Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

| dodał:

III NIEDZIELAWIELKIEGOPOSTU– 7 III 2021


1. Jutro przypada zwyczajowy Dzień Kobiet. Od kilku miesięcy ze smutkiem obserwujemy zachowania niektórych kobiet urągające ich godności. Zrzeszone w ruchach feministycznych aktywistki, zranione często przez własny model życia lub też przez ideologie i pieniądze, agresywnie promują najniższe zachowania i wzorce, niegodne kobiety, pociągając za sobą młode niewiasty, w imię rzekomej obrony ich praw. W Kościele Katolickim i w naszej kulturze kobiety były i nadal są otaczane jest szacunkiem. Przeciwne temu zachowania wynikają z grzesznego życia oraz z różnego rodzaju patologii i zniewoleń dotykających zarówno mężczyzn jak i kobiety. Niech ten dzień będzie dla nas wierzących okazją nie tyle do życzeń i upominków, ale przede wszystkim do modlitwy za nasze matki, żony, córki, siostry, koleżanki oraz do ekspiacji za profanację obrazu kobiety, obdarzonej przez Boga tak szczególnym powołaniem, jakim jest przyjmowanie, noszenie i wydawanie ludzkiego życia, niezależnie od tego w jakim jest ono stanie zdrowia.

2. Msza Święta w 32. rocznicę katastrofy pociągu przewożącego ciekły chlor, dziękczynna za ocalenie Białegostoku będzie sprawowana we wtorek, 9 marca 2021 roku, o godz. 18.00 w naszym Sanktuarium. Mszy św. przewodniczyć będzie Arcybiskup Tadeusz Wojda. Zapraszamy do licznego udziału. Z powodu koronawirusa nie odbędzie się Droga Krzyżowa ul. Poleską, która tradycyjnie tego dnia poprzedzała Mszę św. w Sanktuarium.

3. W sobotę 13 marca przypada dzień fatimski – różaniec wg stałego porządku.

4. Prosimy, aby Ołtarzyk Miłosierdzia z relikwiami Bł. Michała przyjęli mieszkańcy domów przy ul. Wileńskiej, Lidzkiej i Skidelskiej; Msza Święta w intencji mieszkańców ul. Buskiej 19 odprawiona będzie 12 marca o godz. 1500.

5. Prasa katolicka – Idziemy, Gość Niedzielny… (na regałach); w sklepiku sanktuaryjnym są wydawnictwa o miłosierdziu Bożym i bł. Michale. Zapraszamy do lektury nowego numeru „Dróg Miłosierdzia”. Przekazujemy w nim informację o mianowaniu naszego Arcybiskupa Tadeusza Wojdy nowym Metropolitą Gdańskim oraz jego słowa wypowiedziane tuż po otrzymaniu nominacji. Polecamy rozmowę z s. Michaelą Rak, założycielką hospicjum w Wilnie, zatytułowaną „Miłosierdzie jest walutą na wieczność” Pomocą w dobrym przeżywaniu Wielkiego Postu mogą służyć artykuły: „Przygotowując się na Paschę”, Zagubiona praktyka - o konieczności ascezy" czy „Modlitwa źródłem życia” oraz rozważania do Ewangelii wielkopostnych niedziel.

6. Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o świątynię. Prosimy też, aby każdy wychodząc ze świątyni starał się pozostawić po sobie porządek (nie brudzić klęczników butami, poprawić maty wyściełające siedziska ławek, nie pozostawiać śmieci - głównie chusteczek higienicznych) etc.