Aktualności

Kolejny kurs Nowe Życie w naszej parafii, 23-25 lutego 2024

Nowy termin kursu: 23 - 25 lutego 2024

Miejsce: Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku (oratorium w dolnym kościele)

Rozpoczęcie: piątek, 23 lutego, godz. 18.00 - Msza św.

Zakończenie: niedziela, 25 lutego, godz. 10.30 - Msza św.

ZAPISY: dzwoniąc lub wysyłając SMS-a ze swoim imieniem i nazwiskiem; tel. 453 124 059


Kurs Nowe Życie jest miejscem, gdzie możesz spotkać żywego Boga i doświadczyć Jego mocy. Dokonuje się to poprzez głoszenie Kerygmatu - czyli Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie, zawartej na kartach Ewangelii. Konsekwencją tego przepowiadania jest osobiste spotkanie z Jezusem zmartwychwstałym i nowe wylanie Ducha Świętego, który sprawia, że rodzimy się na nowo, aby żyć jak dzieci Boże i dziedzice Jego Królestwa we wspólnocie Kościoła.

Kurs Nowe Życie jest pierwszym kursem proponowanym przez międzynarodową Szkołę Ewangelizacji św. Andrzeja, która odpowiada na wielką misję Jezusa: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu” (Mk 16, 15).

Kursy proponowane przez tę szkołę mają niesamowite oddziaływanie, ponieważ odpowiadają na wezwanie papieża Jana Pawła II do Nowej Ewangelizacji. Każdy uczestnik kursu nie tylko słucha o prawdach zawartych w Ewangelii, ale zaczyna doświadczać ich w swoim życiu.

Kursy Nowe Życie w naszej Parafii są prowadzone we współpracy z Białostocką Szkołą Nowej Ewangelizacji. Angażują się w nie osoby, które doświadczyły czym jest nowe życie i pragną bezinteresownie swoje doświadczenie przekazywać dalej.

Kurs Nowe Życie nie wymaga żadnego wcześniejszego przygotowania i jest adresowany do każdej osoby, która ma otwarte serce na Boże działanie. Mogą na niego przyjść osoby, które pragną odnowić swoją relację z Jezusem, ale także takie, które nigdy Go nie spotkały.

Podczas kursu uczestniczy się w proponowanych dynamikach, nie ma tam grup dzielenia, aby osoby mogły czuć się komfortowo. Nikt do niczego nie zmusza, ale zachęca i proponuje.

Kurs ze względu na swoją specyfiką rozpoczyna się w piątek wieczorem Mszą św. i kończy się w niedzielę przed południem. Ze względu na jego charakter nie można uczestniczyć tylko w części kursu. W sobotę przewidziane są dwa posiłki. Na zakończenie kursu można złożyć ofiarę za koszty związane z posiłkami i organizacją.

Zapraszamy serdecznie - ekipa kursu Nowe Życie

Dodatkowe informacje i zapisy, tel. 453 124 059 (chętnie odpowiemy na wszystkie wątpliwości i pytania)

Kursy odbywają się w grupach 20-30 osób, chcemy je organizować cyklicznie po znalezieniu się odpowiedniej ilości chętnych osób.


Oto kilka świadectw z ostatniego kursu Nowe Życie (24.11 - 26.11.2023):

Jezus na kursie Nowe Życie rozbudził we mnie miłość do Niego i do drugiego człowieka. Napełnił mnie pokojem, radością i chęcią dzielenia się Nim z moją rodziną. Jezus dał mi nadzieję, że mogę się zmienić dla Niego, swojej rodziny i dla samej siebie, być lepszym człowiekiem. Pozwolił mi wybaczyć, Sylwia, 33 lata

Jezus ukazał mi na kursie Nowe Życie swoją wielką bezgraniczną miłość, której nie da się objąć umysłem, ale którą czuję każdym biciem mojego serca, Magdalena, 35 lat

Jezus na kursie Nowe Życie pokazał mi, że pomimo popełniania grzechów, kocha mnie bezwarunkowo. Zawsze na mnie czeka i ode mnie zależy czy podejmę decyzję, aby do Niego przyjść. Zdecydowałam i była to najlepsza decyzja w moim życiu., Justyna, 40 lat

Bóg na kursie Nowe Życie dał mi nowe spojrzenie na Jezusa Chrystusa i Ducha Świętego oraz na drugiego człowieka. Otworzył mi na nowo serce do kochania i na miłość, Karol, 42 lata

Jezus na kursie uczynił mnie nowym człowiekiem. Pokazał jak bardzo mnie kocha, uczynił to przez działanie Ducha Świętego. Jestem w Kościele od zawsze, ale teraz stałam się dzieckiem Bożym, Wanda, 64 lata

Jezus Chrystus na kursie Nowe Życie wskazał mi poprzez swoich i moich braci jak bardzo jest blisko i jak bardzo mnie kocha i pragnie mojego zbawienia. Reszta zależy tylko ode mnie, Mieczysław, 70 lat

Jezus na kursie Nowe Życie pozwolił mi poznać Go lepiej i bardziej pokochać. Dał mi pewność, że On mnie kocha i że zawsze jest przy mnie. Jest moim opiekunem i prowadzi mnie do Ojca, Janina, 74 lata “aż! (dziś mam 47!)"

Przybliżyłam się do Jezusa. Nie chcę być już tylko niedzielnym katolikiem. Umocnił moją wiarę i wzmocnił mnie duchowo. Pokazał jak silna jest wspólnota. Natchnął do lepszego życia, lepszego postępowania, do pokazywania bliźnim Jego miłości, Jola

Oto kilka świadectw z  kursu Nowe Życie (29.09 - 01.10.2023):

Jezus Chrystus uświadomił mi, że Kościół beze mnie odczuwa stratę i ból, a ja bez niego ulegam przeciwnościom. Pokazał mi jak dobrym darem jest wspólnota. Jeśli jestem już “złamana” to we wspólnocie stabilizuję się i odbudowuję, Gabrysia, 27 lat

Pan Jezus pokazał mi na tym kursie, że kocha mnie bezwarunkową miłością, która pragnie odnaleźć moje zagubione, zalęknione serce, miłością, która ma niewyczerpany arsenał pomysłów, aby mnie doścignąć i abym pokochała Go najbardziej na świecie, Magdalena, 32 lata

Jezus przypomniał mi, że nigdy się mną nie brzydził i mną nie wzgardził. Zapewnił mnie o swojej bezgranicznej miłości, Mateusz, 43 lata

Bóg na kursie Nowe Życie pozwolił mi poczuć się Jego synem. Pokazał, że On już mnie zbawił i że nie muszę się lękać, Krzysztof, 44 lata

Jezus na tym kursie obdarował mnie pokojem, radośniej i z wiarą patrzę w przyszłość, Tomek, 45 lat

Bóg dał mi w te dni siłę w trudnym czasie choroby i inne spojrzenie na Kościół, Basia, 46 lat

Jezus na kursie Nowe Życie obdarował mnie pokojem serca. Pokazał mi, że mój grzech mogę mu oddać. Nie muszę go chować, wstydzić się, ale Mu oddać. Jezus przyjął ten grzech, a mi dał miłość. Kocham Cię Jezu, Ewa, 50 lat

Kurs Nowe Życie pozwolił mi na nowo spotkać Jezusa Chrystusa, na nowo Go pokochać, na nowo Mu zaufać, oddać Mu każdą swoją czynność, każdą myśl, każdego człowieka spotkanego na drodze, Alicja, 72 lat

Ty także możesz przekonać się o niesamowitej mocy Boga i zobaczyć jak zmienia On Twoje życie.