Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

| dodał:

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14 V 2023

1. Dni modlitwy o dobre urodzaje oraz za kraje głodujące – w tej intencji modlić się będziemy w czasie Mszy Świętych o godz. 1800: w poniedziałek – o dobre zasiewy, we wtorek – o uświęcenie ludzkiej pracy, w środę – za głodujących.

2. Święto Św. Andrzeja Boboli, M., patrona Polski przypada 16 maja.

4. Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego rozpocznie się w piątek 19 maja, za udział w Nowennie można uzyskać odpust zupełny.

5. W sobotę 20 maja w czasie Mszy Świętych o godz. 1000 i 1200 dzieci z klas III C SP 42, III B SP 26 oraz dzieci z innych szkół przystąpią do pierwszej komunii świętej (spowiedź dzieci w piątek o godz. 1700).

6. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 będzie miało miejsce pierwsze spotkanie dla młodzieży klas ósmych i ich rodziców. Spotkanie to otwiera roczne przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. W niedzielę 28 maja podczas Mszy św. o godz. 18.00 młodzież złoży deklaracje kandydatów.

7. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy polecać uczniów klas ósmych przed ich egzaminami. Zapraszamy młodzież klas ósmych i ich rodziców do wspólnej modlitwy. Na zakończenie Mszy św. będzie specjalna modlitwa do Ducha Świętego w intencji młodzieży, a także możliwość indywidualnego błogosławieństwa.

8. Następna niedziela 21 maja to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po Mszy św. o godz. 18.00 będzie kolejny wieczór uwielbienia. Liturgia Słowa Okresu Wielkanocnego pokazuje nam z jaką mocą działał Duch Święty w pierwotnym Kościele. Jezus wstępując od nieba, polecił uczniom by trawli na modlitwie i oczekiwali na Obietnicę Ojca, czyli Ducha Świętego. Chcemy tak jak apostołowie trwać na modlitwie i oczekiwać na wypełnienie tej obietnicy. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą doświadczyć obecności Ducha Świętego, która ma moc przemieniać nasze życie.

9. Prasa katolicka (Gość Niedzielny, Idziemy, Drogi Miłosierdzia) (na regałach).

10. Zapraszamy schole, chórzystów oraz inne osoby mające predyspozycje głosowe do udziału w przygotowaniu śpiewów na procesję Bożego Ciała - w środy po Mszy Świętej o godz. 1800 w sali pod plebanią (P. Michał - organista).

11. Spotkanie modlitewno-formacyjne, księży moderatorów, zelatorek i zelatorów Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej odbędzie się w sobotę, 20 maja br. w parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Białymstoku*. Rozpoczęcie o godz. 10.00 w programie konferencja, różaniec oraz Msza św.

12. Ogólnopolska Pielgrzymka Służby Zdrowia na Jasną Górę: 20-21 maja 2023.

13. Tegoroczna Piesza Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Świętej Wody odbędzie się 20 maja, w sobotę poprzedzającą Dzień Matki. Wyjście pielgrzymki będzie z białostockiej Archikatedry o godz. 14:00. Można również pielgrzymować indywidualnie i dołączyć przy Sanktuarium Matki Bożej w Świętej Wodzie. Pielgrzymka zakończy się o godz. 18.00 Mszą św. w Sanktuarium w Świętej Wodzie.

14. Beatyfikacja Rodziny Ulmów odbędzie się 10 września br. w Markowej k. Łańcuta; osoby zainteresowane indywidualnym uczestnictwem mogą otrzymać specjalny formularz zgłoszeniowy.

155. Bardzo prosimy, aby z miejsc parkingowych na posesji kościelnej korzystali przede wszystkim użytkownicy samochodów przywożących osoby niepełnosprawne lub w podeszłym wieku, gdyż miejsc tych jest niewiele. Przypominamy również naszym sąsiadom „z podwórka”, że w niedziele i uroczystości miejsca parkingowe przy kościele zarezerwowane są wyłącznie uczestnikom Mszy Świętych i by w tych dniach nie zajmowali parkingu.

16. Ponawiamy prośbę o podchodzenie do komunii świętej w dwóch rzędach.

17. Bóg zapłać za pracę przy zieleni na posesji kościelnej i za wszelkie dobro i życzymy Bożego błogosławieństwa na cały rozpoczęty tydzień.