Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
II NIEDZIELA ADWENTU

| dodał:

II NIEDZIELA ADWENTU - 6 XII 2020


1. Dzisiaj obchodzony jest Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie oraz zbiórka do puszek na ten cel; taca dzisiejsza przekazana będzie do Kurii na potrzeby Archidiecezji.

2. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP przypada we wtorek 8 grudnia. Msze Święte będą sprawowane o godz. 615, 7, 9, 15 i 18; o godz. 1200 nabożeństwo: „Godzina Łaski”.

3. W sobotę 12 grudnia przypada wspomnienie NMP z Guadalupe.

4. W następną niedzielę 13 grudnia: po wszystkich Mszach Św. udzielane będzie błogosławieństwo matkom oczekującym potomstwa. Tradycyjnie przez całą niedzielę i w ciągu tygodnia wystawiony będzie „Kosz Miłosierdzia”.

Różaniec Fatimski – wg stałego porządku; jest to również dzień modlitwy za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki w intencji ofiar stanu wojennego i powojennych represji reżimu komunistycznego w Polsce.

5. Ołtarzyk Jezusa Miłosiernego z relikwiami bł. Michała nawiedza rodziny przy ul. Olsztyńskiej 9 i 11; następne będą domy przy ul. Brzeskiej. Spotkanie organizacyjne mieszkańców ul. Brzeskiej odbędzie się jutro (poniedziałek) po Mszy Świętej o godz. 1800. Msza Święta w intencji mieszkańców ul. Olsztyńskiej 10 zostanie odprawiona 11 grudnia o godz.700.

6. Poświęcone opłatki wigilijne, sianko (pod chórem); świece CARITAS – (przy wyjściu); chrześcijańskie pocztówki świąteczne są do nabycia w sklepiku lub w zakrystii.

7. Zapraszamy do pomocy w przygotowaniu kopert z opłatkami i życzeniami dla parafian – we wtorek 15 grudnia o godz. 1900 w sali pod plebanią.

8. Przeżywając kolejny rok duszpasterski o tematyce eucharystycznej włączajmy się do adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym sanktuarium. Na stoliku pod chórem znajdują się listy adoracji nocnej z piątku na sobotę, na kolejne tygodnie grudnia; osoby gotowe i chętne proszone są o zapisywanie się; od tego uzależniona jest adoracja nocna w kolejne piątki.

9. Ze względu na ograniczenie liczby wiernych do końca grudnia utrzymujemy dodatkowe Msze Święte w niedziele o godz. 1000 i 1400.

10. Bóg zapłać dobroczyńcom…