Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

| dodał:

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 15 III 2020

1. W celu uniknięcia dużych skupisk wiernych wszystkie Msze Święte niedzielne, od dzisiaj do odwołania, będą odprawiane jednocześnie w głównej świątyni i w dolnym kościele w zwiększonej liczbie wg następującego porządku:

Godziny Mszy Świętych:

Główna świątynia i dolny kościół: 7.00, 9.00, 10.30, 11.45, 12.30, 14.00, 15.00, 16.30, 18.00, 20.00

Bardzo prosimy, aby przychodzić na nowe godziny Mszy Świętych; służba sanktuaryjna i wolontariusze będą pomagać w przemieszczaniu się, aby liczba uczestników była zbliżona do zaleceń Ks. Arcybiskupa, a jest to grupa 50 osób. W głównej świątyni będą odprawiane Msze Święte w intencjach zamówionych przez ofiarodawców; w dolnym kościele w intencjach o powstrzymanie epidemii.

2. W tygodniu wszystkie Msze Święte będą w głównej świątyni; Msza Święta dodatkowa w poniedziałek o godz. 1200; wszystkie zamówione intencje mszalne będą polecane.

3. Prosimy, aby niżej wymienione osoby skorzystały z dyspensy udzielonej przez władze kościelne, wg której z obowiązku uczestnictwa we Wszy Świętej niedzielnej zwolnione są:

a.osoby w podeszłym wieku,

b.osoby z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),

c.dzieci i młodzież szkolna oraz dorośli, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę,

d.osoby, które czują obawę przed zarażeniem.

Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie gorąco zachęcam, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie w łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe Mszy Świętych i innych nabożeństw.

4. Do odwołania zawiesza się również spotkania wspólnotowe i prosimy o podejmowanie formacji w swoich domach, korzystając z materiałów, a także z pomocy kapłanów przez dostępne środki komunikacji. Osoby, które będą miały potrzebę skorzystania z sakramentu pokuty poza dotychczasowymi godzinami niech korzystają z numeru telefonu „dyżurnego”. Osoby, które długo nie przystępowały do sakramentów świętych i pragnęłyby przyjąć w swoim domu niech zgłaszają zapotrzebowanie, które w miarę możliwości postaramy się zrealizować.

5. Jako kapłani zapewniamy o podwyższonej trosce o higienę zwłaszcza w czasie komunii świętej, co stworzy większe bezpieczeństwo w przyjmowaniu Eucharystii. Kratki konfesjonałów są zabezpieczone specjalną folią. W czasie Mszy Świętych znaku pokoju można przekazywać przez skłon. Oddawajmy cześć krzyżowi i relikwiom przez akt wewnętrzny i głęboki skłon. W pojemnikach znajduje się woda poświęcona, która dla ludzi wierzących zawiera moc Bożą i możemy wziąć ją do domu.

6. Ołtarzyka Miłosierdzia z relikwiami Bł. Michała nawiedza mieszkańców ul. Radzymińskiej 40; następne będą bloki nr 42, 44 i 46. Msza Święta dziękczynna w intencji mieszkańców ul. Radzymińskiej 26 odprawiona będzie 20 marca o godz. 1500.

7. Msza Święta w intencji Ks. Abpa Edwarda Ozorowskiego w środę 18 marca o godz. 1800 w Archikatedrze; prosimy o modlitwę w intencji Solenizanta.

8. Prasa katolicka – Idziemy, Gość Niedzielny, Nasza Arka… (na regałach); w sklepiku sanktuaryjnym są do nabycia wydawnictwa o miłosierdziu Bożym: album o bł. Michale „Ufający”, historia Obrazu Jezusa Miłosiernego i Święta Miłosierdzia Bożego, rozważania bł. Michała.

9. Zachęcamy do modlitwy o powstrzymanie epidemii; módlmy się w domach, nawiedzajmy indywidualnie świątynię, by modlić się do miłosierdzia Bożego i odprawić drogę krzyżową, pobyć na adoracji; podejmujmy również dobrowolnie post (nawet o chlebie i wodzie) i inne akty pokuty.

Bardzo prosimy o wyrozumiałość.

10. Bóg zapłać wszystkim dobroczyńcom i tym, którzy ze zrozumieniem przyjmują wszelkie wskazania.

===========================================

TERMINY MSZY  ŚWIĘTYCH TELEWIZYJNYCH I RADIOWYCH:

7:00 – TVP 1

9:30 – Telewizja TRWAM

11.00 – TVP 1

13:00 – TVP POLONIA

9:00 – Polskie Radio, Program Pierwszy

Poniedziałek, 16 marca 2020 r. – niedziela, 22 marca 2020 r.

7:00 – z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach – TVP1


Poniedziałek, 16 marca 2020 r. – piątek, 20 marca 2020 r.

20:00 – z Jasnej Góry w intencji ustania epidemii, TVP3 pasmo ogólnopolskie oraz na

kanale YouToube dostępnym na stronach internetowych: www.jasnagóra.pl i www. episkopat.pl.