Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

| dodał:

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25 III 2024


1. Dziś przypada niedziela misyjna, dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami; po Mszy Świętej przeprowadzana jest kwesta na misje. Modlimy się również za nasze Seminarium. Dzisiejszy kaznodzieja – diakon Michał Cylwik został skierowany przez Księdza Arcybiskupa Metropolitę do pracy duszpasterskiej w naszym sanktuarium. Czas przygotowania do święceń kapłańskich ks. diakona polecajmy w naszych modlitwach.

2. I piątek, I sobota i I niedziela miesiąca – nabożeństwa wg stałego porządku.

3. Przypominamy, że w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy Świętej o godz. 1330 prowadzone są katechezy chrzcielne dla rodziców i chrzestnych. Mają one na celu głębsze poznanie sakramentu chrztu świętego i zadań z niego wynikających. Prosimy, aby rodzice spodziewający się dziecka lub nowonarodzonych dzieci oraz chrzestni, w dowolnym miesiącu przed chrztem uczestniczyli w katechezie.

4. Intencje modlitewne na marzec: 

Koła Żywego RóżańcaO dobre przygotowanie i przeżycie rekolekcji wielkopostnych

Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa Aby podejmowane praktyki wielkopostne pogłębiały wśród Polaków wiarę w Boga oraz wzajemną miłość i szacunek.; 

Wspólnota Adoracyjna: O bł. Boże dla rolników i ich rodzin oraz o szacunek dla ich pracy.

5. Prasa katolicka – Drogi Miłosierdzia, Idziemy i Gość Niedzielny (na regałach); są jeszcze skarbonki „Jałmużny Wielkopostnej”, natomiast w zakrystii można otrzymać Torby Samarytanki, od następnej niedzieli można będzie nabyć paschałki wielkanocne.

6. Bardzo prosimy stałych uczestników Adoracji Najświętszego Sakramentu o aktualizację swoich dni i godzin adoracji. Apelujemy również o nowe osoby, które chciałyby zasilić dotychczasowe grono eucharystyczne. Szczególnie zwracamy się z tą prośbą do emerytów i rencistów o „jedną godzinę czuwania przy Chrystusie eucharystycznym. W czasie rekolekcji wielkopostnych przy wyjściu z kościoła będą dyżurowały osoby z listami i będzie możliwość zapisania się i uzyskania szczegółowych informacji.

7. Zaproszenie na uroczystość odsłonięcia i poświęcenia tablicy „Serce dla Inki” w Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych 1 marca 2024 godz. 1700, kościół pw. Zwiastowania NMP (ul. Chętnika 80).

8. Trwa Dominikańska Szkoła Wiary w Białymstoku zaprasza na wykład otwarty „Siła pokory”. Zapraszamy w sobotę 2 marca na Mszę Świętą o godz. 1000, a potem na wykład o 1100 do Arkad Katedralnych (wejście A za katedrą białostocką). Więcej informacji na Facebooku lub na plakacie.

9. Od 1 marca w kinach można zobaczyć film: „Powołany 2”. To polska produkcja. Jej głównym bohaterem jest ksiądz, który znajduje sposób, by inspirować ludzi niekoniecznie przychylnych Kościołowi i religii. Zapraszamy.

10. Katolicka Szkoła Sióstr Misjonarek „PRZY STAWACH” zaprasza na dni otwarte 29 lutego w godz. 1600-1800 oraz 9 marca w godz. 1000-1200.

11. Bóg zapłać za wszelkie dobro…

==============================

MODLITWA O POKÓJ NA UKRAINIE ( w niedzielę 25 lutego)

Módlmy się za walczących o wolność i niepodległość Ukraińców, za ofiary rosyjskiej agresji, a także o opamiętanie i nawrócenie dla sprawców zbrojnej napaści. Niech w świecie rozdartym niezgodą zapanuje sprawiedliwość i pokój. Ciebie prosimy…

=========================

MODLITWA ZA ROLNIKÓW: (w niedzielę 25 lutego)

Za rolników i ich rodziny. Niech dobry Bóg błogosławi im za trud ich pracy, a światło Ducha Świętego oświeca wszystkich, którzy z dobrą wolą pragną szukać rozwiązań dotykających ich problemów. Ciebie prosimy…