Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
VI Niedziela zwykła

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 II 2024

1. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Chorego: o godz. 1330 – Msza Święta z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych

2. Różaniec fatimski – 13 lutego wg stałego porządku.

3. W Środę Popielcową (14 lutego) rozpoczniemy Wielki Post. W tym dniu również rozpocznie się czas Komunii świętej wielkanocnej. Msze Święte z poświęceniem popiołu i posypaniem głów o godz.: 630, 700, 900, 1500, 1630 i 1800. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (dla osób od 14 lat) i post ścisły (trzy posiłki, tylko jeden do syta – dla osób od 18 do 60 lat). Pamiętajmy, że Wielki Post jest „czasem zakazanym”, w którym katolicy nie powinni uczestniczyć w „hucznych zabawach”. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

Droga Krzyżowa: dorośliśrody po Mszy Św. o godz. 1500; piątki po Mszy Św. o godz. 1800; dzieci – we środy o godz. 1700; zachęcamy też do indywidualnego odprawiania Drogi Krzyżowej w świątyni lub na zewnątrz (Kalwaria Miłosierdzia).

Gorzkie Żale – we wtorki i piątki po Mszy Św. o godz. 1500; w niedziele o godz. 1730;

Godzinki o Męce Pańskiej – w niedziele o godz. 830.

Za udział w rekolekcjach i nabożeństwach pasyjnych można uzyskać odpust zupełny).

4. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają Dni Modlitw Trzeźwość 15,16 i 17 lutego 2024; szczegółowy program zamieszczony jest na plakacie; zaprasza Krucjata Wyzwolenia Człowieka.

5. Pierwsza spowiedź dzieci przed pierwszą komunią świętą - piątek 16 lutego o godz. 1630.

6. W czwartek 15 lutego przypada 49. rocznica śmierci Bł. Michała Sopoćki. Zapraszamy Parafian oraz Pielgrzymów do włączenia się we wspólną modlitwę:

W naszym sanktuarium Mszy Świętej o godz. 1500 z udziałem Czcicieli Miłosierdzia Bożego oraz Szkoły Podstawowej nr 42 im. Bł. Michała Sopoćki będzie przewodniczył Ks. Abp Józef Guzdek; natomiast o godz. 1800 Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Bp. Henryka, z udziałem kapłanów naszego dekanatu i przedstawicieli Rycerzy Kolumba z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie - Łagiewnikach. 

7. W następną niedzielę po Mszy Świętej o godz. 18.00 zapraszamy na WIECZÓR UWIELBIENIA.

8. Czasopisma katolickie (Idziemy, Gość Niedzielny), Ukazał się lutowy numer „Dróg Miłosierdzia”. Znajdziemy w nim zachętę do przeżycia czasu Wielkiego Postu jako czasu osobistego nawrócenia. Polecamy rozmowę z proboszczem jednej z białostockiej parafii pt. „Od głodu do nasycenia Bogiem” oraz motywujący do życia w prawdzie artykuł „Karnawał bez maski”. Wielką pomocą w przeżywaniu okresu Wielkiego Postu może być Droga Krzyżowa - przygotowana specjalnie dla Czytelników „Dróg Miłosierdzia”. Zapraszamy do lektury!

9. Zakończenie kolędy: pon. (12 II): Białostoczek 11 i 13A; wt. Białostoczek (13 II): 3,5,7,9,12 i domy jednorodzinne.

10. Prośba o przekazanie 1% podatku: Stowarzyszenie Czcicieli Miłosierdzia Bożego oraz Caritas Archidiecezji Białostockiej proszą o przekazanie 1,5% podatku na działalność statutową. Numer KRS można znaleźć na stronie Caritas i Stowarzyszenia, na plakacie.

11. Białostocka Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na „Boskie Walentynkido Kina Ton w niedzielę (11 lutego, godz. 15.30). W planie konferencja o miłości, film i potańcówka.

12. Zaproszenie do korzystania z parafialnej KAWIARENKI w domu parafialnym na parterze , zorganizowanej dzieki zaangażowaniu Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca..

13. Bóg zapłać Dobroczyńcom; dziękujemy za życzliwe spotkania i ofiary na kolędzie.