Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

XXIX Niedziela Zwykła – 17 X 2021

1. Msza Święta w intencji Pracowników Służby Zdrowia zostanie odprawiona w święto św. Łukasza, 18 października br., o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy lekarzy, pielęgniarki, położne, ratowników medycznych, farmaceutów oraz innych pracowników świata medycznego.

2. Wspomnienie Bł. Jerzego Popiełuszki przypada we wtorek 19 października.

3. W liturgiczne wspomnienie Św. Jana Pawła II, papieża, 22 października po Mszy Świętej o godz. 1800 będzie nabożeństwo, natomiast o godz. 2100 Apel Jasnogórski przed obrazem i relikwiami Świętego.

4. W następną niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na cele misyjne.

5. Msza Święta w intencji mieszkańców ul. Tysiąclecia – Osiedla Lasy Państwowe oraz ul. Leśnej i Nadawki, odprawiona zostanie w niedzielę 24 października o godz. 900

Przypominamy, że trwają przygotowania do nawiedzenia Ołtarzyka w rodzinach przy ul. Tysiąclecia 10A i 10, Kombatantów 18 oraz Bełzy 3,5 i 7. Wg ustaleń na spotkaniu organizacyjnym, w poszczególnych blokach (przy windach) są lub będą wywieszone listy, na których rodziny mogą zadeklarować chęć przyjęcia Ołtarzyka. Planowane rozpoczęcie nawiedzenia w wymienionych blokach, wg podanej kolejności, to poniedziałek 25 października.

6. CARITAS zaprasza wolontariuszy do pomocy przy wydawaniu posiłków ubogim; zgłoszenia w środy 1600-1730 i piątki 900-1100 (wejście przy sklepiku).

7. Msza Święta dla osób niedowidzących odprawiana jest w każdą czwartą niedzielę miesiąca o godz. 1000 w dolnym kościele; jest ona otwarta również dla innych osób, szczególnie starszych.

8. Prasa katolicka i kartki na wypominki (na regałach); Intencje i ofiary na wypominki za zmarłych można składać do skarbon w kościele i w kancelarii.

9. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza na Dzień Skupienia Grona Przyjaciół Seminarium, który odbędzie się w sobotę, 23 października br., o godz. 1000 w budynku Seminarium przy ul. Warszawskiej 46. W programie: konferencja duchowa, Eucharystia, modlitwa różańcowa i wspólny posiłek.

10. W drugiej połowie listopada planowy jest kolejny etap instalacji witraży w naszej świątyni i związana z tym wymiana ślusarki okiennej oraz (zależnie od warunków pogodowych) renowacja elewacji frontowej ściany. Od jutra będą montowane rusztowania w celu prowadzenia prac przygotowawczych. Prosimy o modlitwę w tej intencji. Gdyby ktoś mógł i chciał wesprzeć tę inwestycję, może to uczynić wpłatą w kancelarii lub na konto parafii.

11. Bóg zapłać Dobroczyńcom…