Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
II NIEDZIELA ADWENTU

| dodał:

II NIEDZIELA ADWENTU - 4 XII 2022

1. Dzisiaj przypada Dzień Modlitwy oraz zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie; taca dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby Archidiecezji Białostockiej.

2. Zapraszamy Dzieci we wtorek 6 grudnia na Mszę Świętą o godz. 1800, a po niej na spotkanie ze św. Mikołajem.

3. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP i Dzień Świętości Życia przypada w czwartek 8 grudnia:Msze Święte o godz. 615,7,9,15 i 18; „Godzina Łaski” o godz.1200 (w głównej świątyni). Słowo Boże będzie głosił o. Dariusz Galant, OMI

4. W następną niedzielę 11 grudnia po wszystkich Mszach Św. udzielane będzie błogosławieństwo matkom oczekującym potomstwa; po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci klas drugich SP, przygotowujących się do I Komunii Świętej.

5. W niedzielę najbliższą młodzież oazowa będzie rozprowadzała sianko na stół wigilijny; dochód przeznaczony będzie na duszpasterstwo młodzieży naszej parafii.

6. Intencje na XII: KŻRO przeżycie Adwentu jako czasu duchowego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia; Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa –O poszanowanie życia nienarodzonych i opamiętanie się dla przeciwników życia.

7. Opłatki wigilijne; świece CARITAS, pocztówki świąteczne – chrześcijańskie (przy wyjściu i w sklepiku); prasa – Gość Niedzielny, Idziemy (na regałach); ukazał się też nowy numer „Dróg Miłosierdzia” - z lektury dowiemy się, jak tradycje i zwyczaje świąteczne mogą nam pomóc odnowić relację z Bogiem i budować bliskie więzi rodzinne i społeczne. Polecamy również rozmowę z pedagogiem i psychologiem z Archidiecezjalnej Poradni Życia Rodzinnego pod tytułem „Dziecko - dar od Boga czy luksus dla nielicznych?”. Pomocą w przeżywaniu Adwentu i w duchowym przygotowaniu do świąt są artykuły „Modlitwa a rachunek sumienia”, „Recepta na dobry humor” oraz krótkie rozważania Ewangelii na niedziele Adwentu i Uroczystość Bożego Narodzenia. Do każdego egzemplarza „Dróg Miłosierdzia” dołączony jest przygotowany kalendarz na nadchodzący rok 2023.

8. Zapraszamy mężczyzn (i kobiety) na spotkanie organizacyjne dotyczące odśnieżania posesji kościelnej; odbędzie się ono jutro 5 grudnia po Mszy Świętej o godz. 1500 w sali pod plebanią.

9. Organizatorzy „Orszaku Trzech Króli” proszą członków wspólnot o pomoc w przygotowaniach; zgłoszenia w zakrystii lub w Wydziale Duszpasterstwa Kurii.

10. Rada Ruchów Katolickich zwraca się do wspólnot z prośbą o poparcie projektu ustawy o ochronie życia ludzkiego przez złożenie podpisów na specjalnej liście. Prosimy, aby liderzy wspólnot odebrali listy z zakrystii i zachęcili do złożenia podpisów; podpisane listy należy dostarczyć do parafii najpóźniej do najbliższego piątku wieczorem.

11. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (RTV, AGD itp.): 15 i 16 grudnia; zużyty sprzęt można będzie składać przy garażach; odbiór zebranych rzeczy 16 grudnia o godz. 1500.

12. Bóg zapłać dobroczyńcom; dziękujemy Panu Leszkowi Domaniewskiemu (SEDAB) za ofiarowanie mechanicznego sprzętu do odśnieżania.