Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
VI Niedziela zwykła

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 II 2020


1. W sobotę 22 lutego przypada Święto Katedry Św. Piotra Apostoła; jest to również 89. rocznica objawienia się Pana Jezusa siostrze Faustynie w Płocku, z poleceniem namalowania OBRAZU. Postarajmy się, aby w każdym naszym domu był obraz Jezusa Miłosiernego  i Bł. Michała Sopoćki.

2. Ołtarzyk miłosierdzia z relikwiami bł. Michała nawiedza obecnie rodziny przy ul. Radzymińskiej 24; w intencji mieszkańców ul. Radzymińskiej 22, którzy przeżyli nawiedzenie, modlić się będziemy 21 lutego w czasie Mszy Świętej o godz. 1500.

3. W następną niedzielę 23 lutego gościć będziemy kapłana z Białostockiej Szkoły Nowej Ewangelizacji - ks. Michała Urbana, który wygłosi homilie poświęcone tajemnicy Eucharystii; po Mszach Świętych rozprowadzane będą książki poświęcone tej tematyce; niedziela ta rozpocznie w naszym sanktuarium cykl katechez wielkopostnych związanych z przeżywaniem Roku Eucharystii.

4. Czasopisma katolickie (Idziemy, Gość Niedzielny, Nasza Arka), obrazki i foldery (na regałach); obrazy Jezusa Miłosiernego, dewocjonalia, książki(w sklepiku).

5. Prośba o przekazanie 1% podatku: 

Stowarzyszenia Czcicieli Miłosierdzia Bożego (na propagowanie kultu miłosierdzia Bożego w Archidiecezji i na działalność charytatywną) oraz 

Caritas Archidiecezji Białostockiej (na Caritas Potrzebującym). 

Numer KRS można znaleźć na stronie internetowej białostockiej Caritas i Stowarzyszenia, na plakacie oraz na ulotkach.

6. Msza Święta w intencji życia poczętego odprawiona będzie 25 lutego 2020 o godz. 1800 w kościele pw. Chrystusa Króla.

7. Archiwum i Muzeum Archidiecezjalne w Białymstoku zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Andrzeja Zieniuka PASJA - Droga Krzyżowa oraz Poczet Apostołów do kościoła w Tryczówce. Wernisaż wystawy 19 lutego 2020 r. o godz. 17.00. Wystawa czynna do kwietnia 2020 w siedzibie Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego w Białymstoku ul. Warszawska 48.

8. Do naszego sanktuarium został skierowany alumn piątego roku AWSD Przemysław Cimoch. W czasie rocznego pobytu będzie pomagał kapłanom jako nadzwyczajny szafarz Eucharystii, a także będzie pełnił inne posługi związane z sanktuarium. Otoczmy alumna Przemysława naszą modlitwą w tym ważnym czasie przygotowania do święceń diakonatu.

9. Bóg zapłać Dobroczyńcom…