Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

| dodał:

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 20 III 2022


1. Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką, ustanowiony przez Sejm RP przypada we czwartek 24 marca.

2. W piątek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte odprawiane będą o godz. 630, 7, 9, 15 i 1800. Jest to Dzień Świętości Życia. Kościół w tym dniu zachęca do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Osoby, które nie będą mogły przyjść do świątyni mogą uczynić to w domach; deklaracje znajdują się na regałach; w czasie każdej Mszy Świętej będzie możliwość uroczystego podjęcia duchowej adopcji. Uroczystość ta zakończy Tydzień dla Życia pod hasłem: „Chrońmy życie od poczęcia do naturalnej śmierci”. W TYM DNIU RÓWNIEŻ W JEDNOŚCI Z PAPIEŻEM, W CZASIE MSZY ŚWIĘTEJ O GODZ. 18.00 DOKONAMY AKTU POŚWIĘCENIA ROSJI I UKRAINY NIEPOKALANEMU SERCU MARYI.

3. Zakończyła się peregrynacja ołtarzyka miłosierdzia z relikwiami Bł. Michała w rodzinach naszej parafii. W ciągu pięciu lat trwania nawiedzenia niecałe dwa tysiące rodzin (ok. 50%) przyjęło do swojego domu ołtarzyk; dziękujemy tym rodzinom za przyjęcie, Bogu za otrzymane łaski. Ołtarzyk aktualnie umieszczony jest w dolnym kościele przy obrazie św. Faustyny. Rodziny, które z różnych powodów nie przeżyły nawiedzenia mogą to uczynić indywidualnie, biorąc na jedną dobę ołtarzyk do swojego domu.

4. Rozpoczęły się przygotowania oprawy muzycznej liturgii Wielkiego Tygodnia i Triduum przez połączone schole i chórzystów oraz przez nowe osoby, które chciałyby włączyć się do tego grona; przesłuchanie kandydatów w zakresie możliwości muzycznych i głosowych odbędzie się w środę po Mszy Św. o godz. 1800 w sali pod plebanią; zapraszamy. 

5. Msza Święta z udziałem osób niedowidzących i seniorów odprawiona będzie w najbliższą niedzielę 27 marca o godz. 10.00 w dolnym kościele.

6. Prasa katolicka – Idziemy, Gość Niedzielny… (na regałach); wydawnictwa o miłosierdziu Bożym i bł. Michale oraz pocztówki wielkanocne – chrześcijańskie (w sklepiku).

7. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na rekolekcje wielkopostne. Odbędą się one w dwóch turach: 27-29 marca w parafii p.w. NMP Matki Kościoła - głosi ks. Łukasz Kisielewski, 3-5 kwietnia w parafii katedralnej - o. Luca Bovio. Spotkania rozpoczynają się o godz. 1930.

8. Przedszkole Familijne i Szkoła Podstawowa STER, które łączą wysoki poziom nauczania z wychowaniem w wartościach chrześcijańskich, prowadzą nabór do przedszkola oraz klas I, II, III i IV szkoły podstawowej. Trwają dni otwarte. Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły.

9. Wielkopostne rekolekcje dla służby zdrowia: informacje na: www.archibial.pl

10. Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o świątynię. Prosimy też, aby wychodząc  pozostawić uporządkowane wykładziny w ławkach.