Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
VI Niedziela zwykła

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 II 2023

1. Dzisiejsza tac przeznaczona jest na Fundusz Remontowo-Budowlany Archidiecezji Białostockiej.

Naszą modlitwą otaczamy ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii, na ten cel zbierane są również ofiary do skarbonek przy wyjściu z kościoła.

2. Jutro różaniec fatimski – 13 lutego wg stałego porządku.

3. Święto św. Cyryla i Metodego, patronów Europy przypada we wtorek 14 lutego.

4. W środę 15 lutego przypada 48. rocznica śmierci Bł. Michała Sopoćki. Wprawdzie liturgiczne obchody Święta Bł. Michała w Archidiecezji Białostockiej zostały przeniesione na dzień 28 września, to jednak pragniemy zaznaczyć dzień rocznicy śmierci, czyli narodzin dla nieba błogosławionego w naszym sanktuarium. Zapraszamy wszystkich Parafian oraz Pielgrzymów do włączenia się we wspólną modlitwę:

Głównej Mszy Świętej o godz. 1500 z Koronką, w intencjach polecanych do Miłosierdzia Bożego za wstaw. Bł. Michała, przewodniczyć będzie i wygłosi homilię Ks. Abp Józef Guzdek Metropolita Białostocki.

5. W następną niedzielę gościć będziemy diakona naszego seminarium, który będzie zbierał ofiary na rzecz AWSD.

6. Czasopisma katolickie (Idziemy, Gość Niedzielny), obrazki i foldery (na regałach); obrazy Jezusa Miłosiernego, dewocjonalia, książki (w sklepiku).

7. Prośba o przekazanie 1% podatku: Stowarzyszenia Czcicieli Miłosierdzia Bożego (na propagowanie kultu miłosierdzia Bożego w Archidiecezji i na działalność charytatywną) oraz Caritas Archidiecezji Białostockiej (na Caritas Potrzebującym). Numer KRS można znaleźć na stronie internetowej białostockiej Caritas i Stowarzyszenia, na plakacie oraz na ulotkach.

8. Zakończenie kolędy:

13 II Pn Tysiąclecia PP: 54, 54A i56

Tysiąclecia PP: 58, 60;Kombatantów

14 II Wt Bełzy
16 II Śr Kolęda dodatkowa; nowe zgłoszenia

9. Bóg zapłać Dobroczyńcom; dziękujemy za życzliwe spotkania i ofiary na kolędzie.