Rada
Duszpasterska Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Białymstoku
Z urzędu: ks. proboszcz, księża
wikariusze
Z wyboru / nominacji:
1. Pani Genowefa Suchocka – Stowarzyszenie
Czcicieli Miłosierdzia Bożego
2. Pani Zabielska –
Stowarzyszenie Czcicieli Miłosierdzia Bożego
3. Pan Tadeusz Zadykowicz – Czciciele
Miłosierdzia Bożego
4. Pan Andrzej Sadowski - Koła Żywego Różańca
5. Państwo Wacława i Wojciech
Wyszyńscy – Ruch Rodzin Nazaretańskich
6. Pani Janina Krętowska – Wspólnota
Św. Marty
7. Pani Helena Szczep – Straż Honorowa NSPJ
8. Pani Karolina Kudlewska -
Ruch Światło – Życie
9. Państwo Ewa i Dariusz Suralowie - Domowy Kościół
10. Grzegorz Jaromin –
ministranci
11. Pani Maria Zawadzka - CARITAS
12. Pani Teresa Siniło – lektorzy, Koła Żywego Różańca
13. Pan Jan Grabowiecki – Służba Sanktuarium
14.Pan Antoni Tarasiuk – Służba Sanktuarium
15.Pan Tadeusz Kozak – Wspólnota dla Dzieła Intronizacji NSPJ
16.Pani Bernarda Żmujdzin – Biała Procesja
17.Pan Waldemar Pawlik– modlitwa apelowa
18.Pan Henryk Kret – różaniec codzienny
19.Pani Anna Gorlewska – modlitwy codzienne
20.Pani Danuta Karny – Wspólnota Karmelitańska
21.Pani Zenobia Węsław – Rycerstwo Niepokalanej
22.Pani Ewa Kudlewska – Przyjaciele Oblubieńca
23.Pan Marek Dworakowski – Przyjaciele Oblubieńca
24.Pani Jolanta Klibisz - Wieczernik
25. Pan Mateusz Kaczmarek - Wieczernik
26.Pani Dorota Jurguć – katecheci
27.Pan Andrzej Prymaka – służby mundurowe
28.Pani Alicja Prokop – służby medyczne
29.Pani Ewa Gulewicz- placówki opieki
30.Pan Stanisław Kułak – leśnicy
31. Państwo Krystyna i Marian Hodunowie
32. Pani Barbara Topolewicz
33. Pan Kazimierz Dudziński
34. Pani Monika Syczewska
35. Pan Stanisław Hołubowski
36. Pan Władysław Galic - Organista
Prośba o aktualizację
PROGRAM ZEBRANIA
RADY PARAFIALNEJ I LIDERÓW WSPÓLNOT
niedziela 3 IX 2023 godz. 1600
1. Rozpoczęcie spotkań formacyjnych WSPÓLNOT: słowo duszpasterskie, propozycje.
2. Msze Święte i nabożeństwa:
obsługa
liturgiczna (pomoc byłych ministrantów, formacja dorosłych mężczyzn czynnie
uczestniczących w liturgii niedzielnej i w dni powszednie),
muzyczna
(nauka śpiewu nowych pieśni)
nabożeństwo
różańcowe – październikowe: zmiana terminu (przed Mszą Świętą?)
3. Ponowienie prośby do wspólnot o czynny udział w dziele adoracji Najświętszego Sakramentu, obsadzenie godzin niedzielnej
adoracji w czasie trwania Mszy Świętych. Listy uczestników ADORACJI znajdują się na stolikach przy wyjściu.
4. Przygotowanie i udział w obchodach 15-lecia beatyfikacji ks. Michała Sopoćki i w nabożeństwie 40-godzinnym; wydarzenia towarzyszące.
5. Ponowienie Aktu Poświęcenia się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w 15. rocznicę tego wydarzenia (Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata) - rekolekcje przygotowujące 26-28 listopada; formuła rekolekcji; czy jest takie zapotrzebowanie?
6. Rekolekcje adwentowe: 17-19 grudnia; przygotowanie
życzeń z opłatkiem dla parafian – udział wspólnot.
7. Rozszerzenie Służby Sanktuarium: posługi w czasie Mszy
Świętych, nabożeństw, wydarzeń, akcji duszpasterskich.
8. Prowadzenie modlitw wspólnotowych: Apel, różaniec,
modlitwy poranne
9. Realizacja bieżących inwestycji: sala po byłej
świetlicy, sala ministrantów i harcerzy; sala / oratorium w
dolnym kościele, modernizacja klatek schodowych, holu i toalet w dolnym
kościele, rozbudowa sieci CO.
10. Funkcjonowanie kawiarenki „Michałek” w domu
parafialnym: zaangażowanie osób, zasady itp.