Aktualności

„PRZYSTAŃ MIŁOSIERDZIA” PRZY SANKTUARIUM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO W Białymstoku

| dodał:

ODPOCZYNEK DLA DUSZY I CIAŁA

Z MOŻLIWOŚCIĄ NOCLEGÓW W DOMU REKOLEKCYJNYM, SPACERÓW NA TERENIE ZAZIELENIONEJ POSESJI KOŚCIELNEJ I  SKWERU-PARKU BŁ. MICHAŁA SOPOĆKI

PRZY SANKTUARIUM

ORAZ

MODLITWY w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku

DLA OSÓB DUCHOWNYCH I ŚWIECKICH

Białystok – Miasto Miłosierdzia, któremu patronuje Bł. Michał Sopoćko, a w nim Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, będące wraz z kaplicą Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego ważnym ośrodkiem kultu Bożego miłosierdzia w Archidiecezji Białostockiej, a także w północno-wschodnim regionie Polski. W świątyni tej znajdują się główne relikwie niestrudzonego głosiciela miłosierdzia Bożego, który z woli samego Pana Jezusa wspierał siostrę Faustynę Kowalską w dziele realizacji orędzia miłosierdzia przekazanego jej w czasie objawień. Historia powstania białostockiej świątyni miłosierdzia Bożego związana jest z pragnieniem ks. Michała Sopocki, który jeszcze w Wilnie, a potem w Białymstoku czynił starania, aby wybudować widzialny znak miłosierdzia w postaci świątyni. Niesprzyjające czasy nie pozwoliły na realizację tego zamierzenia przez samego ks. Sopoćkę, ale Boża Opatrzność sprawiła, że potomni – jego wychowanek, ks. Zbigniew Krupski, jako pierwszy proboszcz i budowniczy zrealizował zamierzenie swojego mistrza. Do krypty budującej się świątyni w listopadzie 1988 roku zostały wprowadzone doczesne szczątki apostoła miłosierdzia Bożego, co nadało szczególny charakter tej świątyni. Stała się ona ośrodkiem modlitwy o beatyfikację, a po 20 latach, 28 września 2008 roku miejscem beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego. Od tego czasu w kaplicy głównej świątyni sanktuarium, pod obrazem błogosławionego umieszczono okazały relikwiarz z jego szczątkami. Jest to miejsce modlitwy za wstawiennictwem bł. Michała wiernych przybywających z różnych stron Polski i świata.
Sanktuarium jest nie tylko miejscem modlitwy i kultu Bożego, ale również swoistą „szkołą”, w której uczymy się bycia „ludźmi miłosierdzia” od kapłana, o którym Pan Jezus powiedział: „JEST TO KAPŁAN WEDŁUG SERCA MOJEGO”. Posługa, modlitwa i bycie w tym miejscu jest szczególną okazją do uczenia się od ks. Michała zaufania Bożemu miłosierdziu i głoszenia miłosierdzia. Od kilku lat przy sanktuarium została poszerzona baza noclegowa, z myślą o pielgrzymach, zwłaszcza o osobach, które mają potrzebą przeżycia wspólnotowych, indywidualnych lub rodzinnych rekolekcji.
Białystok jest pięknym miastem i metropolią północno–wschodniej Polski. Chociaż może nie jest bardzo znany, traktowany nieraz peryferyjnie nawet w naszym kraju, to jednak ma wiele do zaoferowania pod względem bogatych walorów w dziedzinie religii, kultury i krajobrazu. Zabytkowe świątynie Białegostoku i okolic (Archikatedra z tzw. starym kościołem Farnym, Bazylika Św. Rocha, kościół Św. Wojciecha); sanktuaria: Matki Bożej Miłosierdzia w Archikatedrze, Święta Woda, Sokółka, Różanystok, Krypno, Niewodnica, Juchnowiec, Suchowola,  Okopy - rodzinna wieś bł. Jerzego Popiełuszki i wiele innych miejsc. Ponadto piękne krajobrazy, puszcze, parki narodowe, akweny itp., słowem wszystko, co potrzebne dla ciała i dla duszy.
W sanktuarium szeroka oferta duchowa: Msze Święte w tygodniu o godz. 630, 7, 15, 18; w niedziele i uroczystości: 7, 9, 10.30, 12, 13.30, 15, 18; koronka, adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwa, obfitość Bożego Słowa, możliwość spowiedzi etc. Noclegi w nowoczesnych i wygodnych pokojach z łazienkami, aneksy kuchenne itp.
Szczegóły: domrekolekcyjny.archibial.pl
Kontakt: 
milosierdzie@archibial.pl; 
tel. 600 429 010
Serdecznie zapraszamy - DUSZPASTERZE.