Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

| dodał:

Scena PRZEMIENIENIA na Górze Tabor

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU– 28 II 2021


1. Dzisiaj niedziela misyjna, zbiórka ofiar na dzieło „Ad Gentes”.

2. Ołtarzyk Miłosierdzia z relikwiami Bł. Michała nawiedza mieszkańców bloków przy ul. Grodzieńskiej, Kowieńskiej i Wołkowyskiej; następni będą mieszkańcy ulic: Wileńskiej, Lidzkiej i Skidelskiej. Msza Święta w intencji mieszkańców ul. Buskiej 10 odprawiona będzie 5 marca o godz. 1500.

3. I czwartek – po Mszy Świętej nabożeństwo om powołania; po nabożeństwie (w dolnym kościele) konferencja dla Wspólnoty Adoracyjnej.

4. I piątek – nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa po Mszach Świętych o godz. 700 i 1800; Msza Święta dla uczniów po godz. 1630 w dolnym kościele.

5. I sobota – po Mszy Świętej o godz. 700 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

6. I niedziela miesiąca: różaniec, procesja i katecheza dla rodzicówi chrzestnych wg stałego porządku.

7. Intencje modlitewne na marzec: KŻR – O poszanowanie praw i wartości chrześcijan, zwłaszcza katolików przez władze samorządowe, państwowe, parlamentarne i europejskie,; Straż Honorowa Najświętszego Serca Jezusa – O duchowe owoce nabożeństw i rekolekcji wielkopostnych.

8. Prasa katolicka – Idziemy i Gość Niedzielny oraz skarbonki Jałmużny Wielkopostnej CARITAS (na regałach);

9. Msza Święta ku czci św. Kazimierza Królewicza, Głównego Patrona Metropolii Białostockiej, będzie sprawowana 4 marca br. (czwartek) o godz.18.00 w kościele św. Kazimierza w Białymstoku.

10. Szkoła Podstawowa nr 42 w Białymstoku im. Bł. Ks. Michała Sopoćki , zaprasza uczniów do klasy pierwszej. Dokumenty należy składać do 8 marca 2021. Szkoła otwarta jest na nowości edukacyjne i potrzeby wszystkich uczniów. Kształci i wychowuje w duchu tradycyjnych wartości, rozwija pasje poznawcze młodzieży. Przekazuje wiedzę i uczy myślenia. Zapraszamy!!!

11. Zmarli w I i II 2021: Danuta Paciukiewicz, Andrzej Kragiel, Kazimierz Kiczuk, Eugeniusz Stypułkowski, Marek Stawicki, Władysław Puchalski, Piotr Hościło, Jan Szabłowski, Maciej Bebłot, Alina Lewkowicz, Jarosław Paciukiewicz, Antoni Mierzwiński, Krystyna Kondracka, Krystyna Więcko, Mieczysław Szałaj, Antoni Nalewajko, Edmund Giga, Teresa Łapińska, Jan Arciszewski; Wieczny odpoczynek…

12. Bóg zapłać za wszelkie dobro; za ofiary na Caritas z Środy Popielcowej (7 870 zł). Dziękujemy za gorliwą pracę przy usuwaniu śniegu ze schodów i posesji, za troską o czystość świątyni. Niech Bóg wynagrodzi to dobro swoją łaską.