Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

| dodał:

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 5 III 2023

1. Dziś przypada niedziela misyjna, dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami; zbiórka ofiar na dzieło „Ad Gentes”.

2. W środę 8 marca przypada Dzień Kobiet; w prezencie ofiarujmy naszym Paniom modlitwę; zapraszamy na Mszę Świętą w ich intencji o godz. 1800.

3. Msza Święta dziękczynna za ocalenie miasta Białegostoku, w 34. rocznicę katastrofy pociągu przewożącego chlor, będzie sprawowana w czwartek, 9 marca 2023 roku, o godz. 1800 w naszym sanktuarium; będzie jej przewodniczył Abp Józef Guzdek Metropolita Białostocki. Serdecznie zapraszamy do licznego udziały w Eucharystii.

Podobnie jak w ubiegłym roku nie odbędzie się Droga Krzyżowa ul. Poleską, która tradycyjnie poprzedzała Mszę św. w Sanktuarium (…)

4. W następną niedzielę 12 marca taca zostanie przeznaczona na ołtarz w kaplicy Matki Bożej Miłosierdzia w naszej Archikatedrze.

5. Prasa katolicka – Drogi Miłosierdzia, Idziemy i Gość Niedzielny (na regałach); są jeszcze skarbonki „Jałmużny Wielkopostnej”, natomiast w zakrystii można otrzymać Torby Samarytanki. Zachęcamy do włączenia się w dzieła CARITAS.

6. Opera Filharmonia Podlaska zaprasza na spektakl operowy „Dyptyk Wielkanocny” z udziałem artystów orkiestry, chóru i baletu Opery i Filharmonii Podlaskiej od 3 marca do 5 kwietnia 2023.

7. Parafialny Zespół Caritas zaprasza SENIORÓW na cykliczne spotkania uwzględniające różne zainteresowania i umiejętności osób starszych. Planowane są zajęcia warsztatowe dla osób o zamiłowaniach artystycznych, kulinarnych, plastycznych, krajoznawczych itp. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę 18 marca o godz. 1000 w sali pod plebanią.

8. Zapraszamy serdecznie do obejrzenia filmu pt. „Opiekun”. Przedstawia on historie ludzi, w których życie w cudowny sposób wkroczył św. Józef. Nasza parafia ma zarezerwowaną salę w kinie Helios przy ulicy Jurowieckiej na najbliższy wtorek 7 marca na godz. 1930. Osoby chętne kupują bilety indywidualnie w kasie kina, bezpośrednio przed seansem. Bilety są w cenie 16,90 na hasło MIŁOSIERDZIE.

Zapraszamy do lektury marcowego numeru „Dróg Miłosierdzia”. Na czas Wielkiego Postu polecamy list pasterski naszego Arcybiskupa Metropolity, wzywający do uznania prawdy o naszym grzechu i Bożym Miłosierdziu, a także wielkopostne zamyślenia bł. Michała Sopoćki i rozważania do niedzielnych Ewangelii. 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przypada Dzień Świętości Życia. Z tej okazji proponujemy rozmowę ze specjalistą z dziedziny naprotechnologii oraz wywiad z siostrą nazeratanką prowadzącą Dom Samotnej Matki i Dziecka w Supraślu. Warto przeczytać również artykuł o lenistwie duchowym, refleksje na temat nadziei, czy też o tym, jak słabość przemienić w siłę.

Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej serdecznie zaprasza na rekolekcje wielkopostne dla Związków Niesakramentalnych, które odbędą się w dniach 9 i 10 marca 2023 r. (czwartek i piątek). Msza Święta z nauką rekolekcyjną będzie odprawiana o godz. 17:30 w starym kościele Farnym. Rekolekcje na temat „Miłość pomimo...” wygłosi ks. Dominik Budzicki. W piątek po Eucharystii spotkanie integracyjne w sali za Katedrą.

9. Bóg zapłać za wszelkie dobro; dziękujemy za ofiary CARITAS (pomoc Ukrainie) z Środy Popielcowej w wys. 10 500,00.