Aktualności

X PIESZA MPIELGRZYMKA DO SANKTUARIUM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

| dodał:

X PIESZA PIELGRZYMKA DO SANKTUARIUM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 


w Białymstoku odbędzie się w Niedzielę Miłosierdzia, 24 kwietnia br. Grupy pielgrzymkowe będą przemieszczały się pięcioma trasami, a wyruszą sprzed następujących kościołów
w Białymstoku:
1. Kościół św. Maksymiliana, ul. Św. Maksymiliana (Jaroszówka) o godz. 13.00
2. Kościół Niepokalanego Serca Maryi, ul. Ks. Suchowolca (Dojlidy) o godz. 13.00
3. Kościół św. Stanisława B.M., ul. Wiadukt (Nowe Miasto) o godz. 13.00
4. Kościół Przemienienia Pańskiego, ul. Klepacka (Starosielce) o godz. 12.45
5. Kościół NMP Królowej Rodzin, ul. NMP Królowej Rodzin (Bacieczki) o godz. 13.00
Msza Święta pod przewodnictwem Arcybiskupa Józefa Guzdka wieńcząca pielgrzymowanie będzie sprawowana w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Zapraszamy do uczestnictwa w pielgrzymce.
________________________________________________________________________
PRZEWODNICY, TRASY I SKŁAD GRUP PARAFIALNYCH

GRUPA I - wyjście sprzed kościoła św. Maksymiliana M. Kolbego o godz. 13.00.

Przewodnik: Diakon Karol Dzierżek 

Trasa ulicami:św. Maksymiliana,W.Wysockiego, Wasilkowska, H. Sienkiewicza, Ogrodowa, Ciepła, Nowogródzka, Poleska, Al. 1000-lecia Państwa Polskiego, Radzymińska, Plac bł. ks. Michała Sopoćki przy Sanktuarium.

Parafie: św. Maksymiliana Marii Kolbego, NMP Nieustającej Pomocy, Zwiastowania NMP, Najświętszego Serca Jezusa, Miłosierdzia Bożego.


GRUPA II – wyjście sprzed kościoła Niepokalanego Serca Maryi o godz. 13.00.

Przewodnik: Ks. Antoni Wiszowaty

Trasa ulicami: Ks. S. Suchowolca, Dojlidy Fabryczne, J.K. Branickiego, Piastowska, Mieszka I, Słonimska, Starobojarska, Ogrodowa, Ciepła, Nowogródzka, Poleska, rondo św. siostry Faustyny Kowalskiej, Al. 1000-lecia Państwa Polskiego, Radzymińska, Plac bł. ks. Michała Sopoćki przy Sanktuarium.

Parafie: Niepokalanego Serca Maryi, św. Jana Chrzciciela, Chrystusa Króla, Grabówka, św. Józefa Oblubieńca NMP, św. O. Pio, Ducha Świętego, Chrystusa Króla, św. Wojciecha, Caritas Archidiecezji Białostockiej, Wniebowzięcia NMP, Matki Bożej Fatimskiej, Świętej Rodziny.


GRUPA III– wyjście sprzed kościoła św. Stanisława B.M. o godz. 13.00.

Przewodnik: Ks. Adam Niemczynowicz

Trasa ulicami:Wiadukt, Kawaleryjska, Sławińskiego, Żeromskiego, Składowa, Depowa (dawna Wojsk Ochrony Pogranicza), M. Kopernika, Łomżyńska, Bohaterów Monte Cassino, Poleska, Sitarska, Radzymińska, Plac bł. ks. Michała Sopoćki przy Sanktuarium.

Parafie:św. Stanisława,Ignatki-Osiedle św. Jana Pawła II, Wojskowa - św. Jerzego,św. Karola Boromeusza, NMPMatki Kościoła, św. Anny, św. Rocha.


GRUPA IV - wyjście sprzed kościoła Przemienienia Pańskiego o godz. 12.45.

Przewodnik: Ks. Grzegorz Malewicz

Trasa ulicami: Klepacka, Barszczańska, Meksykańska, Nowosielska, ks. J. Popiełuszki, Gen. W. Sikorskiego, Al. Jana Pawła II, Zwycięstwa, Kolejowa, J. H. Dąbrowskiego, Poleska, Sitarska, Radzymińska, Plac bł. ks. Michała przy Sanktuarium

Parafie: Przemienienia Pańskiego, św. Rafała Kalinowskiego, św. Andrzeja Boboli, NMP
z Guadalupe, św. Jadwigi, Zmartwychwstania Pańskiego, bł. Bolesławy Lament.


GRUPA V - wyjście sprzed kościoła NMP Królowej Rodzin o godz. 13.00

Przewodnik: Ks. Tomasz Owsiejko

Trasa ulicami: NMP Królowej Rodzin, Planetarna, Rakietowa, J. Heweliusza, Bacieczki, Produkcyjna, Antoniuk Fabryczny, Antoniukowska, Świętokrzyska, bł. ks. Michała Sopoćki, Radzymińska, Plac bł. ks. Michała przy Sanktuarium.

Parafie: św. Faustyny, św. Krzysztofa, NMP Królowej Rodzin, św. Kazimierza, Wszystkich Świętych, św. Floriana, Matki Bożej Różańcowej.

Osobą odpowiedzialną za koordynację Pielgrzymki i pomoc w zorganizowaniu wszystkich grup pielgrzymkowych jest ks. Mirosław Stankiewicz, wikariusz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Białymstoku, Pl. bł. ks. Michała Sopoćki 1