Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
II NIEDZIELA ADWENTU

| dodał:

II NIEDZIELA ADWENTU – 9 XII 2018

1. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 1800 odbędzie się katecheza dla uczniów gimnazjów oraz klas szóstych, siódmych i ósmych SP. Również dzisiaj obchodzony jest Dzień Modlitwy i zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

2. Jutro po Mszy Świętej o godz. 1500 zapraszamy mężczyzn na spotkanie dotyczące służby przy odśnieżaniu posesji kościelnej.

3. Różaniec Fatimski – 13 grudnia wg stałego porządku.

4. W następną niedzielę 16 grudnia: po wszystkich Mszach Św. udzielane będzie błogosławieństwo matkom oczekującym potomstwa; o godz. 900 odprawiona będzie Msza Święta w intencji mieszkańców ul. Kozłowej 18, 20, 22 i 24, dziękczynna za nawiedzenie ołtarzyka miłosierdzia; o godz. 1230 Msza Św. i katecheza parafialna dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych. Tradycyjnie też przez całą niedzielę wystawiony będzie „Kosz Miłosierdzia”; będzie również możliwość poświęcenia figurek DZIECIĄTKA JEZUS do domowych żłóbków.

5. Poświęcone opłatki wigilijne (przy wejściu na chór); Świece CARITAS (przy wyjściu); prasa – Gość Niedzielny, Idziemy (na regałach); pocztówki bożonarodzeniowe (w sklepiku).

6. Zapraszamy do pomocy w przygotowaniu kopert z opłatkami i życzeniami dla parafian - w piątek 14 grudnia o godz. 1900 w sali pod plebanią.

7. Rekolekcje Adwentowe: w następną niedzielę (16 grudnia)-Msza Święta dla dzieci szkół podstawowych o godz. 1230, natomiast z udziałem młodzieży o godz. 1800; w poniedziałek i wtorek (17 i 18 grudnia) – Msze Święte rekolekcyjne z kazaniami o godz. 7,9,15 i 18; dla młodzieży – poniedziałek 17 grudnia o godz. 1900 ( w czasie rekolekcji 17 i 18 grudnia nie będzie Mszy Świętej o godz. 615).

8. AKADEMICKIE REKOLEKCJE ADWENTOWE odbędą się w dniach 16 - 17 - 18 grudnia(niedziela – poniedziałek - wtorek), codziennie o godz. 19.30, w kościele NMP Matki Kościoła przy ul. Pogodnej 63.

SPOTKANIE OPŁATKOWE środowiska akademickiego Białegostoku odbędzie się dnia 19grudnia(środa) o godz. 19.00 w Auli Wielkiej Pałacu Branickich. W programie przewidziany jest koncert opłatkowy w wykonaniu Orkiestry Kameralnej oraz Chóru Politechniki Białostockiej pod dyrekcją Wioletty Miłkowskiej.

9. „Paczuszka dla Maluszka” - w tegorocznym adwencie nasza parafia dołączyła do akcji Paczuszka Dla Maluszka. Zbieramy pieluszki, oliwki, pudry, kremy, szampony, chusteczki dla dzieci uratowanych od aborcji. Więcej szczegółów jest dostępnych na bombkach zawieszonych na choince, zachęcamy do wzięcia ich ze sobą do domu. Organizatorem akcji jest Fundacja Serce w Sercu oraz Fundacja Małych Stópek.

10. Bóg zapłać dobroczyńcom…