Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XX NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

1. Dzisiaj odbędą się uroczystości religijno-patriotyczne:

  • o godz. 1800 - Msza Święta w naszym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego
  • O godz. 2100 – uroczysty Apel Jasnogórski przy Krzyżu – Pomniku znajdującym się przy ul. Gen. Maczka. Sposób dotarcia: PIESZO - o godz. 2000 od ołtarza papieskiego na Pl. Bł. Michała w procesji modlitewnej do Krzyża-Pomnika; AUTOBUSEM - o godz. 2030 z przystanku przy świątyni odjedzie autobus. Po Apelu ok godz. 2130 na przystanku przy ul. Ge, Maczka będzie podstawiony autobus miejski, który przywiezie uczestników modlitwy na osiedle.

2. We wtorek przypada wspomn. Św. Piusa X, Papieża; po Mszach Świętych uczczenie relikwii; w środę 22 sierpnia - Najświętszej Maryi Panny Królowej; w piątek - Święto św. Bartłomieja, Ap.

3. W najbliższą niedzielę 26 sierpnia przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej (Święto patronalne Pomocników Maryi Matki Kościoła). Msze Święte odprawiane będą wg porządku niedzielnego; po Mszy Świętej o godz. 1800 spotkanie Rodziny Karmelitańskiej; o godz. 2100 uroczysty Apel przy ołtarzy papieskim.

4. Również za tydzień zapraszamy na piątą niedzielę Nowenny przed X-leciem beatyfikacji ks. Michała Sopoćki – rozpoczęcie adoracją o godz. 1430.

5. Polecamy lekturę czasopism katolickich.

6. Przy starym krzyżu znajduje się księga abstynencji, zachęcamy do włączenia się w dzieło „100 dni abstynencji w 100-lecie niepodległości”.

7. W zakrystii są tornistry do napełnienia przyborami szkolnymi, w ramach akcji CARITAS „Tornister pełen uśmiechów”, które będą przeznaczone dzieciom z Białorusi.

8. W sobotę 25 sierpnia kończy pracę w naszej parafii ks. Adam Bułatewicz, który został przeniesiony (na własną prośbę) do Parafii pw. Jezusa Miłosiernego w Czarnej Biał. Dziękujemy księdzu za roczną pracę duszpasterską i katechetyczną.

9. Bóg zapłać za modlitwę, bezinteresowną pracę i ofiary.