Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

| dodał:

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 9 V 2021


1. Przypominamy o inicjatywie Ojca Świętego Franciszka, by we wszystkie kolejne dni maja br. sprawować modlitwę o ustanie epidemii w największych sanktuariach maryjnych świata. Na naszej stronie www. zamieszczone są informacje o kolejnych sanktuariach - miejscach modlitwy, intencjach na bieżący dzień oraz krótkie informacje nt. aktualnego sanktuarium. Zapraszamy do codziennej, wspólnej modlitwy wraz z Papieżem Franciszkiem.

2. Dni modlitwy o dobre urodzaje oraz za kraje głodujące modlić się będziemy w czasie Mszy Świętych o godz. 1800: poniedziałek – o dobre zasiewy, wtorek – za głodujących, środa – o uświęcenie ludzkiej pracy.3. Wspomnienie NMP z Fatimy – czwartek 13 maja, nabożeństwo po Mszy Świętej o godz. 1800

We wtorkowej adoracji Najświętszego Sakramentu polecajmy Kościół w Niemczech i trudności, przez które przechodzi.

4. Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego rozpocznie się w piątek 14 maja, za udział w Nowennie można uzyskać odpust zupełny; w tym dniu przypada również święto św. Macieja, Ap

5. Nawiedzenie rodzin przez Ołtarzyk Miłosierdzia trwa przy ul. Bitwy Białostockiej; Msza Święta w intencji mieszkańców bloków nr 27 i 29 odprawiona będzie 14 maja o godz. 1500.

6. W sobotę 15 maja w czasie Mszy Świętych o godz. 1100 dzieci z klasy III A SP 26 w Białymstoku przystąpią do pierwszej komunii świętej, spowiedź dzieci i rodzin w piątek o godz. 1700. Polecajmy dzieci, rodziców, chrzestnych i wszystkich uczestników uroczystości Jezusowi Chrystusowi i Jego Matce, proszę o obfite owoce duchowe.

7. W najbliższą sobotę o godz. 2000 odprawione będzie nabożeństwo Drogi Światła; serdecznie zapraszamy do udziału.

8. W następną niedzielę 16 maja będzie obchodzona Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po Mszach Świętych będzie prezentacja (z możliwością nabycia) książek dr Wandy Półtawskiej nt. małżeństwa i rodziny.

9. Prasa katolicka (Gość Niedzielny, Idziemy, Drogi Miłosierdzia) (na regałach).

10. Bóg zapłać DOBROCZYŃCOM. Życzymy wszystkim Parafianom Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi, Pani Fatimskiej.