Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

| dodał:

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 22 V 2022

1. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej zapraszamy na wieczór uwielbienia. Będzie to okazja do oddania chwały Zmartwychwstałemu Panu.Przypominamy również o dzisiejszej zbiórce żywności długoterminowej i chemii gospodarczej na rzecz uchodźców ukraińskich, organizowaną przez Diakonię miłosierdzia Ruchu Światło- Życie.

2. Dni modlitwy o dobre urodzaje oraz za kraje głodujące – w tej intencji modlić się będziemy w czasie Mszy Świętych o godz. 1800: w poniedziałek – o dobre zasiewy, we wtorek – o uświęcenie ludzkiej pracy, w środę – za głodujących.

3. We wtorek 24 maja przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.

4. Dzień matki – 26 maja; w tej intencji modlić się będziemy szczególnie w czasie nabożeństwa majowego, na które serdecznie zapraszamy.

5. Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego rozpocznie się w piątek 27 maja, za udział w Nowennie można uzyskać odpust zupełny; o godz. 1600 w Katedrze nasz parafianin al. Jakub Taudul przyjmie święcenia diakońskie.

6.Sobota 28 maja:

- w czasie Mszy Świętych o godz. 1000 i 1200 dzieci z klas III B i C SP 42 przystąpią do pierwszej komunii świętej (spowiedź dzieci w piątek o godz. 1700);

- o godz. 1100w Archikatedrze ks. diakon Dariusz, posługujący w naszej parafii wraz z innymi diakonami przyjmie święcenia prezbiteratu;

- Mszą Świętą o godz. 1800w Archikatedrze rozpocznie się II etap pielgrzymowania Białostockim Szlakiem Bł. Ks. Michała.

- Wspomnienie liturgiczne bł. Stefana Wyszyńskiego, prezbitera.

7. Następna niedziela 29 maja będzie Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego. Serdecznie zapraszamy w tym dniu na Parafialny i osiedlowy Piknik Rodzinny: Mama i Tata, najlepszy zawód świata”; rozpoczęcie Koronką przy Ołtarzu Papieskim o godz. 1500.

8. Prasa katolicka (Gość Niedzielny, Idziemy, Drogi Miłosierdzia) (na regałach).

9. Zapraszamy schole, chórzystów oraz inne osoby mające predyspozycje głosowe do udziału w przygotowaniu śpiewów na procesję Bożego Ciała, w środy po Mszy Świętej o godz. 1800 w sali pod plebanią – P. Michał organista.

10. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza na Dzień Skupienia Grona Przyjaciół Seminarium, które odbędzie się 31 maja 2022r. o godz. 1600 w gmachu Seminarium przy ul. Warszawskiej 46 w Białymstoku. W programie: konferencja duchowa, nabożeństwo majowe, Eucharystia celebrowana przez Księży neoprezbiterów. Dzień skupienia zakończy wspólny posiłek.

11. Pielgrzymka KOBIET do Kopiska: 28 maja 2022: godz. 1000 Kozińce: Pielgrzymka piesza do Kopiska; godz. 1300 w Kopisku: konferencja, różaniec, spowiedź, Msza św.

12. Informacja o możliwości włączenia się do wolontariatu „Drabiny Jakubowej” (w gablocie).

13. Bóg zapłać za pracę przy zieleni na posesji kościelnej i za wszelkie dobro.