwo matkom oczekującym potomstwa, proszę o podejście do klęczników.