Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

| dodał:

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 14 III 2021


1. W środę 17 marca w czasie Mszy Świętej o godz. 1500 modlić się będziemy za Ś.P. ks. prob. Zbigniewa Krupskiego (z okazji imienin).

2. W czwartek 18 marca o godz. 1800 w Archikatedrze odprawiona będzie Msza Święta z okazji imienin Abpa Edwarda Ozorowskiego.

3. Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny przypada w piątek 19 marca. Przeżywając tę uroczystość w Roku Jubileuszowym pragniemy polecać opiece Św. Józefa małżonków, rodziców oraz wszystkich mężczyzn; niech w swoim patronie widzą wzór wiary i uczą się od niego odpowiedzialności za powierzone zadania.

4. W następną niedzielę 21 marca rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne, parafialne i szkolne i będą trwały do wtorku 23 marca. Nauki rekolekcyjne będzie głosił o. Radosław Gawryś, SVD. Program zamieszczony jest na stronie parafialnej oraz na stojakach przed wejściem. Prosimy o modlitwę w tej intencji i zapraszamy do licznego udziału w rekolekcjach.

5. Nawiedzenie rodzin przez OŁTARZYK MIŁOSIERDZIA z relikwiami Bł. Michała zakończyło się przy ul. Wileńskiej, aktualnie odbywa się przy ul. Skidelskiej, Świsłockiej i Lidzkiej.

Msza Święta w intencji mieszkańców ul. Buskiej 14, 21 i 23 odprawiona będzie 19 marca o godz. 1500.

Zapraszamy przedstawicieli mieszkańców ul. Bitwy Białostockiej - domów jednorodzinnych i bloków nr 19, 23, 25, 27, 29 i 32D - na spotkanie dotyczące nawiedzenia, jutro (poniedziałek) po Mszy Świętej o godz. 1800.

6. Prasa katolicka: Drogi Miłosierdzia, Gość Niedzielny i Idziemy; pozostały jeszcze skarbonki Jałmużny Wielkopostnej (na regałach); przy wyjściu CARITAS rozprowadza paschałki wielkanocne, można również otrzymać Torbę Samarytankę.

7. Polecamy obrazki z modlitwą za wstawiennictwem Św. Józefa, które znajdują się przy figurze świętego.

8. Zaproszenie na bezpłatne badania mammograficzne, w środę 24 marca przy wejściu do dolnego kościoła.

9. Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom (…)