Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

| dodał:

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19 III 2023

1. Zapraszamy na Wieczór Uwielbienia dzisiaj po Mszy św. o godzinie 18.00. Będzie to czas modlitwy, w którym zwrócimy swoje oczy na Chrystusa wywyższonego na krzyżu, w którego ranach jest nasze uzdrowienie. Szczególnie zapraszamy osoby utrudzone, które potrzebują umocnienia i uzdrowienia na duszy i ciele.

2. Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny przeniesiona została na jutro – 20 marca; dodatkowa Msza Święta o godz. 900.

3. W sobotę 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte odprawiane będą o godz. 630, 7, 9, 15 i 1800. Jest to Dzień Świętości Życia. Kościół w tym dniu zachęca do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Osoby, które nie będą mogły przyjść do świątyni mogą uczynić to w domach; deklaracje znajdują się na regałach; w czasie każdej Mszy Świętej będzie możliwość uroczystego podjęcia duchowej adopcji.

4. W następną niedzielę 26 marca rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne, parafialne i szkolne i będą trwały do wtorku 28 marca. Nauki rekolekcyjne będzie głosił księża Misjonarze Krwi Chrystusa.

Msze Święte stanowe w niedzielę: godz. 12oo – UCZNIOWIE kl. 0-VI; 1800 – UCZNIOWIE kl. VII-VIII; MŁODZIEŻ i uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych.

Msze Święte i nabożeństwa w poniedziałek i wtorek (27 i 28 marca):

godz. 700, 900, 1500, 1800 - DOROŚLI

godz. 1000 – dzieci kl. 0-III; 1100 – uczniowie kl. IV-VIII; 1200 – młodzież i uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych;

w poniedziałek i wtorek rekolekcyjny nie będzie Mszy Św. o godz. 630.

Szczegółowy program zamieszczony jest na stronie parafialnej oraz na stojakach przed wejściem. Prosimy o modlitwę w tej intencji i zapraszamy do licznego udziału w rekolekcjach.

5. W Niedzielę Palmową 2 kwietnia odbędzie się tradycyjnie konkurs, w czasie którego zostaną wyłonione i nagrodzone najciekawsze palmy. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami i rodzeństwem do wykonania palm.

6. Prasa katolicka: Gość Niedzielny i Idziemy; (na regałach); paschałki wielkanocne CARITAS (przy wyjściu).

7. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na comiesięczne spotkanie modlitewne w intencji narzeczonych, małżeństw i rodzin naszej Archidiecezji. Odbędzie się ono we środę 22 marca w kaplicy pw. Św. Józefa przy ul. Orzeszkowej 5/2. o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji małżeństw starających się o dar potomstwa. Następnie od 19:00 do 20:00 będzie miała adoracja Najświętszego Sakramentu (w ciszy). W tym czasie będzie także możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

8. W dniach 21 - 23 kwietnia organizowane są w Hodyszewie weekendowe rekolekcje dla małżeństw przeżywających trudności lub chcących odświeżyć swoją relację, prowadzone przez diecezjalny ośrodek Spotkań Małżeńskich. Szczegółowe informacje i kontakt do organizatorów na stronie www.spotkaniamalzenskie.pl

9. W ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych U S K w Białymstoku zaprasza osoby pomiędzy 50 a 65 rokiem życia na bezpłatne badania jelita grubego. Szczegóły na załączonym do niniejszej wiadomości plakacie oraz stronie internetowej szpitala.

10.Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom (…)

Módlmy się za walczących o niepodległość Ukraińców, za ofiary rosyjskiej agresji, a także o opamiętanie i nawrócenie dla sprawców zbrojnej napaści. Niech dobry Bóg powstrzyma przemoc, gwałt i zniszczenie, aby zapanował upragniony pokój.